Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Metody przechowywania danych na serwerze


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Czy ktokolwiek z Was ma jakieś większe doświadczenie z metodami przechowywania danych w nowym IPB? Przede wszystkim, czy testowaliście wydajność trzymania danych w SQL a lokalnie na serwerze? Jaki typ cachowania najbardziej Wam odpowiada?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem jakiś czas temu IPS o trzymanie wszystkiego w bazie, odpowiedź była dość prosta i larowna :

I can say that storing "everything" in the database is not a good idea, as that very well could causemore problems. You are far better off storing items such as attachments and files on disk.

Thank you.

Mark Higgins

Invision Power Services, Inc.

 

Więc temat zarzuciłem. Co do akceleratorów to w moim przypadku najlepiej sprawdza się Redis. Widzę gołym okiem różnice wydajności pomiędzy nim a memcached. Redis był przyczyną przejścia na własny vps, zazwyczaj za takie dodatki shared-hostingi każą sobie dodatkowo płacić, ale improvment jest dość znaczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem jakiś czas temu IPS o trzymanie wszystkiego w bazie, odpowiedź była dość prosta i larowna :

I can say that storing "everything" in the database is not a good idea, as that very well could causemore problems. You are far better off storing items such as attachments and files on disk.

Thank you.

Mark Higgins

Invision Power Services, Inc.

 

Więc temat zarzuciłem. Co do akceleratorów to w moim przypadku najlepiej sprawdza się Redis. Widzę gołym okiem różnice wydajności pomiędzy nim a memcached. Redis był przyczyną przejścia na własny vps, zazwyczaj za takie dodatki shared-hostingi każą sobie dodatkowo płacić, ale improvment jest dość znaczny. 

 

My mamy memcached wraz przechowywaniem danych w cache. Prawdopodobnie niedługo zmigrujemy na redisa, ale byliśmy na nim i zdecydowanie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.