Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

RPS w ovh.pl


Msb

Rekomendowane odpowiedzi

Taka nowa opcja...

Serwery prywatne, ale nie VPS, tylko RPS, jaka różnica?

Współdzielony dysk ;-) iscsi

60559ac768181c0e.jpg

Oferta cenowa:

c8c1f8120ce6953f.jpg

Wygląda bardzo ciekawie, dlatego też skusiłem się i jeden taki zakupiłem :P

Na miesiąc, zobaczyć jak to działa...

Początki nie były łatwe, bo sporo osób się na to rzuciło i dyski ledwie chodziły, co chwilę coś padało, dysk przełączał się w tryb read-only i pomagał tylko reboot.

Teraz, mimo, że sporo usług nadal jest w fazie testów i obsługa ovh ciągle próbuje usprawnić owe RPS'y, jest już całkiem nieźle - Moje gentoo z apach'em 2, php 5 i MySQL'em 5 działa od kilku dni, beż żadnych skoków load'u ponad 0.8x, nic się nie "wiesza", zaczynam budować duży uptime :]

Warto zauważyć, że w razie gdyby serwer padł (np po reboocie nie wstanie) - w ciągu kilku minut obsługa ovh we Francji zostaje o tym automatycznie poinformowana i informuje o tym NAS!

Bardzo szybko reagują na wszelkie usterki :P

----------------------------------

Fajna sprawa, że mamy do wyboru, jaki system chcemy mieć zainstalowany podczas instalacji kupionego RPS'a - do wyboru miałem gentoo (już przygotowane do użytkowania), Debiana, Ubuntu (chyba) i kilka innych dystrybucji...

Nie potrzebnie wziąłem gotowego do użytku gentoo, bo jak się później okazało, zawiera on mnóstwo dodatkowych, zbędnych aplikacji - takich jak webmin itp.

Wżera to mnóstwo pamięci RAM i jest w ogóle nie potrzebne, więc... usunąłem :]

Zaktualizowałem wszystkie pakiety w systemie (uwielbiam emerge i portage :P ) i lata ładnie, ale ... mogłem wziąć czyste gentoo i na nim osobiście poinstalować tylko to, co jest mi potrzebne, bez zabaw w czyszczenie systemu :P

Tyle mojej opinii o tych serwerach :P

60559ac768181c0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki dedyk ze współdzielonym dyskiem :P

Czyli nie do końca dedyk :P

Na każdym dedyku instalujemy co chcemy

Prawda ;-)

tylko cena atrakcyjna

Tylko? jak dla mnie cena, to jeden z ważniejszych atutów tej oferty :P

// A wspominając o wyborze systemu, miałem raczej na mysli to, że dostajemy jeden gotowy do użytku - przygotowany już z apach'em, php, mysql'em itd - gotowy serwer www + mail (z filtrami - spamassasin) + ftp itp...

Tylko źle się wyraziłem... jakby mnie zachwycał sam wybór systemu do instalacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki jak zwykle sa najgorsze. Max uptime jaki wyciągałem w fazie testow to 10 dni potem wszystko zwariowało. :P Tylko ze tak jak pisał Msb było to na początku wprowadzenia oferty

Teraz po instalacji Debian’a wszystko śmiga jak powinno :P ale zanim postawie na tym jakiś serwer to jeszcze pewnie z miesiąc się pobawie i potasuje, bo nie jestem do końca przekonany

Co do obsługi to nie ma, co narzekać, bo nawet zostałbym mi złożone życzenia na święta :P

r11***:~# cat /proc/loadavg

0.02 0.05 0.01 2/48 22035

Spolszczone buttony dla skinów: eco-skin-2_3, IPB Enhanced 2.2 | Potrzebujesz spolszczenia buttonow do nowego skina? Pisz śmiało

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bah.... dzis juz mialem 5d uptime'u i nagle cos samo padlo... przestal na ping nawet odpowiadac, po chwili dostalem maila:

Witamy,

Interwencja, którą rozpoczęliśmy wcześniej na Twoim serwerze,

została zakończona. Skończyła się ona dnia: 2008-04-20 11:53:54

Poniżej zamieszczamy szczegóły interwencji zrealizowanej przez

naszych administratorów.

Date: 2008-04-20 11:41:40 : rxxxxx.ovh.net detected as down

Date 2008-04-20 11:51:52, Vincent made HARD Reboot: serveur sur ecran noir,pas de ping

reboot du serveur,machine sur dd

ping ok,ssh ok

Interwencja została wykonana w ciągu 12m 14s .

Reboot mi zrobili łajdaki :]

I od nowa naliczamy :P Mam nadzieje ze teraz dobije do 100d minimum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilości wolnego RAM'u przegrywasz na starcie :P

A uptime... jedziemy :]

(17:58:44) (@bot) :: BoT: 1 day 5 hours 56 minutes 14 seconds --- Shell: 17:59:02 up 1 day, 6:06, 0 users, load average: 0.44, 0.27, 0.13 ---OS: Linux i686

Stan na teraz :]

Shell: 17:59:02 up 1 day, 6:06,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilości wolnego RAM'u przegrywasz na starcie :P

A uptime... jedziemy :]

(17:58:44) (@bot) :: BoT: 1 day 5 hours 56 minutes 14 seconds --- Shell: 17:59:02 up 1 day, 6:06, 0 users, load average: 0.44, 0.27, 0.13 ---OS: Linux i686

Stan na teraz :]

Shell: 17:59:02 up 1 day, 6:06,

a ty wykupiłeś na miesiąc? ovh pozwala na taki manewr??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wyczytałem debian (jak chyba większość systemów z rodzinny linux ) ca[beeep]e ram wiec i tak zużycie mam na poziomie około 50mb :P

btw

Shell: 18:24:41 up 2 days, 2:12,

Spolszczone buttony dla skinów: eco-skin-2_3, IPB Enhanced 2.2 | Potrzebujesz spolszczenia buttonow do nowego skina? Pisz śmiało

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.