Jump to content

Ptasior

Member
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Informacje o forum

 • Wersja
  IP.Board 3.4.6

Ptasior's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Miałeś racje, faktycznie w sufiksie grupy brakowało zakończenia tagu <b>. Dzięki wielkie, temat do zamknięcia.
 2. Od pewnego momentu zauważyłem, że na forum mam rozwalone "najnowsze tematy" w sidebarze, pierwszy temat od góry jest w porządku, a reszcie tak jakby brakuje marginesu. Co później odkryłem to to: W szablonie nic z tych rzeczy nie ma, a jedyne co mi się nasunęło patrząc na szablon hook'a recentTopics to to, że szablonowy <foreach> dodaje te tagi <b>. Macie jakieś pomysły?
 3. Zawsze można za pomocą jquery to zrobić. Jeśli np. chciałbyś dodać ten czerwony "kwadracik" w zakładce aplikacji(w głównym menu nawigacyjnym ipb) - z tego rozwiązania korzysta np. IPS Shoutbox.
 4. Witajcie. Przeniosłem wczoraj moje ipb ze zwykłego hostingu www na serwer vps. Na samym początku gdy na forum weszło ponad 100 osób nie dało się nic zrobić, zużycie pamięci ram drastycznie wzrastało do 100% co w zasadzie jest nie możliwe, ponieważ serwer ma 2gb ramu z czego pasywnie używa około 400mb. Po pewnym czasie udało mi się poprawić konfigurację apache i forum zaczęło hulać. Aktualnie wszystko chodzi w miarę ładnie, aczkolwiek martwi mnie czas generowania stron(0.09 - 0.6, gdzie na hostingu maksymalnie wynosił 0.04-0.06). Najciekawsze jest "zamrażanie" się apache po wgraniu jakiegoś hooka czy dokonania zmiany w stylu(zużycie pamięci wzrasta do ~90%). Wychodzę z pytaniem do was - co może być nie tak? Może powinienem zmienić apache na np. nginxa? Pozdrawiam, Tomek. @down Wybaczcie.
 5. Rozwiązałem ten problem tworząc rozszerzenie, którym rozszerzyłem sobie metodę _viewModern() z klasy public_members_profile_view dodające: $this->registry->output->addJSModule('game', 0); Gdybyście mieli lepsze rozwiązanie to zamieniam się w słuch.
 6. Cześć. Napisałem sobie taki prosty moduł ips.game.js, który odpowiada za wyświetlanie popupów itd. Chciałbym go jednak użyć w moim szablonie rozszerzającym profileTabs, a jak wiadomo kolejne zakładki w profilach wczytywane są za pomocą ajax i żadne parse module czy addModule nie działa(albo po prostu nie umiem użyć ). Jak mogę osiągnąć taki efekt?
 7. No wlasnie, wczoraj wpadlem na pomysl przeslonienia calej metody i w sumie siwetnie to dziala, oczywiscie z tym minusem, ze wszystko zapewne posypie sie po update, aczkolwiek nie jest to jakas straszna przeszkoda. Jedyne co mnie zastanawia to to, ze w template hook'u musze przeprowadzic walidacje aby wysiwetlac bledy w formularzu, a w overloadzie przeprowadzam walidacje, aby blokowac wykonanie sie rejestracji. Dzieki za pomoc, temat mozna zamknac.
 8. Właśnie to napisałem. Aktualnie mam coś takiego: <?php class tpRegisterPaymentOverloader extends public_core_global_register { public function registerProcessForm() { $this->registry->class_localization->loadLanguageFile( array( 'public_d3elite' ), 'd3elite' ); /* Mod is enabled? */ if ( $this->settings['tp_regp_enable'] == 0 ) { return; } if( strlen($this->request['serviceCode']) < 8 ) { $form_errors['code'] = $this->lang->words['tp_regp_error_code_minlength']; } else { $form_errors['code'] = $this->lang->words['tp_regp_error_code_wrong']; } parent::registerProcessForm(); } } lecz nadal $form_errors nie zawiera błędu(sprawdzam przy użyciu var_dump w register.php).
 9. Czytając jeszcze temat na oficjalnym forum invisionize, doszukałem się informacji o tych action overloader'ach i jeśli dobrze rozumiem, to aby to rozszerzenie formularza działało poprawnie to muszę użyć dwóch hook'ów, tak? Jednego template hook'a oraz action overloader'a aby przeprowadzić walidacje formularza. @edit: ups.
 10. Tak, o tym 'zahaczającym', dokładniej przed if'em "hasCfields".
 11. Ostatecznie stwierdziłem, że rozszerzenie formularza rejestracji będzie najłatwiej osiągalne za pomocą hook'a. Wszystko ładnie pięknie do momentu kiedy muszę walidować pola, które dodałem. Niby można to obsłużyć bezpośrednio w klasie należącej do rozszerzenia, aczkolwiek nie mam pojęcia jak można wtedy zwracać błędy(w głównym pliku modułu rejestracji tabela z błędami to $form_errors), tzn. mimo iż błąd wystąpił i powinien zostać wyświetlony to formularz ma to gdzieś i przechodzi do kroku 2 - 'potwierdzenia'. I tu właśnie oczekuję pomocy, a mianowicie - w jaki sposób mogę obsłużyć dodaną część formularza oraz jak zsynchronizować moje błędy z głównymi błędami rejestracji. Z góry dziękuje.
 12. Tutaj. Aczkolwiek teraz kod się wykonuję, dzięki piękne.
 13. Tak jak myślałem, nie wykonuje się, a najgorsze, że nie mam pojęcia czego to jest wina. Tak jakby nawet nie czytał tego pliku coreExtensions, ponieważ nawet kiedy zapisuje z błędem w składni to i tak nie ma żadnego komunikatu Syntax error.
 14. Witam. Mam swoją aplikację, w której potrzebuję dopisać moduł do rejestracji użytkownika(płatność sms), przy czym nie chcę używać hook'a tylko wbudować to w istniejącą już aplikację. Czytałem 'artykuł dla dewelopera' nt. MemberSync, lecz mimo tego, że dopisałem tą klasę do pliku coreExtensions.php, to tak naprawdę kod nie jest wykonywany. Chciałem zapytać czy ten sposób jest nadal aktualny na IPB 3.3 ? Kod: class incraftMemberSync { /** * Registry reference * * @access public * @var object */ public $registry; /** * CONSTRUCTOR * * @access public * @return void **/ public function __construct() { $this->registry = ipsRegistry::instance(); } /** * This method is run when a new account is created * * @access public * @param array $member Array of member data * @return void **/ public function onCreateAccount( $member ) { } /** * This method is run when the register form is displayed to a user * * @access public * @return void **/ public function onRegisterForm() { $a = "HELLO"; var_dump($a); } } Z góry dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.