Jump to content

Angle

Member
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Informacje o forum

 • Wersja
  -brak-

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Angle's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Witam. Chciałbym przywrócić dawne forum do funkcjonalności. Posiadam kopię bazy danych w formacie .sql oraz pliki z serwera. Forum ostatni raz działało w 2017 roku. Dawno już nie zajmowałem się tego typu zagadnieniami i nie wiem niestety jak się za to zabrać. Odnowiłem licencję i zainstalowałem na serwerze wersję testową najnowszej wersji forum IPB 4.6.7. Może ktoś zechciałby wytłumaczyć pokrótce co powinienem dalej zrobić? Pozdrawiam
 2. Witam. Szukam pomocy w konwersji forum phpbb3.0.10 do najnowszej wersji IP Board. Proszę o oferty tutaj bądź na priv. Pozdrawiam
 3. Przepraszam za odkop, ale nie znalazłem na forum odpowiedzi, a mam problem podobny jak autor tego tematu. Ustawiłem archiwizacje nie tam gdzie trzeba. Wyłączyłem ją całkowicie, ale tematy nadal są zarchiwizowane. System nie zwraca żadnych procesów, także nie wygląda na to jakby tematy miały się po jakimś czasie wrócić do pierwotnej postaci. Wie ktoś może co z tym fantem zrobić?
 4. Witam. Zauważyłem, że linki do mojego forum się krzaczą, co sprawia, że nie są zbytnio przyjazne. Przeszukałem forum, ale temat był poruszany jedynie przy starszych wersjach skryptu. Wie ktoś jak to poprawić? Przeszukałem sieć i natknąłem się na jedną wtyczkę, ale niestety nie poprawia tego błędu.
 5. Witam. Od dawna szukam wtyczki czy też wygodnego sposobu na to, by przeglądając forum móc wrócić na górę jednym kliknięciem. Widziałem tutaj i kilku innych forach wygodny slider zajmujący cały dolny ekran: Jak takie coś dodać do forum? Na marketplace znalazłem jedynie wtyczkę, która dodaje małą strzałkę w górę z prawej dolnej strony ekranu, ale ten wygląda znacznie lepiej. Pozdrawiam
 6. Witam. Mam zamiar poprowadzić drugie forum. Biorąc pod uwagę fakt, że jedne prowadzę już na IPB łatwiej będzie mi założyć i urządzić drugie jeżeli będzie na tym samym skrypcie. W związku z tym, że nie chcę bawić się w nielegalne skrypty przymierzam się do zakupu drugiej licencji. To rodzi kilka pytań: - Nie chce kupować nowej na oficjalnym serwisie, tylko odkupić od kogoś tańszą, używaną. Jak wygląda wtedy przypisanie jej do mojego konta, skoro mam tam już jedną licencje na forum? - Nie zależy mi na updateach na drugim forum. Czy będę mógł dalej z niego legalnie korzystać nawet jeżeli nie odmowie licencji? - Wykupiłem do pierwszego forum kilka wtyczek z Marketplace. Mogę je legalnie zainstalować na drugim forum czy trzeba płacić ponownie? - Chciałbym trzymać forum na tym samym hostingu, co pierwsze. Ma ktoś doświadczenia z utrzymaniem dwóch for na jednym serwerze? Pierwsze forum, to żaden jeszcze kombajn do pisania postów, ale... zmierzam tam:) Drugie zaczyna od zera, więc trochę czasu minie nim się rozwinie. Dlatego wydaje mi się, że osobny hosting mija się z celem aktualnie. Tylko czy samo istnienie for obok siebie może je znacznie spowonić? Używam dhosting. Pozdrawiam
 7. W tematach, które wyszperałem na tym forum znalazłem jakieś wzmianki o wprowadzaniu specjalnych kodów do .htaccess. Nie trzeba tego robić? Gdzie dokładnie w panelu? Co grafika ma wspólnego z szyfrowaniem forum?
 8. Witam. Czytałem o pozycjonowaniu i natrafiłem na sposób podniesienia pozycji strony w Google poprzez używanie protokołu https. Zechciałby ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić w bezpieczny sposób (żeby np strona nie zanotowała spadku zamiast wzrostu i nie było jakichś duplikatów adresów np z www, http i https bez jednocześnie)? Przeszukałem forum, ale nie znalazłem kompletnych informacji. Pozdrawiam
 9. Styl został zakupiony. Tylko co z tego, skoro autor twierdzi, że kolorki na jego wersji snapshot działają, a na moim nie.
 10. @qubabos - podobny kod został wklejony już wyżej i tak jak pisałem, nie można tego załadować w stylu IPS Snapshot. Panel zwraca błędy. To generalnie nie pierwszy raz, bo przy próbie kolorowania tematów również nic nie działa. Trochę dużo sobie życzą za taki styl + odnawianie licencji co pół roku skoro są takie problemy, a ich support milczy. @Nikon - Nie wiem co robię już nie tak, ale nie znalazłem nigdzie w _ipsfocus_base.css kodu, który tu wkleiłeś. Może źle szukam, ale wyszukiwarka nic nie znajduje. Generalnie ta wyszukiwarka z przeglądarki jest niepraktyczna i nie znajduje dokładnie. Dla pewności wkleiłem całość do notatnika i tam szukałem "NEW" i nic. Zero rezultatów. Nie będę Was tu już męczył takimi pierdołami. Po prostu czas przyzwyczaić się do tych angielskich nowych postów albo przejść ponownie na domyślny styl IPB.
 11. Aplikacja wygląda świetnie, ale mimo że zakupiłem już kilka dodatków w marketplace, tak cena tej apki i sprawa z odnawianiem licencji co jakiś czas skutecznie mnie odstrasza od wypróbowania jej na forum.
 12. Nie ma szablonu ipsfocus.css. Są podobne - ipsfocus_base, ipsfocus_theme i ipsfocus_fixes. W żadnym z nich wyszukiwarka nie znalazła frazy "NEW". Powinien po prostu wkleić tam gdzieś ten kod?
 13. Zabrałem się do tego z złej strony. Zamiast szperać w kodach wystarczyło poszukać odpowiedniego formularza w opcji "Edytuj" stylu. Kolory zmieniłem już tak jak chciałem. Dalej niestety nie działa motyw ze zmianą "NEW" na "Nowy" w custom.css.
 14. To styl IPS Snapshot. Kodu wyżej niestety nie da się załadować. Po wklejeniu i próbie zapisania panel zwraca komunikat: "Coś poszło nie tak". @Jurij - zawsze próbuję badać coś przez przeglądarkę na własną rękę zanim poproszę o pomoc. Niestety, nie jestem tak obyty w temacie i dlatego też pytam na forum (po to chyba jest tutaj support, czyż nie?). Przed wysłaniem tutaj tego tematu znalazłem w narzędziach programisty jakieś linijki i zmiany kolorów, które miałyby rzekomo odpowiadać na zmiany tych kolorów, ale poszukując już w panelu tych fraz nie natrafiłem na nic podobnego. Wyszukiwarka nie pokazuje żadnych wyników. @BeZiCoVeR w podstawowej edycji dokopałem się jedynie do opcji w której te pola "NEW" mógłbym całkowicie wyłączyć. Chciałbym je zostawić, jednak aby wyświetlały się na innym tle i po polsku.
 15. Witam. Szukam pomocy w sprawie zmiany kolorów i tłumaczenia pewnych rzeczy na najnowszej wersji forum IPB. Za każdym razem po tym, gdy doda się nową zawartość na forum obok działu wyświetla się pomarańczowa fraza "NEW": Wie ktoś jak mogę spolszczyć tę frazę na po prostu "Nowy", a także zmienić kolor tej obwódki z pomarańczowej na niebieską? Podobnie, gdy na forum zaznaczam czyiś nick w postach korzystając z funkcji "@nick" całość podświetla się to również na pomarańczowo, a wolałbym na niebiesko. Wie ktoś może jak to zmienić? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.