Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

co lepiej wybrac pingi czy VPS


Gość admuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co w/g Was lepiej wybrać na moje forum [założenia około 3000 userów; online do 100 osób jednocześnie - są to minimalne założenia]

 

dobry ping na hostingu dzielonym czy VPS z lepszymi parametrami?

 

1. hosting współdzielony z pingiem na poziomie 15ms - hosting jest na UK serwerach, ja jestem również w UK i forum będzie przeznaczone dla odbiorców w UK, tylko obawiam się że przy większym ruchu może nie wytrzymać gdyż ma jakieś tam ograniczenia co do procesów, zapytań do baz itd....

 

2. VPS na dhosting.pl tutaj mam pingi na poziomie 40-45ms ale jest to VPS z zagwarantowanymi parametrami - serwer jest w PL

 

Osobiście zastanawiam się na opcją 2, jak później przenosić wszystko jak forum się rozwinie.

Czy te pingi na poziomie 45 to nie jest zły wynik w/g Was?

 

 

pozdrawiam serdecznie i dziękuje za Wasze opinie i uwagi

admuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wybierz lepsze parametry. Ale nie te na papierku tylko te rzeczywiste - w sensie poczytaj opinie ludzi o danym serwerze i wybierze lepszą ofertę.

 

Teraz położenie serwerów ma mniejsze znaczenie niż kilka lat temu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, usługodawca od hostingu [jako firma] ma dobrą opinię ale obawiam się że przy większym natężeniu hosting może sobie nie poradzić

więc wydaje mi się, że lepiej odrazu wybrać ofertę VPS w dhosting.pl jak później się przenosić, tym bardziej, że czytałem o nich dużo pozytywnych opinii, DawPi - sam zachwalałeś ich usługi ;)

 

myślę jeszcze na CloudFare czy ma to sens?

chodzi głównie o ochronę przed ewentualnym SPAMem,

wchodzić w CF czy poczekać aż zacznie się coś dziać? czy pakiet FREE by wystarczył na początek

 

 

pozdrawiam,

admuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To zależy - CF nie chroni przed spamem chyba tylko przez DDoSem.

Ja mam forum dla Polaków, więc szukałem serwera w PL z FV.

Weź cokolwiek i się przekonasz czy Ci pasuje czy nie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki DawPi za rady

zdecydowałem się zostać z hostingiem w UK, poczytałem opinie o nich i np TrusPilot mają na 250 opini i komentarzy klientów mają 91% pozytywów oraz ocenę 9,1 na 10

mają dobry support praktycznie online 24h o czym się już przekonałem, usługi swoje polecają dla forów m.in. IPB wrazie przeciążeń mogą ustalić indywidualną ofertę.

Więc na chwile obecną nie widzę sensu przepłacać za VPS w PL skoro użytkownikami są Polacy w UK,

 

pozdrawiam, dziękuję za pomoc i zamykam temat :)

admuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.