Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak usunąć tego wirusa?


santoz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawców, zainstalowałem sobie darmowy program Image Resizer 4.

Po instalacji zaśmiecił mój system 2 dodatkowymi programami które od razu odinstalowałem.

Co ja pacze, a w przeglądarkach ustawiona strona startowa to www.22find.com

Tak więc zmieniłem w opcjach na własną - nie działa

Odinstalowałem więc sam program Image Resizer, czyszcząc cały rejestr z tego programu (poprzednie dwa też poleciały TotalUninstall) -Zero reakcji.

Zabrałem się za czyszczenie rejestru wyszukując frazę 22find.com, znalazłem ok 15, które wyleciały.

Restart systemu, i zero reakcji. Patrzę w rejestr i pola które wyczyściłem, znów zawierają www.22find.com

 

Jeśli coś nie daje się odinstalować, jest dla mnie wirusem. Tak więc Panowie komputerowcy, co poradzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opcja 1: Ja bym na Twoim miejscu zaopatrzył się w hiren's boot cd lub innego bootowalnego mini xp z płyty CD lub jakiegoś linuxa np. Ubuntu, następnie przeskanował z wspomnianego live CD wszystkie dyski antywirusem, ad-aware, pousuwał sobie wszystko i sprawdził czy jest czysto. Jeśli tak, polecam tego resizera: http://microsoft-powertoys-image-resizer.softonic.pl :) Zrobiony przez microsoft, więc syfu nie uświadczysz. Zdjęcia pomniejszają się błyskawicznie, zachowują dobrą jakość i mało potem ważą.

 

2. Opcja 2: format c (po uprzednim zrobieniu backupu danych z użyciem metod opisanych powyżej), świeża instalacja windowsa i sterowników, używanie wspomnianego wcześniej resizera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer przeskanowany zero zagrożeń i wirusów.

Ta aplikacja co podałeś jest niekompatybilna z windows 7 :/ Zresztą mało ważne, bo miałem tylko jedną sporą partię fotek do zmniejszenia

 

Wiem że odinstalowanie przeglądarki by pomogło, ale nie chce mi się spisywać wszystkich haseł do stron, a jest tego naprawdę sporo. Musi być jakiś sposób na usunięcie tego gówna :takiego_wala:

Chcę uniknąć też formatu

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja co podałeś jest niekompatybilna z windows 7 :/ Zresztą mało ważne, bo miałem tylko jedną sporą partię fotek do zmniejszenia

Być może, u mnie na XP działa znakomicie :)

 

Wiem że odinstalowanie przeglądarki by pomogło, ale nie chce mi się spisywać wszystkich haseł do stron, a jest tego naprawdę sporo.

Jeśli to Firefox, to użyj jakiegoś narzędzia typu Firefox password recovery, odzyska Ci wszystkie hasła i zapisze do pliku txt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, okazało się że program 22find istniał jako ukryty, zobaczył go dopiero Total Uninnstall i usunął całkowicie. Inne programy do usuwania oprogramowania widziały tylko Image Resizer 4, który doinstalował sobie 22find i ukrył go przed użytkownikiem. Systemowy deinstalator też go nie widział.

Dzięki Jurij za chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.