Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Meta Tagi


C47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Pewnie banalne pytanie i może gdzieś jest już odpowiedź ale nie znalazłem jej.

 

 

 

- Przy ustawianiu meta tagów należy je ustawiać dla kategorii czy działu? A może również i tematu?

- Przy dodawaniu meta tagów w panelu tj. Wygląd > meta tagi mam podawać tylko link do działu? Czy mam podać link do działu z /* na końcu?

 

 

Może gdzieś jest jakiś poradnik odnośnie dodawania meta tagów? 

 

 

Przy okazji mam pytanie jak już jesteśmy przy temacie pozycjonowania - jaka powinna być zawartość pliku robots.txt? Przykładowo jest tam linijka która blokuje dostęp do "tasks" a Google wyrzuciło błąd, że GoogleBot nie ma do tego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając meta description w Search Engine Optimization ustawiasz je tylko dla strony głównej. Resztę ustawiasz w Wygląd > Meta tagi.

 

 

- Przy dodawaniu meta tagów w panelu tj. Wygląd > meta tagi mam podawać tylko link do działu? Czy mam podać link do działu z /* na końcu?

Dam Ci przykłady, na ich podstawie powinieneś ogarnąć.

 

1. Ustawianie keywords dla wszystkich działów.

Link działu

http://localhost/ipb3/index.php?/forum/2-a-test-forum/

i977zn.jpg

 

2. Ustawienie keywords dla konkretnego działu

Link działu

http://localhost/ipb3/index.php?/forum/3-a-test-forum/

doebe2.jpg

 

Ogólnie jak dajesz na końcu /* oznacza to, że cokolwiek dalej nie będzie to dla tej strony będzie brany ten meta tag, chyba, że jest inny metatag dla konkretnego linku. Jeśli będą dane meta tagi tak jak powyżej

Dział id1: keywords, dla, kazdego, dzialu

Dział id2: keywords, dla, kazdego, dzialu

Dział id3: keywords, dla, konkretnego, dzialu

Dział id4: keywords, dla, kazdego, dzialu

 

Tylko pamiętaj, że jeśli Twój link to

http://localhost/ipb3/index.php?/forum/3-a-test-forum/

to Ciebie interesuje tylko ta część

http://localhost/ipb3/index.php?/forum/3-a-test-forum/

 

To, co jest po index.php?. Ogólnie jest to temat złożony, może wezmę na spokojnie teraz przez dłuższy weekend (pozdrawiam maturzystów ;)) siądę na spokojnie i napisze poradnik do tego. W razie pytań pisz, starałem się to napisać zwięźle i mogłem coś napisać zbyt skrótowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna odpowiedź! Bardzo dziękuję, a poradnik z chęcią przeczytam :)

 

 

Jeszcze jedno pytanko, wystarczy ustawić meta tagi dla kategorii czy lepiej kolejno w działach? Może przykładowo wystarczy kategoria i ta gwiazdka na końcu? A może obydwie opcje? :P

Edytowane przez C47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dział generuje samodzielnie tag description (co nie znaczy, że nie można go samemu zmienić ;)) w formacie

Nazwa działu: opis działu

np

<meta name="description" content="A Test Forum: A test forum that may be removed at any time" />

 

Jeszcze jedno pytanko, wystarczy ustawić meta tagi dla kategorii czy lepiej kolejno w działach? Może przykładowo wystarczy kategoria i ta gwiazdka na końcu? A może obydwie opcje? :P

To już zależy od Ciebie. Wiadomo, że więcej może dać jak słowa kluczowe będą odzwierciedlać unikalną zawartość każdego działu, przynajmniej według mnie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.