Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: IPB3 vs vB4 - doradźcie


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział. Otóż prowadzę większe forum (77500 użytkowników) i do tej pory działam na skrypcie phpbb2 modified by Przemo, który jak wiadomo wydajnością nie zachwyca... Poważnie myślę o zmianie silnika forum, ale ciągle waham się pomiędzy vBulletinem 4 a IPB 3'ką - czytałem opinie wielu osób, wychodzi z nich że lepsze SEO po wykupieniu vBSEO ma vBulletin, ciężko mi było natomiast znaleźć dane dotyczące SEO na forach IPB. Czy moglibyście napisać jak te rozwiązania wyglądają w przypadku IPB? Kolejna istotna sprawa - obciążenie. Czy IPB obciąża serwer mocno? Działałoby na VPS'ie 2x2GHz 3GB RAM - Przemo potrafi go "zabić" niestety. Wiem, że porady mogą być nieco subiektywne, ale proszę o takie rzeczywiste opinie - czy np. nie żałujecie wybrania IPB a nie vB, jeśli tak to dlaczego, a także dlaczego np. lepiej byłoby korzystać z Invision Power Board'a? Chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru, w przypadku mojego forum dobra optymalizacja pod Google (przede wszystkim) jest niezmiernie istotna.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

Poza tym, jeśli chodzi o te oba skrypty, to oba są godne uwagi, a SEO w IPB jest już prawie tak samo dobre jak vBSEO dla vB, aczkolwiek nadal jeśli chodzi o SEO, to vB+vBSEO > IPB, teraz już minimalnie, ale jednak. Jestem właścicielem forów na obydwu skryptach i powiem tylko, że niezależnie od wyboru będziesz zadowolony, minimalnie jednak składałbym się do najnowszego IPB, jest sporo lżejsze niż obecne vBulletin 4.x. Podaj jeszcze adres forum, będzie można Ci coś bardziej doradzić.

PS. Tutaj w zasadzie dyskusja jest podobna do takiej: "czerwone auta są szybsze niż czarne i już!" - kwestia gustu.

Edytowane przez vBB
  • Lubię to 1
gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.