Jump to content

Hosting dHosting.pl - 1015% rabat! Zwiększamy rabat!

 • entries
  112
 • comments
  116
 • views
  133,984

Kończy się lato, zbliża się zima... Jest ten kryzys, czy go nima?

Jurij

783 views

Jeszcze kilka dni i skończy się kalendarzowe lato. Które z prawdziwym latem nie ma nic wspólnego, bo tamto odeszło jakiś miesiąc temu. Zrobiło się zimno, deszczowo, dzień skrócił się zauważalnie i krótko mówiąc pod tym względem mamy do stycznia (lub jak kto woli marca) przechlapane. Pogoda nie nastraja optymistycznie, ale od czego mamy nasz kochany rząd? W ubiegłym tygodniu na forum pseudo ekonomicznym w Krynicy miłościwie nam panujący premier Donald Tusk ogłosił:

5760.jpg

Koniec kryzysu gospodarczego.

Oraz podziękował przedsiębiorcom, że tak dzielnie go przetrwali. Większość plebsu odebrała to zapewne jako wiadomość pozytywną, ja niestety nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Albowiem czytając mojego bloga zorientowaliście się zapewne, że żadnego kryzysu nie było, nie ma, a to co politycy nazywają kryzysem jest niczym innym jak najzwyklejszym rezultatem działań państw socjalistycznych, polityki socjalnej (państwa opiekuńczego), drakońskich podatków nakładanych w państwach socjalistycznych oraz zerwaniu z dotychczasowymi chociażby najbardziej podstawowymi prawami ekonomii, takimi jak:

Pamiętaj przychodzie, żyj z rozchodem w zgodzie.

I zaprawdę powiadam Wam, żadne ogłaszanie końca kryzysu nie pomoże, gdy nadal będą rządzić socjaliści, gdy nadal ludzie będą płacić ponad 83% podatki, gdy nadal lud będzie oczekiwał, że państwo da każdemu po równo za darmo i tak dalej. A już z pewnością nic się nie poprawi, gdy sytuacja będzie się pogarszać. A skąd wiemy, że sytuacja będzie się pogarszać?

Następnego dnia, tuż po ogłoszeniu końca kryzysu, miłościwie nam panujący premier Donald Tusk oznajmił, że:

 • Ukradnie osobom oszczędzającym w OFE zgromadzone przez nich środki, przenosząc je do ZUS,
 • ogłoszono, że akcyza na alkohol pójdzie w górę,
 • ogłoszono, że akcyza na tytoń pójdzie w górę,
 • a ponadto w Polskę wyruszyły tysiące urzędników, przeprowadzając wszelkiego rodzaju kontrole, nakładając dodatkowe kary finansowe, powodując coraz większe spustoszenie we wszelkiego rodzaju inicjatywach przedsiębiorczości.

Tymczasem większość Polaków wróciła już z urlopów, w głośnikach sprzętów grających zamilkną ostatnie echa szlagieru "Ona tańczy dla mnie" i ludzie powoli zaczną przeglądać na oczy. A złych wiadomości będzie z każdym dniem coraz więcej. Dwa przykłady z mijającego tygodnia:

1. Dług publiczny przekroczył już II próg ostrożnościowy, czyli wynosi więcej, niż 55% produktu krajowego brutto Polski!

2. Polska osiągnęła katastrofalny poziom ujemnego przyrostu naturalnego - w pierwszej połowie 2013 roku w Polsce zmarło o niemal 20 000 więcej osób niż się urodziło! Narodziło się około 183 000 dzieci, zmarło ponad 202 000 osób. Jest to najgorszy wynik od 1945 roku!

No tak, dzieje się źle i reżimowe media ochoczo pokazują Wam protestujących związkowców. Tak? Ano tak. Czytając moje poprzednie wpisy wiecie jednak, że Związkowcy nie działają na korzyść szarych obywateli, czyli konsumentów, a jedynie na korzyść związków zawodowych. Czyli Premier Tusk się cieszy, bo dostaje w prezencie okazję do wydojenia frajerów, związkowcy się cieszą bo wywalczą sobie podwyżkę, a dlaczego my się nie możemy z tego cieszyć? Bo tę podwyżkę pracodawcy związkowców wliczą w cenę produktów końcowych i de facto za tę podwyżkę zapłacimy MY - kupując ich produkty po podwyższonej cenie. I odprowadzając z tego tytułu wyższy podatek, ku uciesze premiera Tuska.

Dla ludzi o mocnych nerwach zamieszczam nagranie z najnowszego programu Tak czy Nie, w którym wystąpił socjalista Piotr Ikonowicz oraz konserwatysta i zarazem liberał, prezes Kongresu Nowej Prawicy, pan Janusz Korwin - Mikke:

Ja szczerze mówiąc z dużą trudnością to obejrzałem i podziwiam pana Janusza za zachowanie stalowych nerwów. Jeden z komentarzy znalezionych potem w sieci doskonale opisuje tę rozmowę, o ile to można nazwać rozmową:

Pan Janusz Korwin - Mikke równie dobrze mógłby mówić do tej kiełbasy. Efekt byłby taki sam, a przynajmniej by mu nie przerywała...

Jeszcze bardziej przerażająca jest rozmowa JKM ze związkowcami, nagrana za kulisami po programie:

Naprawdę ręce opadają i pomyślcie sobie, że ci ludzie idą potem do urn głosować i decydować między innymi o Waszym losie! Komentarze pod filmami mówią same za siebie...

No i na koniec kwestia, że skoro wiemy, co należy zrobić aby w Polsce znów było dobrze, to czemu obecni rządzący politycy tego nie zrobią, choćby nawet na próbę, na miesiąc? Dobre pytanie i odpowiedź na nie znajdziecie w tym filmie:

Więc któż miałby dokonać rewolucji, skoro stocznie i kopalnie opustoszały, a na związkowców nie można liczyć? Ano my. Sami musimy wziąć sprawy w swoje ręce, bo nikt za nas tego nie zrobi. Trzeba się wyspać, bo jutro setny jubileuszowy odcinek wydania Max TV Mariusza Maxa -Kolonko. Odcinek miał być nadany dzisiaj, ale wystąpiły jakieś problemy techniczne. Możemy się domyślać tylko jakie, skoro polscy politycy, polscy reżimowi dziennikarze (oraz wszystkie sterujące nimi służby specjalne) poszły pod ostrzał krytyki, a Max TV przyciągnęła już 20 000 000 widzów oraz ponad 280 000 subskrybentów... Ba, pojawiła się także w sieci podróbka Max TV! Niejaki Tomasz Machała, prezenter reżimowej TVN zaczął kręcić i publikować w sieci paszkwile imitujące Max TV i próbujące zdyskredytować Mariusza Maxa - Kolonkę w oczach widzów. Linków nie zamieszczę, bo się tym brzydzę i dobrze Wam radzę - nie oglądajcie tego syfu. No chyba, że chcecie sobie ciśnienie podnieść lub zobaczyć, jak reżim usiłuje Wami manipulować.

Trzymajcie się ciepło i poręczy, bo za dalszy przebieg wydarzeń w tym kraju nikt już chyba nie ręczy...0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.