Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Encje zamiast polskich znaków po aktualizacji


Chmarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrobiłem dzisiaj aktualizację forum z 3.3.2 do 3.3.4, dodatkowo wrzuciłem patch: http://community.inv...-november-2012/

Przy edycji postów, w edytorze pojawiają się polskie znaki, tylko przy wyświetleniu coś się dzieje nie tak.

Po tych czynnościach w postach nie wyświetlają się polskie znaki, tylko jakieś encje. Przykład:

Tego się nie da czytać !

Tego sie nie da czytac !

W bazie mam coś takiego: " której to naprwią "

Uprzedzając pytania:

1. Nie przenosiłem forum

2. Wszystkie tabele są w takim samym kodowaniu

3. W ustawieniach panelu mam: pl_PL.ISO-8859-2MO

Edytowane przez Chmarus

Forum dyskusyjne dla graczy MMO i MMORPG - www.mmorpg.org.pl/forum - Tutoriale, problemy techniczne, rozmowy o MMORPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//Edit: Problem nie pojawia się w momencie zakładania tematu (nazwa tematu i pierwszy post mają polskie znaki). Problem występuje tylko w postach, bardzo dziwne... kompletnie nie wiem co tutaj zrobić z tym.

Forum dyskusyjne dla graczy MMO i MMORPG - www.mmorpg.org.pl/forum - Tutoriale, problemy techniczne, rozmowy o MMORPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, coś było nie tak z plikiem edytora postów, który błędnie wrzucał encje do bazy. Zamiast: ł wrzucał ł

Gdyby ktoś miał podobny problem:

1. Wykonaj instrukcje z http://community.invisionpower.com/resources/bugs.html/_/ip-board/other-languages-not-working-r38210

2. Napraw błędnie wprowadzone posty w bazie zapytaniem:

UPDATE ibf_posts SET post = REPLACE( post,  '&',  '&' ) WHERE INSTR( post,  '&' ) >0;

3. Przebuduj posty

  • Lubię to 2

Forum dyskusyjne dla graczy MMO i MMORPG - www.mmorpg.org.pl/forum - Tutoriale, problemy techniczne, rozmowy o MMORPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.