Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Dodawanie php do szablonu


nilux

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie jak mogę dodać kod php np do "globalTemplate"?

<?php require_once('link'); ?>

<?php include("link"); ?>

Gdy dodaje nic się nie pokazuje a jak wejdę na link który tam umieściłem działa.

Więc jak mogę to zrobić.

Jeśli nadal nie wiecie o co chodzi.

zrzutekranu20110831godz.png

chce zrobić coś takiego Gracze online:

Skrypt w php mam chce tylko żeby się on wyświetlał

tutaj kod jaki dodałem do globalTemplate

</li><li id="nav_players_online" class="left" style="padding: 6px 8px;"><span class="badge"><?php require_once('link do skryptu z licznikiem'); ?></span></li>

okej czekam na waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warning: require_once(link do skryptu) [function.require-once]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /homez.379/*/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_global.php on line 115


Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '
link do skryptu' (include_path='.:/usr/local/lib/php:/homez.379/*/www/forum/ips_kernel/') in /homez.379/*/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_global.php on line 115

Tak to wygląda

Edytowane przez nilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

URL file-access is disabled in the server configuration

Nie rozumiesz tego?Masz zablokowanie pobieranie zawartości plików przez require z zewnętrznego serwera (http://adres.pl/pob.php), możesz tylko załączyć plik z dysku (/katalog/pob.php) lub skorzystać np. z curl'a lub socket'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można używać takiego php, może wpierw trzeba to sprasować? A jak tak to jak.

Edit: jak to można zrobić?

Edit2: nawet jak robiłem jako plik z dysku to samo było

Edytowane przez nilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprasować to można ubrania ;)

Jeżeli w require dałeś adres pliku php który jest na tym samym serwerze to błąd na pewno był inny.

Bez znajomości zawartości pliku mogę dać tylko przykład.

Masz przykładowo plik test.php:

<?php
echo "Hello world!";
?>

Wyświetlający kawałek tekstu.

Normalnie zadziała, ale w szablonie już nie.

Aby użyć go w szablonie musisz go edytować.

Np. zamień go na coś takiego:

<?php
$zmienna = "Hello world!";
?>

a następnie w szablonie daj:

require( 'test.php' );

a w miejscu gdzie ma być wyświetlony tekst:

{$zmienna}

Inny przykładowy plik test2.php

<?php
function hello()
{
return "Hello world";
}
?>

W szablonie dajesz:

require( 'test2.php' );
$zmienna2 = hello();

a w miejscu gdzie ma być wyświetlony tekst:

{$zmienna2}

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli mam kod w pob.php taki

<?php $zmienna = $online; ?> reszta kodu powyżej tego online jest to config w nim znajduje się też $online = "Gracze online: $player_online";

i chce dodać ten kod tutaj

require( 'pob.php' );

to jak to ma wyglądać w całości w tym gdzie pisze TUTAJ

<li id="nav_players_online" class="left" style="padding: 6px 8px;">TUTAJ<span class="badge">

</span></li>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

<php>require('pob.php');</php>
<li id="nav_players_online" class="left" style="padding: 6px 8px;">{$zmienna}<span class="badge">
</span></li>

Ale zamiast pob.php bezpieczniej będzie dać pełną ścieżkę typu /katalog/drugi_katalog/itd/pob.php

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pob znajduje się w folderze root

Warning: require(pob.php) [function.require]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /homez.379/*/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_global.php on line 115


Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required 'pob.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php:/homez.379/*/www/forum/ips_kernel/') in /homez.379/*/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_global.php on line 115

okej więc teraz musze ustawić ten badziew ../../pob.php tylko lub wlepić ten plik pob do folderu, nie wiem czy to będzie działać bo pisze cacheid_1/skin_global.php

a z całego linku nie zadziała

Edytowane przez nilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dla ciebie jest folder root?

Katalog główny forum czy "/" ?

Wszystko da się wprowadzić, tylko powiedz gdzie masz/chcesz mieć ten plik.

Tu masz podpowiedź, gdzie ten plik jest szukany:

include_path='.:/usr/local/lib/php:/homez.379/*/www/forum/ips_kernel/'

Czyli w katalogach:

.
/usr/local/lib/php
/homez.379/*/www/forum/ips_kernel/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em, odczytuje już i pokazuje się status graczy online ale.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homez.379/*/www/forum/pos.php:19) in /homez.379/*/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 116

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homez.379/*/www/forum/pos.php:19) in /homez.379/*/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homez.379/*/www/forum/pos.php:19) in /homez.379/*/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 136

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homez.379/*/www/forum/pos.php:19) in /homez.379/*/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homez.379/*/www/forum/pos.php:19) in /homez.379/*/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141

na samej górze forum

i całe kodowanie też się psuje

Zaloguj siÄ do ACP Panel moderatora

hm

PS. pob.php zmieniłem na pos.php to ten sam plik pod inną nazwą ścieżkę z pob na pos też zmieniłem

Edytowane przez nilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linia 19 <?php $zmienna = $online; ?> może <?php $zmienna = "$online"; ?> zadziała

@Edit nadal to samo

jeśli usunę <?php $zmienna = $online; ?> problem znika..

Edit zmieniłem na

<?php

$zmienna = "$online";

?>

i działa, dziękuje Ci za pomoc wam :D

można zamknąć

Edytowane przez nilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.