Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Photoshop Animation


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wiem że część z Was bawi się w Photoshopie. Może będziecie w stanie pomóc :)

Ostatnio zacząłem zgłębiać możliwości animacji oferowane przez PS. I doszedłem do pierwszego problemu.

W jaki sposób mogę obrócić (rotate) lub zmienić rozmiar (free transform) dowolnego obiektu?

Tworzę kwadrat, kopiuję klatkę (duplicate frame), i jak próbuję przekształcić obiekt w drugiej klatce, to modyfikowana jest także pierwsza. W jaki sposób mogę zablokować tą pierwszą? Obracanie i zmiana rozmiaru wydaje mi się podstawą animacji. Bez tego nie mogę ruszyć dalej :) Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Zrobiłem dwie warstwy, drugą obróciłem o 45*. Pytanie jak zmusić PS do przejścia z pierwszej w drugą. Zmieniając ich widoczność spowodowałem zanikanie pierwszej warstwy aż do przedostatniej (albo odwrotnie). A mi zależy na płynnym obrocie :)

2uh49k9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Zrobiłem dwie warstwy, drugą obróciłem o 45*. Pytanie jak zmusić PS do przejścia z pierwszej w drugą. Zmieniając ich widoczność spowodowałem zanikanie pierwszej warstwy aż do przedostatniej (albo odwrotnie). A mi zależy na płynnym obrocie :)

Żle podchodzisz do zagadnienia. Aby osiągnąć jako taką płynność musisz w ciągu sekundy wyświetlić 25 klatek (choć zależy to również od wielkości zmian), czyli musisz stworzyć 25 warstw (kopiujesz warstwę, tą nową odrobinę zmieniasz, kopiujesz ją na nową warstwę i tą nową znowu zmieniasz, i tak ad finitum). Dla każdej warstwy trzeba utworzyć nową klatkę (nie kopiować poprzedniej) i ustawić dla niej widoczność tylko jednej, kolejnej warstwy. Potem jeszcze ustawiasz (poprawiasz) czasy wyświetlania poszczególnych klatek. Taką animację zapisujesz - "Zapisz dla internetu i urządzeń...". Zajęcie dosyć żmudne, ale tak to już jest z animacjami. :)

Edytowane przez Gonzo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.