Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Powrót forum! :)


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam,

jak zapewne właśnie widzicie podjąłem decyzję o powrocie tego forum i na nim skupienia całej swojej uwagi.

Dlaczego zrezygnowałem z administrowania na InvisionBoard.pl ? Czy się pokłóciłem z Msb? Otóż nie, nie pokłóciłem się, on jeszcze nic nie wie o mojej decyzji, zapewne jak się dowie to usunie mi grupę Administratora i pewnie nie da moderatora tylko VIP ( a szkoda :) ), ale moja decyzja jest gruntownie przemyślana.

Powody są podobne jak wtedy, gdy otwierałem to forum - czyli ni mniej ni więcej tylko moja ambicja i praca 'na swoim'. Oczywiście mogłem robić na inv wszystko wg własnego uznania, ale jednak co swoje to swoje ;-)

Za bardzo nie chcę się rozwlekać ( a potrafię :) ), więc jeśli będzie to kogokolwiek interesować lub będziecie mieć pytania to śmiało proszę pytać, a ja postaram się odpowiedzieć.

Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam ( jak to mi niesłusznie wmawiano ) - chcecie być tam OK, chcecie tutaj - będę się cieszyć ;-)

Pozdrawiam,

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że tam przestajesz się udzielać i będzie Cię można trafić tylko tutaj?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Swietny pomysl :) Bardzo lubilem to forum i zamkniecie go wydawalo mi sie duzym bledem... Tak trzymac DawPi :)

Miło to słyszeć ;-)

Znaczy, że tam przestajesz się udzielać i będzie Cię można trafić tylko tutaj?

Generalnie rzecz ujmując - tak.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje nie swoje ale miała być fuzja, scalenie, zjednoczenie, unia i nawet była - przez całe 2 miesiąc :) Msb jest nieobecny, a Ty pod jego nieobecność podejmujesz istotną decyzję dla Polskiej "sceny" IP.Board. Nie ukrywam że jesteś istotny i będziesz przyciągał rzesze użytkowników - ale to niczemu nie służy, będzie dublowanie contentu, walka o publikowanie tłumaczeń tutków z zagranicznych stron, ale tak naprawdę (bo to strefa moich domysłów) to wasz prywatny konflikt - Polska to zbyt mały rynek dla produktów IPS na dwa tematyczne fora, i znowu któreś będzie musiało przegrać (jak historia już raz pokazała)... Czy naprawdę kompleksowość Twojego portfilo jest tak ważna by wywijać takie numery? Piszę to nawet nie jako klient (bo przecież z Twoich usług korzystałem, nadal korzystam i korzystać będę :)) ale jako osoba której przez przypadek zależy na tym żeby 08 rok nie był czarną kartą w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Na swoim jednak lepiej :)

Owszem.

Dziękuję adi za wypowiedź, pozwolę się do niej odnieść.

Swoje nie swoje ale miała być fuzja, scalenie, zjednoczenie, unia i nawet była - przez całe 2 miesiąc :) Msb jest nieobecny, a Ty pod jego nieobecność podejmujesz istotną decyzję dla Polskiej "sceny" IP.Board.

Hm, tak była, ale jak zauważyliście to ja tam 'zamiatałem' po wszystkich i za wszystkich.

Msb jest nieobecny - zgadza się, jednak nie jestem z nikim związany w żaden sposób i robię co chcę ;-) Ślubu z Msb nie brałem, przyjaźnimy się i mam nadzieję, że tak pozostanie. Na pewno to pewnego rodzaju cios w plecy, jednak muszę podjąć to ryzyko.

- ale to niczemu nie służy, będzie dublowanie contentu, walka o publikowanie tłumaczeń tutków z zagranicznych stron, ale tak naprawdę (bo to strefa moich domysłów) to wasz prywatny konflikt - Polska to zbyt mały rynek dla produktów IPS na dwa tematyczne fora, i znowu któreś będzie musiało przegrać (jak historia już raz pokazała)...

Nie będzie dublowania contentu ( zawartości ). Nie jestem również w żadnym konflikcie z Msb.

Czy Polska to zbyt mały rynek to tego nie powiedziałbym.

Historia pokazała, że ten, kto się nie zajmuje swoim forum ginie - jak to było w przypadku IBPlanet.pl, gdzie jakiś temat cudem się pojawi raz na jakiś czas. Taką decyzję podjęły osoby tworzące tamto forum - to ich decyzja.

Ja podjąłem zostania na swoim i kreowania dalej marki ipslink.pl - mam do tego pełne prawo.

Czy naprawdę kompleksowość Twojego portfilo jest tak ważna by wywijać takie numery? Piszę to nawet nie jako klient (bo przecież z Twoich usług korzystałem, nadal korzystam i korzystać będę :))

Jakie wywijanie numerów? Ustalmy - forum to nie 'prawdziwe' życie, jednak podejmować trzeba nieraz trudne decyzje. Wiem, że teraz na 100% Msb mnie by nie przyjął z powrotem gdybym 'czasem' chciał jednak wracać - naprawdę przemyślałem to.

Dziękuję za uznanie.

ale jako osoba której przez przypadek zależy na tym żeby 08 rok nie był czarną kartą w historii.

Nie będzie i nie ma ku temu podstaw.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi zauważył bardzo ważną rzecz:

Nie ukrywam że jesteś istotny i będziesz przyciągał rzesze użytkowników - ale to niczemu nie służy, będzie dublowanie contentu, walka o publikowanie tłumaczeń tutków z zagranicznych stron

@DawPi, czy tego chcesz czy nie, będziecie w jakiś sposób konkurować z Msb, może nie celowo, ale jednak. W końcu userzy decydują o jakości forum i wywierają presję na Grupie Trzymającej Władzę, żeby ta dodawała co raz szybciej, co raz nowsze :)

Poza tym dwa osobne supporty to tylko na plus wyjdzie. Jeśli jedno będzie miało przerwę na aktualizację skryptu, prace remontowe, czy cokolwiek się wydarzy to nam, potrzebującym, zostaje alternatywa :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak była, ale jak zauważyliście to ja tam 'zamiatałem' po wszystkich i za wszystkich.

Msb jest nieobecny - zgadza się, jednak nie jestem z nikim związany w żaden sposób i robię co chcę ;-) Ślubu z Msb nie brałem, przyjaźnimy się i mam nadzieję, że tak pozostanie. Na pewno to pewnego rodzaju cios w plecy, jednak muszę podjąć to ryzyko.

Dla Msb to kolejny taki numer, najpierw Pan z nickiem na s i jego świta, teraz Ty - z zewnątrz wygląda to tak jakby kolejna osoba wykorzystała jego zaufanie do własnych celów, jakbyś się nie bronił to na pierwszy rzut oka wygląda to właśnie tak - masz niepodważalne prawo do bycia sterem we własnym życiu ale dlaczego ta sielanka trwała ledwie miesiąc?
Czy Polska to zbyt mały rynek to tego nie powiedziałbym.
7k osób przez 3 lata? Ile osób chce płacić dodatkowo za ewentualny support? Ale są również argumenty na potwierdzenie Twojej tezy więc nie polemizuje, szkoda tylko że musimy przeprowadzać taką rozmowę w tych właśnie okolicznościach.
Ja podjąłem zostania na swoim i kreowania dalej marki ipslink.pl - mam do tego pełne prawo.
Absolutnie, tylko zauważ że znajdą się osoby gotowe twierdzić że wykorzystałeś fakt bycia na fali na invisionboard.pl i zrobiłeś mały przewrót. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Co do skina, DawPi wgraj jakis bardziej sandardowy i daj wybor, bo trudno do niego przywyknac.

Udostępniony skin zielony ;-)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Hehe to sie nazywa blyskawiczna reakcja :) Dzieki :)

Nie pierwsza i nie ostatnia na tym forum ;-)

Pamiętajcie, że robię to dla Was ;-)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Dla Msb to kolejny taki numer, najpierw Pan z nickiem na s i jego świta, teraz Ty - z zewnątrz wygląda to tak jakby kolejna osoba wykorzystała jego zaufanie do własnych celów, jakbyś się nie bronił to na pierwszy rzut oka wygląda to właśnie tak - masz niepodważalne prawo do bycia sterem we własnym życiu ale dlaczego ta sielanka trwała ledwie miesiąc?

Spanner robił swoje, ja robię swoje. Ani to nie było uzgadniane ani nic.

Czy ja wykorzystałem zaufanie Msb do własnych celów - polemizowałbym. Bardzo trudno się pisze o sobie, ale zobacz ile ja tam życia zostawiłem. To samo Spanner, choć on potem trochę obrał inny kierunek - traktował inv jako tablicę ogłoszeniową. Czy ja robiłem/robię tak samo? Nie.

To moja decyzja i nie bardzo Cię rozumiem - masz do mnie żal ? O co? O to, że chcę pozostać sobą, że jeśli widzę, że reszta się opierd**** to ja mam robić za dwóch? Nie, powiedziałem sobie, że jeśli mam 'harować' to będę to robił na swoim forum.

7k osób przez 3 lata? Ile osób chce płacić dodatkowo za ewentualny support? Ale są również argumenty na potwierdzenie Twojej tezy więc nie polemizuje, szkoda tylko że musimy przeprowadzać taką rozmowę w tych właśnie okolicznościach.

Czy ja zmuszam kogokolwiek do płacenia za dodatkowy support na tym forum? Było, będzie i pozostanie darmowe. A to, że są osoby, które chcą mi płacić za mój czas - za moją pomoc prywatnie to chyba to nie jest dziwne, prawda?

Absolutnie, tylko zauważ że znajdą się osoby gotowe twierdzić że wykorzystałeś fakt bycia na fali na invisionboard.pl i zrobiłeś mały przewrót. :)

Niech twierdzą - nie mają racji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, żalu nie mam - mam tylko wrażenie że nie panowałeś ostatnio nad koncepcją tego co chcesz stworzyć. Jako że ma to swoje odbicie w supporcie IPS w kraju postanowiłem zainterweniować :) Żenujące w tym wszystkim są co najwyżej poszczególne, mało istotne wystąpienia.

Nie wiem czego się spodziewałeś po byciu administratorem czy moderatorem na invisionboard.pl - wkład pracy jest zawsze niewspółmierny do jej efektów przez pierwsze kilka lat, z tym trzeba się liczyć przy każdej chałupniczej działalności :)

Co do darmowego supportu - prawda jest taka że na taki prawdziwe profesjonalny, wymagający zaangażowania można już żądać pieniędzy, i tu pojawia się ledwie zauważalna granica. Bo generalnie człowiek inteligentny wszystko wyczyta, tylko opis z rozwiązaniem konkretnego problemu musi pojawić się w Internecie. Wprowadzając opłaty robi się z tego wiedza tajemna - i power user traci na mocy i sięga do portfela. Z takimi praktykami walczy właśnie konkurencja. :)

OK, przedstawiłem mój punkt widzenia sprawy - czas no i zaangażowanie poszczególnych osób powie za kim była racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Co do darmowego supportu - prawda jest taka że na taki prawdziwe profesjonalny, wymagający zaangażowania można już żądać pieniędzy, i tu pojawia się ledwie zauważalna granica.

Powtórzę bo nie doczytałeś: Było, będzie i pozostanie darmowe. ( oczywiście to forum i dostęp do niego ).

Ponoszę koszty z tym związane, choćby dziś zakup IP.Downloads, ale nie obarczam kosztami nikogo, oprócz siebie ;-)

Zrozum - mam swoją wizję, chciałbym ją wdrożyć w życie tak, jak ja chcę. Dużo mógłbym pisać jeszcze w tym temacie, jednak się powstrzymam.

Dzięki za wszystkie opinie!

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cię rozumiem DawPi. Dużo lepiej pracować nad własnym projektem, nie ograniczając się do założeń współpracowników. Za kilka miesięcy będziesz mógł powiedzieć, "to wszystko moja robota, sam to stworzyłem". Na invb.pl na starcie już musisz żyć ze świadomością, że owy projekt nigdy nie będzie Twoim dzieckiem, Ty tam tylko sprzątasz i pomagasz.

To tyle od strony, zapotrzebowania ludzi na własne twory.

A od strony merytorycznej i technicznej forum. To od zawsze dużo bardziej podobało mi się forum Dawiego. Duża większa prostota nawigacji i znajdywania odpowiedzi. A owe odpowiedzi są otrzymywane w oszałamiającym tempie(myślę, że na tym najbardziej straci invb.pl), prawie jak płatny support ;]

Skin bardzo fajny,w przeciwieństwie do tego starego skina na invb.pl, szkoda tylko, że nie Twojego autorstwa ;](ale to z czasem ;])

Pozdrawiam,

Xawier

P.S. Nie chciałbym aby powyższy post miał charakter wyśmiewczy czy pogardliwy w stosunku do invb.pl . Obydwie Ekipy kreują polską scene IPB. Chwała im za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no ale powiem szczerze wiedziałem, że tak będzie mój zmysł mi to mówił dawno, że DawPi nie wytrzyma i wróci na swoje stare śmieci i będzie robił swój własny projekcik. Uważam, że to jest dobry pomysł i dewiza na swoim i za swoje tak dalej DawPi trzymaj a na pewno daleko Twój projekt zajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak miło. Gdy tylko wrócę z wakacji, na pewno pomogę się rozwinąć temu 'serwisowi'. Nie lubiłem za bardzo pracować na IB, jedynym powodem dla którego tam cokolwiek robiłem był DawPi. DawPi wrócił na swoje, ja wracam na jego.

Bardzo dobrze! ;-)

In, and Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak miło. Gdy tylko wrócę z wakacji, na pewno pomogę się rozwinąć temu 'serwisowi'. Nie lubiłem za bardzo pracować na IB, jedynym powodem dla którego tam cokolwiek robiłem był DawPi. DawPi wrócił na swoje, ja wracam na jego.

Bardzo dobrze! ;-)

Ekhmm... jakoś dziwnie to zabrzmiało :)

Edytowane przez Fuji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Manager

Dziś mija równe dwa miesiące odkąd odszedłem z inv z aktywnego uczestnictwa.

Patrząc z perspektywy czasu moje przypuszczenia okazały się słuszne. Forum jakby trochę opustoszało, mniej ludzi się udziela, mniej pomaga. Jak widać jedna osoba odwalała tam robotę :bounce: Kiedy jej nie ma, a jest tutaj to wszystko przybiera zgoła odmienną postać.

Nic to, chciałbym podziękować wszystkim za zaufanie jakim obdarzyli to forum oraz moją osobę i życzę Wam i sobie byśmy nadal tutaj 'przesiadywali' w miłej atmosferze nie zapominając oczywiście po co to forum jest :)

Jeszcze raz dzięki za wszystko.

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.