Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

iPlus, opinie o mobilnym internecie.


santoz

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie za miesiąc kończy mi się umowa Mobilnego Internetu w Play, przeleciałem chyba wszystkie oferty firm oferujących mobilny internet na terenie Bielska-Białej i z kilkunastu ofert, chyba najkorzystniej wypadł iPlus, spora szybkość (podobno), duży limit / interesowało by mnie 7GB = 100GB w nocy, cena to 80zł. Przy czym za samo 7GB Orange chce prawie tyle samo :a:. Modem za 1zł, tu akurat standardowo.

Czy ma ktoś z was iPlusa? Jak się sprawdza w terenie, a jak w domu? Większość czasu korzystam z neta mobilnego w domu. Ale zdarza mi się i poza domem. A tu iPlus praktycznie na całym Podbeskidziu ma full zasięg. Play w sporej części miasta ma kijowy (w zakątkach nawet go nie ma), a o Podbeskidziu nie wspomnę.

Ostatnio Play stał się zawodny, często net chodzi wolno, są problemy z zasięgiem z 6 kresek zawsze, teraz mam 3 a czasem jedną. Wcześniej tego nie było. Czas na zmiany, bo 2 letni modem też jest w dość "wyruchanym" stanie.

Nie piszcie proszę propozycji, tylko konkretnie o iPlusie. :P

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii na innych forach wynika że iPlus jest powolny, nawet bardzo. Ale piszą to zapewne osoby nie mające u siebie zasięgu 3G który gwarantuje 7,2mb/s U mnie na szczęście jest wewnątrz budynków. Ale patrząc na inne mniejsze miasta, praktycznie nie mają 3G wewnątrz. Na zewnątrz mają.

Orange to ogólnie mafia, mam też u nich tel. na abonament i wiem co się dzieje... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę, która ma iPlus. Mieszka w małym miasteczku przy graniczy z Czechami. iPlus w przypadku małych miejscowości to jest całkowita porażka. Ma niby tam 1 MB/s ale prędkość jest po prostu żałosna. Strony dla się przeglądać itp. ale często zrywa i tym podobnie.

Nie może sobie wybrać normalnego internetu bo sieci telekomunikacyjne nie mają tam ani kabli ani zasięgu. Co do polecanego przeze mnie bezprzewodowego internetu to zapoznaj się z ofertą http://www.multimedia.pl/mobilNET - dość dobry zasięg. Firmę polecam bo sam korzystam z wielu ich usług i rzadko są jakieś problemy. A jeżeli się pojawią to są jak to szybko możliwe eliminowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja mam orange telefon od paru lat i nie narzekam. Internet mobilny od chyba 2 czy 3 miechów i działa zarówno w mieście jak i na wsi. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No ok. Mnie ona jeszcze ani razu nie zaszła za skórę.. Choć możesz opisać swoje negatywne kontakty z nią..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć możesz opisać swoje negatywne kontakty z nią..

Po pierwsze rachunki, wystawiane są 28 każdego miesiąca, data pieczątki poczty to 3, 4 następnego miesiąca. A termin płatności to 6. Kiedy to listonosz przynosi mi list 8, czasem później. Ciężko im wysłać w dniu wystawienia faktury, nie było by problemu.

Inną sprawą jest to że mimo 950 minut z 5 wybranymi numerami, i 50 minutami z każdą siecią najpierw nalicza z tych 50min. Pomijam fakt że co drugie połączenie (nawet do orange) jest płatne poza abonamentem, a ostatnio nawet mam wrażenie że znikają te niby darmowe minuty, tak że ciężko się pokapować jeśli się tego nie spisuje. Długo by pisać, bo ty tylko 2 z kilku problemów. Mam abonamet również w Play, wcześniej w plusie, i takich jaj nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postanowiłem i wziąłem na 7 dni na próbę iPlusa, ryzykuję 50 złotymi za aktywację :a:

Na razie jest w miarę, gorzej niż w play ale zaczyna się rozkręcać w kilka minut po połączeniu... IZE załadowane w 1.6sek. :P

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że tragedion z tym iPlusem. Według mapy plusa wynikało że jest u mnie bardzo dobry zasięg 3G wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Okazało się że modem łapał max 1 kreskę, a przeważnie nie łapał nic. Przy jednej kresce szybkość neta sięgała zawrotnych prędkości 7kb/sek.

Nie polecam iPlusa, widać komentarze które czytałem na innym forum miały coś w sobie... Ale nei chciało mi się wierzyć, że 1Km od stacji bazowej, zasięg będzie znikomy, a praktycznie go nie będzie...

:) Na szczęście zwrot przyjęli z ucieszonymi minami. Nawet oddali za aktywację, choć przy podpisywaniu umowy mówili że nie oddadzą, w przypadku zwrotu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę w Play. Już nie sama sieć, a cena mnie zachęca do wzięcia play-a.

Dla przedłużających umowę abonament 45zł, z umową na 18miesięcy. W tym 5 miesięcy abonament za 1zł.

Też się trochę boję że znów będę musiał im zwrócić, akurat nie znam nikogo kto ma orange free i mieszka niedaleko, żeby zobaczyć jak mu to działa. W salonach co prawda mają lapki z podpiętym modemem, ale trochę mi to śmierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.