Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[ szukam ] szukam sponsora/wspólnika/inwestora


TomaszAdam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem od jakich słów zacząć pisanie tematu aby nie zdradzić wszystkich szczegółów publicznie a jednocześnie zainteresować Państwa na tyle aby skłonić do podjęcia współpracy w ramach sponsora, wspólnika lub inwestora. Myślę, że najlepiej będzie jak ogólnikowo opowiem o serwisie.

Cały serwis będzie jedynym o tej tematyce portalem opinniotwórczym w Polsce. Obecnie posiadam liczących się w branży do której skierowny jest portal partnerów medialnych są to 4 firmy odzieżowe oraz 4 sklepy, z którymi serwis będzie współpracować ( sponsoring konkursów, reklama, rabaty dla użytkowników ) a także kilka portali o zbliżonej tematyce oraz większe fp ( od 8k do 60k lajków ) i osoby prywatne działające w branży.

Portal będzie zarabiać z reklam mniejszych firm odzieżowych oraz sklepów. Reklamy będą zamieszczane w formach banerów, artykułów sponsorowanych a także jako działów na forum ( wyjaśnie to w prywatnej korespondecji )

Mocne strony:

- innowacyjność

- partnerzy o dużym zasięgu i rozpoznawalności

- świetna znajomość rynku i kontakty

- brak kosztów związanych nadaniem materiałów do napisania artykułów ( tzn. wszystkie materiały mamy od partnerów )

- niezależność opinni

Słabe strony i ich krótkie objaśnienie

- innowacyjność - brak pierwowzoru powoduje, że portal nie możne posłużyć się doświadczeniem innych a co za tym idzie ryzyko popełnienia błędu jest dużo większe.

- naciski ze strony opisywanych podmiotów - firmy, któryc recenzje znajdą sie na portalu w przypadku ciężkej prawdy będą starać się wpłynąć na naszą opinnie lub budować negatywny wizerunek serwisu oraz będą starały się go bojkotować

- trudny target - niestety w przypadku wybranego targetu istnieje coś takiego jak lojalność w stosunku do osób reprezentujących daną markę tak więc w przypadku negatywnych opinni na jej temat istnieje możliwość budowania złego wizerunku oraz niepolecania serwisu. Jednak to również napędzi seriws

- duży nakład pracy - w każdym biznesie internetowym i nie tylko trzeba włożyć dużo pracy i nerwów jednak w tym wypadku jest to praca 48/24 tzn dzień jest zbyt krótki

Oczekiwania w zależności od rodzaju współpracy

a) sponsor

- zasponsorowanie licencji IP.B

- zasponsorowanie serwera

b) wspólnik

- dwa powyższe i dodatkowo pomoc w prowadzeniu serwisu

c) iinwestor

- wkład pieniężny w wysokości 7.000 zł

opis inwestycji w prywatnej korespondencjii

Gratyfikacja w zależności od rodz. współpracy

a) sponsor

- udostępnienie ustalonej powierzchni reklamowej

b) wspólnik

- udział w zyskach do 40%

c) inwestor

- udział w zyskach i widnienie jako współwłaściciel w nowej spółce

- udziały do ustalenia

- szacowany zwrot inwestycji to 6mc

Co do wielkości zarobków to w 1 roku będą one sięgać od 2 do 5k/mc. - serwis już istniał i w 2tyg dzięki reklamie osiągneliśmy 1k użytkowników jednak niestety włożyłem w to sporo kasy i pracy a przez niekompetentnego wspólnika zostałem z niczym.

Każdego partnera jestem w stanie udowodnić

pozdrawiam

T.P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przy tego typu zarobkach i pewności opisywanej sytuacji i rozwoju, nie rozumiem dlaczego nie szukasz sponsora u osób bezpośrednio zainteresowanych reklamą na tego typu stronie. A może już pisałeś i ich nie zainteresowałeś?

Piszesz ogólnie, bez screenów zarobków. Jak tu cokolwiek inwestować? Ile kosztuje licencja? 600zł? Nie wierzę, że w gronie rodziny czy znajomych nie masz osoby dysponującej taką kwotą. A może po prostu znają już Twoje możliwości?

Za dużo niewiadomych, są mało konkretów w tej ofercie.

Tąpnięte z iOS.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współprace są podpisane tylko na reklamę oraz sponsoring konkursów obecnie w początkowym stadium projektu większe firmy partnerskie wolą poczekać na dalszy rozwój a niestety wstrzymanie funkcjonowania i konieczność tworzenia od nowa spowodowała, że straciłem trochę na wiarygodności wsród partnerów.

Co do kosztów to zbyt dużo włożyłem i wieku 20 lat nie stać mnie po prostu na dołożenie kolejnych pieniędzy.

Wspomniał Pan o zarobkach - tutaj jest kwestia tego, że zostały podpisane umowy na reklamę od przyszłego miesiąca do marca jednak w związku problemów, które wynikły przy dużym udziale mojego uwczesnego wspólnika będę musiał je rozwiązać. Zyski podałem opierając się o wartość umów.

Obecnie mogę udowodnić jedynie partnerów gdyż umowy i tak nie są aktualne ( portal przestał istnieć )

mam chyba jakieś screeny z statystyk portalu z przed tygodnia postaram się je dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.