Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Custom fields (ilość w kolumnie) i zawijanie do góry.


Lawliet
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Lawliet,

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo

 

Dodatkowe pola profilowe, które mogą być wyświetlane również w temacie (kod umieszczony w bicie userInfoPane)

<if test="authorcfields:|:$author['custom_fields'] != """>
<ul class='custom_fields'>
<foreach loop="customFieldsOuter:$author['custom_fields'] as $group => $data">
<foreach loop="customFields:$author['custom_fields'][ $group ] as $field">
<if test="$field != ''">
<li>
{$field}
</li>
</if>
</foreach>
</foreach>
 
Umieściłem je na belce o określonej wysokości. Nie chcę nadawać jej wartości paddingu, lub overflow: hidden, ażeby rozciągała się w miarę przypływu ilości dodatkowych pól, więc dochodzi do tego, że zaczynają wystawać.
iuqy.png
 
Na załączonym zdjęciu są 4 dodatkowe pola: website, gender, location i interests. W głowie szepczą mi 2 logiczne rozwiązania, których jednak nie jestem w stanie rozpracować.
 
1. Chciałbym, żeby na kolumnę przypadały 3 custom fields, a czwarte, piąte i szóste wyświetlałoby się obok. Być może jakiś skutek dałaby zabawa wysokością tej kolumny, ale to już robiłem. Krócej mówiąc - kolumna łamałaby się po określonej ilości <li>.
 
2. Kolejnym rozwiązaniem jest zawijanie pól do góry. Doskonale wiadomo, że za każdym razem, kiedy dodamy nowe pole, to kolumna wzbogacona o nowy element rozciąga się w dół przez co wystaje poza belkę. Istnieje możliwość rozciągania w górę, a nie w dół? Chciałbym jedno pole umieścić gdzieś na samym dole białej belki, a później dodając inne, drugie, sprawić, żeby nie pojawiło się pod nim, ale nad nim. W górze mam sporo wolnego miejsca jednak zależy mi na rozpoczęciu z dołu.
 
Jeżeli jesteście w stanie mi pomóc, to z góry dziękuję.
Edytowane przez Lawliet

IPBFangorn.net - szaty graficzne IP.Board. Ostatni projekt - Esmona. Zaglądaj do nas również na profilu Facebook IPBFangorn.net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Poradziłem sobie w dosyć specyficzny sposób.

 

(Podaję dla innych, którzy również mogą być w potrzebie) - w sekcji "ul" diva, którym otoczyłem kod custom_fields umieściłem następujący kod:

           -moz-column-count: 2;
           -webkit-column-count: 2;
           column-count: 2;

 

Dzięki temu cała lista dodatkowych pól profilu wyświetla się w 2 kolumnach (rozkładają się automatycznie).

 

xui9.png

  • Lubię to 1

IPBFangorn.net - szaty graficzne IP.Board. Ostatni projekt - Esmona. Zaglądaj do nas również na profilu Facebook IPBFangorn.net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.