Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

eChart.pl - Miesięczny kalkulator wynagrodzenia


Enerv

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z Was lub waszych znajomych zapisuje swoje godziny pracy w zeszycie, komputerze czy smartfonie, a później je zlicza. Każdy ma swoje powody dlaczego - nie mnie to oceniać. Ułatwiając życie takim ludziom stworzyłem coś w rodzaju dziennika, a zarazem kalkulatora w jednym miejscu, który jest dostępny z poziomu przeglądarki z dowolnego urządzenia, które posiada dostęp do Internetu.

 

ZLpiSvI.png


Projekt realizuję w charakterze non-profit, czyli nie czerpię z niego żadnych korzyści. Tym samym nie inwestuje w jego reklamę, a prowadzę metodę polecającą. Znajomi, znajomi znajomych - fora internetowe i pochodne źródła. W dużej mierze Facebook oraz opcja udostępniania.

 

SnnvjfD.png


Wystarczy utworzyć konto (nie musisz potwierdzać e-mail oraz możesz podać dowolne dane - nikt nie ma do nich wglądu, są szyfrowane). Po utworzeniu konta od razu Cię zaloguje i już możesz dodawać daty. Wybierasz dzień, wpisujesz ile godzin spędziłeś/aś w pracy i klikasz "Zapisz". Proste? Jeśli chcesz obliczać brutto/netto to musisz ustawić stawkę godzinową w zakładce "Ustawienia".

 

NiwQ1gr.png


W samym panelu ustawień możesz określić Twoją stawkę godzinową brutto, procent podatku, który jest uwzględniany do kwoty netto oraz wybrać walutę, którą to chcesz wyświetlać obok sum pieniężnych. Pozostałe zakładki służą do zmiany danych - adres e-mail, hasło czy nazwa, która jest widoczna w prawym górnym rogu.

 

kQnMOcM.png


Zarówno w podsumowaniu danego miesiąca jak i przeglądzie są rysowane wykresy. Możesz tam przejrzeć szacunkowy dochód miesięczny względem ilości przepracowanych godzin oraz wyświetlić liczbę godzin spędzonych danego dnia, miesiąca czy podsumowanie danego roku.

Temat założyłem, aby dotrzeć do większego grona odbiorców i móc tym samym zaoferować narzędzie, które może właśnie szukałeś/aś.

 

https://echart.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem sobie jakieś tam imie, a w ustawieniach->nazwa użytkownika moim imieniem jest mój email. :P

 

Btw. co jest szyfrowane oprócz hasła? Przecież wszystkie informacje pokazują się w panelu a to znaczy, że nawet jeżeli jest szyfrowanie, to posiadacie algorytm deszyfrujący czyli... na nic takie szyfrowanie. :tease:

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, teez napisał:

Ustawiłem sobie jakieś tam imie, a w ustawieniach->nazwa użytkownika moim imieniem jest mój email. :P

 

Dzięki za uwagę, za chwilkę dodam blokadę w ustawieniach - musiałem to przeoczyć.

 

Jeśli chodzi o szyfrowanie to występuje ono podczas połączenia ze stroną. W samej bazie kodowane są tylko hasła i nie - nie posiadam algorytmów deszyfrujących. Blowfish działa w 1 stronę, a aplikacja może porównać wygenerowany klucz z wprowadzonym za pomocą funkcji password_verify().

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Enerv napisał:

Dzięki za uwagę, za chwilkę dodam blokadę w ustawieniach - musiałem to przeoczyć.

 

Sprawdziłem teraz w kodzie i jest to niemożliwe. Zarówno podczas rejestracji jak i ustawieniach jest funkcja sprawdzająca dozwolone znaki. Dopuszczalne są tylko litery (w tym polskie) oraz znak w postaci spacji. W szablonie też nie widzę błędu i tak się teraz zastanawiam czy nie robisz mnie w konia @teez:icon_surprised:

Edytowane przez Enerv
Usunięcie marginesu z cytatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumialeś. :P Założyłem po prostu randomowe konto w pracy i żeby Ci pokazać gdzie jest problem to musiałem w domu założyć nowe konto (bo jak widzisz wpisałem tak egzotycznego maila, że za nic bym sobie go nie przypomniał), a tutaj okazało się, że przypadkowo wpisałem dokładnie taki sam xD

 

No i jak widzisz - w rubryce "Imię" jest mail. To jest ten bląd o którym mówiłem. 

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, teez napisał:

No i jak widzisz - w rubryce "Imię" jest mail. To jest ten bląd o którym mówiłem. 

 

Z tego co widzę z Twojego zdjęcia to zapisany formularz w przeglądarce (jest na żółto - autouzupełnienie). Jednak dalej validator Cię nie przepuści i zwróci, że nazwa zawiera niedozwolone znaki, jeśli wyślesz formularz, a nazwa się nie zapisze (patrz prawy górny róg - "Witaj, [Imię]!".

 

Swoją drogą ludzie, którzy chcą regularnie się logować to podadzą adres, który zapamiętają (ew. swój), aby mieli dostęp do swojego konta. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to i tak jest błąd... skoro system SAM wpisuje e-mail w rubryce "imię" (nic nie uzupełniłem, nic nie klikałem - po prostu wszedłem na ta podstronę) to coś jest spieprzone. Równie dobrze mógłbyś tam dodać pole "adres" a wyświetlało by się tam np. Nazwisko - czy uważasz dalej, ze to jest poprawne? 

Edytowane przez teez

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2017 o 15:15, teez napisał:

[...] Równie dobrze mógłbyś tam dodać pole "adres" a wyświetlało by się tam np. Nazwisko - czy uważasz dalej, ze to jest poprawne? 

 

Naturalnie, że nie - ale błąd wynika z zapisanego w Twojej przeglądarce auto uzupełniania. Pole z nazwą nosi nazwę "name", a e-mail "email", gdzie Twoja przeglądarka chcę automatycznie wypełnić pole (jak w przypadku logowania - w końcu zawiera ono także hasło, które należy podać, aby zatwierdzić zmiany). Kompletnie się z Tobą zgadzam. Dodałem parametr autocomplete, który przyjmuje wartość false. Nie powinno już występować auto uzupełnianie formularza w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.07.2017 o 23:39, Enerv napisał:

 

Naturalnie, że nie - ale błąd wynika z zapisanego w Twojej przeglądarce auto uzupełniania. Pole z nazwą nosi nazwę "name", a e-mail "email", gdzie Twoja przeglądarka chcę automatycznie wypełnić pole (jak w przypadku logowania - w końcu zawiera ono także hasło, które należy podać, aby zatwierdzić zmiany). Kompletnie się z Tobą zgadzam. Dodałem parametr autocomplete, który przyjmuje wartość false. Nie powinno już występować auto uzupełnianie formularza w ustawieniach. 

 

 

w sumie.. czy nie powinno być to uzupełnione pobraniem wyników z bazy (np. aktualnie zapisanym imieniem)? 

Edytowane przez teez

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.