Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

SEO Advice


MASS90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna korzystam z IPB, a dokładnie od 9 kwietnia wiec jestem jeszcze kompletnie zielony. Ogólnie wasze forum odpowiedziało mi już na wiele pytań i problemów korzystając z forumowej wyszukiwarki i google. Forum tworzyłem od podstaw korzystając z tego forum.

 

Ale jest temat na który nie mogę znaleźć odpowiedzi i sobie z nim poradzić. Dział SEO Advice który wiem, że ma duży wpływ na wyszukiwanie, indeksowanie (chyba).

 

1. Czy mogę przyjazne linki query string bez żadnych konsekfencji zmienić na path info i czy w ogóle powinienem to zmieniać?

2. Zapisywanie logowania wyszukiwarek jest wyłączone. To chyba jest zbędne? Korzystam z Google Analytics

3. Przekierowanie FURL nie jest włączone. Zmienić URL na FURL?

4. Przepisywanie odnośników mod_rewrite jest wyłączone. Mam to włączyć?

 

I ostatni 5 punkt dla mnie zupełnie czarna magia czyli meta tagi. Jak to ustawić ktoś był by w stanie mi to jakoś łopatologicznie wytłumaczyć? Niby coś znalazłem http://forum.invisionize.pl/topic/25844-rozwi%C4%85zany-no-meta-tags-defined/ale i tak za wiele mi to nie mówi.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. -

2. O ile się nie mylę, da Ci to tylko wgląd do informacji o porach logowania się wyszukiwarek. Nie jest to niezbędna opcja.

3. Nie, bo na 99% nie masz zmienionego furlTemplates, więc nic Ci to nie da, możesz zresztą sam sobie sprawdzić, że linki się nie zmienią po włączeniu tej opcji :P.

4. Ta opcja odpowiada za to, że zamiast 

przyklad.pl/index.php?/topic/2-bry/

masz

przyklad.pl/topic/2-bry/

Tylko w tym przypadku musisz utworzyć w głównym folderze forum plik o nazwie .htaccess i uzupełnić go treścią z komunikatu zaraz pod wyborem czy ma być używany mod_rewrite, czy nie.

 

5. 

Dla strony głównej:

System > Ustawienia  >  System  >  Search Engine Optimization

Ciebie interesuje kategoria Board Index i ona odpowiada za stronę główną forum.

 

Dla reszty:

Wygląd > Wygląd  >  Meta tagi

Czym dokładnie są meta tagi i jak je uzupełnić na 100% znajdziesz w wujku google. Jakbyś miał jakieś problemy lub coś objaśniłem zbyt niejasno możesz śmiało pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na tak

<IfModule mod_rewrite.c>
Options -MultiViews
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule \.(jpeg|jpg|gif|png)$ /public/404.php [NC,L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że umieściłeś go w głównym folderze forum? Miałem podobny błąd, kiedy miałem otwarte dwa foldery i umieściłem na localu .htaccess w podfolderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tworzyłeś plik .htaccess nie dodał Ci notatnik czy cokolwiek jakiegoś rozszerzenia pliku do niego?

Rozpakuj plik .htacces z załącznika i wpakuj go do publica . Jeśli dalej nie będzie działało to sprawdź czy .htaccess ma prawa do odczytu.

.htaccess.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do nich napisać. Ja używam tej samej zawartości wygenerowanej przez IPB i mi normalnie działa wszystko. Nie mam pojęcia dlaczego Tobie może nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka do forum jest taka domains/csgocenter.pl/public_html i tam wrzucam ten plik

 

EDIT: Działa wystarczyło wrzucić plik przed domains.

 

Ale wracając do pytań

 

1. Czy mogę przyjazne linki query string bez żadnych konsekfencji zmienić na path info i czy w ogóle powinienem to zmieniać?

2. Przekierowanie FURL nie jest włączone. Zmienić URL na FURL? Ponoć wymaga to opcji furlTemplates

3. Ostatni punkt dla mnie zupełnie czarna magia czyli meta tagi. Jak to ustawić ktoś był by w stanie mi to jakoś łopatologicznie wytłumaczyć?

 

Mam ustawione tak

 

post-18675-0-43219300-1429470620_thumb.p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.