Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Partycja z systemem gotowym do przywrócenia


santoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem właśnie laptopka, używany. Z systemem Vista. Niestety płyty z vistą nie dostałem. Gostek powiedział że są programy które tworzą partycję na której znajduje się kopia systemu. W razie formatu czy problemów można zawsze wrócić system do poczatkowego stanu bez zbędnych zainstalowanych badziewi oprócz sterowników komputera.

Nie znam się na tym, googlowałem ale sam tak naprawdę nie wiem czego szukać. Czy może mnie ktoś nakierować na konkretny program?

Jeśli to ważne, komputer to HP typu Compaq...

Co prawda Vistę można zakupić na allegro za 200zł (pewnie pirat, ale chociaż z naklejką :P ), ale po co jak można zrobić taką partycję. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem właśnie laptopka, używany. Z systemem Vista. Niestety płyty z vistą nie dostałem. Gostek powiedział że są programy które tworzą partycję na której znajduje się kopia systemu. W razie formatu czy problemów można zawsze wrócić system do poczatkowego stanu bez zbędnych zainstalowanych badziewi oprócz sterowników komputera.

A czy przez przypadek Gostek nie miał na myśli ukrytej partycji na twoim lapku z której można "odzyskać" system? Sprawdź czy taką partycję masz. Możesz też zobaczyć jak reaguje lapek po wciśnięciu chyba F11 - przy uruchamianiu. :P

Edytowane przez Gonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pobrać Gparted i nim sprawdzić czy nie ma przypadkiem ukrytej partycji, a jeśli nie to taka stworzyć i wykonać backup partycji systemowej - z tego co mi się wydaje Gparted ma taką opcje :P

gparted może kopiować partycje*, więc można to chyba uznać za backup :)

* - posiada opcje skopiuj/wklej, lecz ich nie testowałem

post-1579-0-04418800-1289042946_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepka oryginalna, Vista.

Właśnie chodziło mu o tą partycje ukrytą, i znjej w razie czego przywrócić system. Ale nie wiem jak to zrobić, tego programu HP Backup & Recovery Manager, widzę że nie mam.

Jeszcze znalazłem coś takiego, właśnie zasysam:

http://www.vista.pl/porady/339_kopia_zapasowa_systemu_windows_jak_wykonac_.html

http://vista.pl/download/1264_macrium_reflect_4_2_free_edition.html

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.