Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

podobne domeny a pozycjonowanie


jakubek

Rekomendowane odpowiedzi

czesc! mam takie pytanko, zalozylem sobie sklep internetowy. niestety po jakims czasie, okolo pol roku pojawila sie konkurencja - z takim samym adresem tylko z kreska w adresie a nie pisany ciagiem jak to zwykle. od tej pory moje pozycje leca na leb na szyje, nie za bardzo wiem z jakiego powodu, wydaje mi sie ze to za krotki czas zeby tak sie mocno wypozycjonowac a ja juz to robilem dosyc dlugo ;/ czy ktos wie jaka moze byc przyczyna i jak to naprawic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Faktycznie, bardzo podobne domeny mogą stwarzać problemy przy pozycjonowaniu. Trudno stwierdzić, ile i jakie linki ma konkurencja - profil linków można sprawdzić za pomocą takich narzędzi jak np. MajesticSEO, do którego dostęp mają agencje pozycjonerskie. Wydaje mi się, że najlepiej właśnie poradzi sobie z tym agencja - ma wiedzę i możliwości zidentyfikować problem i sobie z nim poradzić. Możliwe, że wystarczy po prostu zdobyć więcej wartościowych linków i wrócisz do top 10, ale na podstawie tak skąpych informacji nie jestem w stanie określić, czy może nie będą potrzebne bardziej radykalne działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google nieustannie zmienia coś w swoim algorytmie, ale nie da się przewidzieć, jakie konkretnie te zmiany będą i jak wpłyną na poszczególne strony i ich pozycje. Niestety - w SEO nie można zagwarantować konkretnej pozycji w konkretnym czasie, wiele zależy też właśnie od działań konkurencji. Nie obejdzie się w Twoim przypadku bez dokładnej analizy profili linków, na pewno trzeba też skontrolować GSC czy np. Google nie wykrył jakichś plagiatów.

Edytowane przez DawPi
Oferty komercyjne możliwe po opłaceniu takiej możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.