Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Szkoła - Poziom - Nauka - Chęci


kris2005a

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Tak sobie pomyślałem, że warto by podykutować na temat szkoły. A konkretnie na temat lekcji, ich poziomu. etc.

Ja pierwszy:

Rodzice ciągle Ci stoją nad głową i gonią do nauki (bo matura). Ale jak mam dobre ocenki. A z polaka mamy poziom 52% za 2 więc maturę z polaka to bedzie wypicie coli z puszki. A na innych przedmiotach 40-45 % za 2 więc tak ogólnie to nie martwię się bo zawsze mam albo 3 albo 4 no i więcej.

Pz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, matura jest teraz znacznie lepiej obmyślona niż kiedyś, ale wszystko spaprali, jak zawsze. Kiedyś trzeba było wkuwać masę teorii. Na przykładzie polskiego: wszystkie epoki, dzieła literackie... na co to komu? Obecnie teoretycznie wystarczy rozumieć to co się czyta i mieć podstawową wiedzę, ale w moim odczuciu poziom jest zbyt niski.

Ja przez 4 lata technikum uczyłem się może 6-7 razy, a maturę zdałem: geografia i polski = ~60%, angielski = ~80%. Raczej nie taki jest zamysł sprawdzania wiedzy na maturze, ale tak jak mówię, obecnie jest lepsza forma egzaminu przy niższym poziomie.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do trudnych przedmiotów na maturze bym zaliczył:

Matmę (dla kogoś w liceum) i Wos (ten z II opcji)

Ale tak zdanie matury z:

Polaka, Anglika i w moim przypadku z historii i z geografii wydaje się śmieszne. / Zwłaszcza, że w szkole mam znacznie zawyżony poziom (za 2 trzeba mieć w zależności od przedmiotu od 40 do 52 % a na maturze to zaledwie 30 % by zaliczyć). :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nauczycielka z zawodu, moge tylko powiedziec cos o tutejszym systemie nauczania: JEST DO NICZEGO!

Jak przyjechalam z Polski (do Kanady), mialam 12 lat, czyli opuscilam kraj w polowie klasy 7-mej. Na wiedzy, ktora posiadlam w komunistycznej szkole, jechalam to zakonczenia kanadyjskiego ogolniaka, tj. lat 18-tu. Denne.

W USA jest podobnie, lub gorzej.

Wiem, ze teraz system nauczania w Polsce bardzo sie zmienil i jest podobny do tego, ktory stosuje sie na Zachodzie...ale to nie znaczy, ze zmiana wypadla na lepsze.

USA jest 100 lat za murzynami z Zimbabwe. :blush:

Edytowane przez Asia

qp09w3.png

JOANNA STASIAK - PERSONAL PORTFOLIO

Web Graphics & IPB Skins | Excalibur Designs Support Forum

Invision Design - Moj Blog w Sieci WWW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a Polacy chcą im dorównać... żałosne :blush:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Asia - to o czym piszesz to już dawno słyszałem, a teraz tylko mi to potwierdziłaś.

Eh, uesej.....

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uniwersytetach poziom jest lepszy, ale to znowu wyrabia przepasc miedzy ogolniakiem a studiami.

Popieram.

Słyszeliście może, że uczniowie (studenci) Collegów w USA w 90 % nie przeczytali w życiu nawet 2 książek. My jesteśmy kształceni wszechstronnie. Z każdego działu nauki coś mamy do powiedzenia a oni nie za bardzo. :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasach 1-6 czyta sie duzo...natomiast w ogolniaku nie za bardzo. Jak sobie przypomne....pamietam czytanie Ani z Zielonego Wzgorza...w klasie 7mej...i to wszystko. :blush:

Biblioteki szkolne sa zapelnione ksiazkami ale nie czytajacymi...masakra. :)

qp09w3.png

JOANNA STASIAK - PERSONAL PORTFOLIO

Web Graphics & IPB Skins | Excalibur Designs Support Forum

Invision Design - Moj Blog w Sieci WWW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasach 1-6 czyta sie duzo...natomiast w ogolniaku nie za bardzo. Jak sobie przypomne....pamietam czytanie Ani z Zielonego Wzgorza...w klasie 7mej...i to wszystko.

Z ogólniakiem się nie zgodzę bo my w klasie z panią od Polskiego już zaliczyliśmy w tym roku szkolnym:

Potop, Zbrodnię i Karę, Siłaczkę, Kamizelkę, Ludzi Bezdomnych, Lalkę, Chłopów, Dziady cz. IV, Jądro Ciemności. A mamy dopiero początek 3 miesiąca nauki. :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w polskich szkolach - moj komentarz dotyczyl szkol w Kanadzie i USA. :blush:

(Autorka konczyla podstawke, ogolniak i studia w Kanadzie.)

qp09w3.png

JOANNA STASIAK - PERSONAL PORTFOLIO

Web Graphics & IPB Skins | Excalibur Designs Support Forum

Invision Design - Moj Blog w Sieci WWW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
(Autorka konczyla podstawke, ogolniak i studia w Kanadzie.)

I nadal biegle i poprawnie włada językiem polskim. :blush:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dużo zmienia :blush:

DawPi chciałeś zasugerować, że nie potrafi już się nim dobrze i biegle posługiwać? Ja mam w rodzinie osoby, które wyjechały do Hiszpanii w latach 80 i nadal mimo tych lat mówią po Polsku tak, że jakby ich słuchać to nie ma się zielonego pojęcia, że mieszkają za granicami Polski. :)

Ale to też dużo zależy od nauczycieli :) My w ogólniaku w Polsce mamy 4-letni program upchnięty w 3-latach więc tępo jest zabójcze. ;)

Edytowane przez kris2005a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
My w ogólniaku w Polsce mamy 4-letni program upchnięty w 3-latach więc tępo jest zabójcze. ;)

O tak :blush:

-edit-

kris2005a: to co miałem na myśli to napisałem, nie doszukuj się czegoś, co nie powiedziałem :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dużo się czyta w polskich szkołach, ale ktoś mi wyjaśni po co?

Wiem, jeszcze lepiej, czy wytłumaczy mi ktoś po co się uczymy interpretacji wierszy? :blush:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.