Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Id tematów


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ty w końcu chcesz to zrobić, czy my mamy Ci podać gotowy kod? Aktualnie to ty chyba jedynie sam zrobiłeś pole w mysql.

 

Zacznijmy od tego, że to nie dział jest przypisywany do tematu,a temat do działu. Nie zrobisz tego ze zmiennej obok działu, co innego - obok tematu. Musisz wykonać zapytanie ( chyba, nie jestem pewny - już wcześniej napisałem co sądze o takim grzebaniu w silniku ) z JOIN, które policzy ile w danym dziale jest tematów z tym '1', a następnie jeżeli one występują to wyświetlić obrazek. Ogólnie jest to robione strasznie na siłę i nie potrzebnie. Tak nie nauczysz się na pewno niczego dobrego. Pamiętaj - samochód w którego silniku grzebie zielona osoba pożyje krócej.

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko teraz powiedz mi, jak wyciągnąć id działu? Jaka jest zmienna? Da się to zrobić za pomocą samego rozszerzenia szablonu, czy trzeba wykorzystać też inne? Chyba, że nie trzeba podawać żadnego warunku do 'where' i samo przeszuka mi tylko te tematy, w którym aktualnie jest użytkownik. Jestem nowy, dlatego potrzebuję na start jakiś porad i jakiś wskazówek, które mogę wykorzystać w praktyce. Po tym, jak to zrobię, będę wiedział jak co działa i potem pójdzie z górki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do bitu np. strony głównej, sprawdź pod jaką zmienną kryje się foreach dla działów i wpisz <php> print_r($zmienna); </php i zobacz sam.

 

 

Chyba, że nie trzeba podawać żadnego warunku do 'where' i samo przeszuka mi tylko te tematy, w którym aktualnie jest użytkownik.

Jaki uzytkownik? O co teraz chodzi?

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.