Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Informacje zbiorcze o tym co nadchodzi w relatywnie najbliższym czasie


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • DawPi przypiął/eła ten temat

usunięcie marketu to bardzo dziwne posunięcie, tym bardziej że tyle pracy włożyli aby był zintegrowany z acp

 

10 godzin temu, DawPi napisał(a):

Miejsce to będzie zastąpione listą zaufanych i sprawdzonych modderów

 

wiesz może na jakich zasadach będzie przyznawane miejsce na takiej liście?

Amazing Game Website Templates for those who want to stand out from others.

Professional IPS Themes - Gaming Invision Community Themes, Forum Skins and Game UI Templates.

Forum Templates for Clans and Guilds, Web and Game Developers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
2 godziny temu, lumota napisał(a):

usunięcie marketu to bardzo dziwne posunięcie, tym bardziej że tyle pracy włożyli aby był zintegrowany z acp

To jedna z większych jeśli nie największa niespodzianka dla mnie.

2 godziny temu, lumota napisał(a):

wiesz może na jakich zasadach będzie przyznawane miejsce na takiej liście?

Na pewno trzeba zacząć od wypełnienia tego kursu który wyjaśnia zasady krok po kroku - https://invisioncommunity.com/courses/course/1-community-application-and-service-center-new-profile/

Potem będzie można dodać swój profil tutaj - https://invisioncommunity.com/third-party/providers-directory/

 

Wpisy są moderowane, a jakie zasady ich akceptacji niestety nie są mi znane. Zapewne uznaniowo.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lumota said:

wiesz może na jakich zasadach będzie przyznawane miejsce na takiej liście?

Lista wygląda tak: https://invisioncommunity.com/third-party/providers-directory/

 

Moim zdaniem po postach twórców IPS mam wrażenie że chcą wyeliminować developerów, aby klienci zgłaszali się bezpośrednio do nich po custom apps.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To chyba też nie do końca tak. Nie wiem czy masz dostęp do działu gdzie Charles wypowiadał się, że szukają chętnych osób do polecenia ich dla ich klientów w sprawach zleceń. Na właśnie dwa sposoby - albo polecą kogoś albo podnajmą.

Choć coś czuję, że wersja IPS4 jeszcze będzie długoooo obecna na rynku.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIKWIDACJA MARKETPLACE??? Serio? 😵 To porażka! Znowu wprowadzają zmiany na gorsze, co z pewnością skłoni mnie do poszukania innej platformy dla forum. IPS przesadza i cofa się w rozwoju. Brakuje im dobrego pomysłu na zwiększenie liczby klientów, przez co desperacko próbują wydobyć więcej pieniędzy od obecnych użytkowników.

 

Sad Cry GIF by SpongeBob SquarePants

Edytowane przez LCA:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwany ruch, strzelam, że z 90% licencji to same Forum, więc dla większości oznacza to drastyczną podwyżkę przedłużenia licencji z 90$ na 199$ - ponad 2x tyle.

Dla osób prowadzących fora hobbystycznie, nie zarabiając na tym, już wydatek ~360 zł na rok był kłopotliwy, ale można było powiedzmy zaryzykować i brać raz na rok, mając forum jakiś czas bez wsparcia, ale oszczędzając połowę. A teraz jakieś 800 zł i albo płacisz, albo tracisz licencję.

 

A cena nowej licencji to jest po prostu totalny odlot 499$ - na dziś to są ponad 2 tysie.

 

Dla porównania:

XenForo - 160$ + 55$ co roku

Woltlab - 119,99€ + 59,99€ co roku

phpBB - 0 :)

 

Ja wiem, że za dodatkowe aplikacje u konkurencji także wychodzi drożej, ale sądzę, że większość ich nie potrzebuje i teraz dostaną je "na siłę", niektórzy mogą nawet nie być gotowi pod kątem zasobów serwera.

 

IPS chyba lubi tak co wersję coś dowalić.

Nadal uważam, że IPB 4 to jest ogromny regres pod kątem konfigurowalności w porównaniu do tego, co było w IPB 3.
I jeszcze w prezencie zaoranie wtyczek, gdzie kilka mam i używam, np. chatbox. Pewnie autorzy musieliby stworzyć nowe (jeśli będzie się dało), a za robotę od nowa będzie trzeba zapłacić od nowa i kolejny wydatek.

 

Oczywiście dobrze rozumiem, że pozostanie na starej licencji oznacza brak dostępu do IPB 5 i będzie można co najwyżej siedzieć na IPB 4, aż go nie odetną od aktualizacji?

 

Na Clouda w życiu bym się nie zdecydował - danej mojego forum nagle należą do nich, hostowane w USA, więc nawet nie wiadomo jak to się ma do RODO/przepisów i pewnie chcąc od nich uciec - odzyskać danych się nie da albo jest to maksymalnie utrudnione.

 

Jeśli coś się nie zmieni, dla mniejszych for to się nie kalkuluje i prędzej przejdę np. na Xena - w cenie rocznego przedłużenia IPS mam nową licencję Xena + parę groszy na dodatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jako właściciel forum na które nie zagląda bot z kulawym kodem nie wiem co o tym sądzić. Płać za serwer, płać za Elementora i dwie inne wtyczki, płać za forum na które nikt nie zagląda to trochę za dużo moim zdaniem. Zdecydowałem się na IPS ze względu na świetny rodzimy support i na 100% tłumaczenie zarówno frontendu jak i backendu. Nie żebym skąpił bo stać mnie na full opcje ale nie na forum gdzie jak wspomniałem nie zagląda nawet bot z kulawym kodem. Co innego gdyby to było prężne forum z minimum 100 czynnymi użytkownikami (10 lat temu bym dodał jedno zero, niestety fejsy i inne socjale zwędziły masę ludzi). Poważnie rozważam opcję zmiany na XenForo czy WoltLaba. Może nie urywają i nie mają tak dobrego supportu jak IPS ale mają póki co akceptowalne ceny. Źle się dzieje w państwie duńskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
9 godzin temu, slu12345 napisał(a):

Chatboxu nie będzie? 

Jak autor zaktualizuje to będzie.

9 godzin temu, slu12345 napisał(a):

Czyli co będzie droższa licencja ?

Jak pisałem - to zależy od scenariusza i tego ile obecnie masz aplikacji oraz czy chcesz konwertować typ licencji by w przyszłości przejść na v5 ewentualnie czy zostajesz na bardzo dobrej wersji v4.

 

6 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

Źle się dzieje w państwie duńskim.

W Twoim przypadku to jak najbardziej zrozumiałe i wcale się nie zdziwię, że przekonwertujesz forum, ale...:

6 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

Zdecydowałem się na IPS ze względu na świetny rodzimy support i na 100% tłumaczenie zarówno frontendu jak i backendu.

Season 9 Thank You GIF by The Office

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
19 minut temu, slu12345 napisał(a):

a ja opłacam teraz motyw i odznaki więc tu się nic nie zmieni? 

Rozwiń.

Nic z v4 nie będzie działać na v5 - mody, skiny etc.

19 minut temu, slu12345 napisał(a):

Mam v4 lecz nie w najnowszej wersji, można zaktualizować do nowszej v4? czy już tylko do v5 zostaje?

Jak masz aktywną licencję to aktualizuj czym prędzej do 4.7.12 (obecnie najnowsza - https://invisioncommunity.com/release-notes/).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Czy mając Invision Community wersja 4.7.12 mogę na tej licencji pozostać i gdy skończy się ważność nie przedłużacz jej na kolejne pół roku? Chodzi mi o kwestię braku aktywowania licencji przez okres 2 lat, że zostanie ona wygaszona - czy tyczy się to tych zaktualizowanych do IPS 5

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie skoro zostawiają licencje v4 w tej formie co były to nie - będzie możliwe legalne korzystanie z licencji. Ale jak długo? Tego nikt nie wie co mogą zrobić za kilka lat.

Licencje dożywotnie też swego czasu "ubili" także wszystko jest możliwe, ale bądźmy dobrej myśli.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich informacjach oraz jako iż IPS jest na tyle k**ewskie że usuwa nieprzyjemne komentarze i cenzuruje opinie ludzi którzy nie zgadzają się z ich postępowaniem (zwykła opinia). Mamy zamiar przenieść się na XenForo w najbliższych miesiącach.

Dla mnie firma co cenzuruje i usuwa niewygodne dla nich komentarze nie nadaje się na to żeby im pakować więcej pieniędzy. Hostowanie forum na IPS równa się nieskończonymi wydatkami.
Cały czas aplikacje/wtyczki + Odnowienia. Szablony trzeba również zmieniać gdyż aktualizacje psują je na tyle że się nie nadają czyli dodatkowe wydatki dla kodera / ewentualnie nowy szablon.

Polecam innym zrobić tak samo chyba że wolą co chwilę wywalać XXX Dolarów w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
4 godziny temu, Mucek napisał(a):

Pytanie ktoś wie kiedy ten ips v5

Ponoć jakieś wydanie pod koniec tego roku.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
19 godzin temu, SN2010 napisał(a):

Mam pytanie:

 

Czy mając Invision Community wersja 4.7.12 mogę na tej licencji pozostać i gdy skończy się ważność nie przedłużacz jej na kolejne pół roku? Chodzi mi o kwestię braku aktywowania licencji przez okres 2 lat, że zostanie ona wygaszona - czy tyczy się to tych zaktualizowanych do IPS 5

 

16 godzin temu, DawPi napisał(a):

Wg mnie skoro zostawiają licencje v4 w tej formie co były to nie - będzie możliwe legalne korzystanie z licencji. Ale jak długo? Tego nikt nie wie co mogą zrobić za kilka lat.

Licencje dożywotnie też swego czasu "ubili" także wszystko jest możliwe, ale bądźmy dobrej myśli.

 

Udało się potwierdzić u źródła - zostaje tak jak jest!

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!
 

Przepraszam, piszę przez tłumacza. Zarejestrowałem się u Ciebie dawno temu, w 2011 roku, pod koniec złotej ery forów.

 

Z IPB współpracuję od 2008 roku głównie w zakresie stylów, ale zajmuję się również tworzeniem niestandardowych wtyczek i komponentów, mogę powiedzieć, że w ostatnich latach (począwszy od 2014 roku według moich obserwacji) z różnych powodów mniej lub bardziej społeczności zniknęły , z kilkudziesięciu klientów, tylko kilku ponad 5 dość dużych zasobów, co do reszty widzę, że są to półlegalne zasoby wykorzystywane jako „wyspy wolności”, jeśli mogę tak powiedzieć. Jestem pewien, że nowa polityka jest absolutnie nie do przyjęcia zarówno dla dużych forów, które na bieżąco odnawiają licencje i wtyczki, jak i dla „wysp”.

 

Te. jest to osobiste potwierdzenie błędnej polityki IPS, pogarszającej złą atmosferę w Internecie (a nie popularność forów jak wcześniej). Ostatni raz pamiętam, jak podnieśli ceny w 2021 roku, ale o fatalnych decyzjach architektonicznych i szeregu innych błędów nie wspomnę. Oczywiście ciekawe co będzie dalej, ale zdecydowanie trzeba iść dalej, przez długi czas IPS nie był głównym systemem, w ostatnich latach były to różne frameworki i mniej innych CMS.

 

 

p.s. A może stara szkoła IPB zjednoczy się i zrobi widelec IPS4?)))))

 

p.s.s. Nie ukrywam, że pochodzę z Rosji (nie zaznaczyłem tego, żeby wywołać debatę polityczną czy coś w tym rodzaju), a kiedy mówiłem o zaginionych społecznościach, nie tylko w Rosji, ale ogólnie mówiących, a anglojęzycznych też jest za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ruch na forach w mojej opinii powoli zamiera. Dużą dla for poradnikowych jest Youtube, Facebook (jest wygodniej, są duże społeczności, mniej reklam) i wiem, że już jakiś czas temu mówiłem, że moim zdaniem czas for powoli przejdzie do lamusa (oczywiście nie wszystkich, bo są specyficzne branże, które potrzebują for) ale dużo małych i średnich for zniknie.

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.