Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

kodif

Użytkownik
 • Content Count

  775
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

112 Dobra

Informacje o forum

 • Wersja
  IPS 4.2.x

Recent Profile Visitors

7956 profile views
 1. Ale jaja. Niedługo jak będzie ktoś chciał zmienić adres forum, to mu nie pozwolą. Dziękuje Bogu że stawiając nowe forum kupiłem XenForo. Teraz trzeba założyć nowego maila, zmienić konto w IPS na tego maila, a przy sprzedaży sprzedawać całe konto łącznie z tym mailem.
 2. Osobny plik php, który jest uruchamiany z poziomu serwera. Chcę uzyskać taki sam wygląd, ten sam styl jaki ma ten użytkownik na forum. Np. na forum ma Nightmode, to i w tym skrypcie chcę aby kolorystyka, wygląd przycisków, formularzy był taki sam. Do tego potrzebuję klas elementów w htmlu - te będą w pliku .php no i właśnie css-ów od stylu.
 3. W zewnętrznym skrypcie php chciałbym wykorzystać pliki css stylu aktualnie zalogowanego użytkownika. Mogę to zrobić w ten sposób $css = \IPS\Theme::i() -> css_map a potem w pętli foreach utworzyć i powstawiać linki do sekcji <head> skryptu. Ale mam pytanie, czy jest jakaś prostsza metoda utworzenia tych linków?
 4. Tego mi brakowało. A jak wyświetlić w zewnętrznym skrypcie, dowolną frazę językową w języku aktualnie zalogowanego użytkownika? Próbowałem trochę na ślepo tak $dd = '__api_core_messages'; echo \IPS\Member::loggedIn()->language()->parseOutputForDisplay( $dd ); ale to nie to
 5. Dałem. Kompletnie nic się nie zmieniło. Zaczynam podejrzewać że z powodu pages, u Ciebie ten sam kod wykonuje się zupełnie inaczej niż u mnie. U mnie nie ma ani css, ani zrozumiałego języka, tylko jakiś generowany hash. Chyba muszę założyć nowe wątki o css i języku zalogowanego użytkownika w zewnętrznym pliku
 6. W opcjach klucze fraz? Jaka spacja? Nic nie rozumiem
 7. Niestety nie mam Pages. Zacząłem to testować, ale zamiast ładnego formularza mam coś takiego kod: $form = new \IPS\Helpers\Form; $form->add( new \IPS\Helpers\Form\Date( 'form_date_from', \IPS\DateTime::create(), TRUE, array(), NULL, NULL, NULL, 'form_date_from' ) ); $form->add( new \IPS\Helpers\Form\Date( 'form_date_to', \IPS\DateTime::create(), TRUE, array(), NULL, NULL, null, 'form_date_to' ) ); $form->add( new \IPS\Helpers\Form\Select( 'my_select_box', NULL, TRUE, array( 'options' => array( 0 => 'Raz', 1 => 'Dwa', 2=> 'Trzy' ), 'multiple' => TRUE ) ) ); if( $values = $form->values() ) { print(' Wysłane prawidłowo'); } echo $form; Nawet opcje [Raz, Dwa, Trzy] gdzieś znikają.
 8. Może rzeczywiście trochę zagmatwałem. Na forum będzie podany link do skryptu, np data.php, a w skrypcie użytkownicy forum będą podawać datę (i inne dane), która potem będzie zapisywana do bazy, do wybranej tabeli. W skrypcie data.php mogę wstawić formularze z polami input do podania daty, ale myślałem że mógłbym wykorzystać do tego API forum, z ładnym kalendarzykiem. Tylko nie do końca wiem jak w zewnętrznym skrypcie to zrobić
 9. Witam, chciałbym w skrypcie wykorzystać kontrolkę daty w formularzach, takich jak na obrazku Jak dobrać się do tego? Wartości z tego pola są pewnie przekazywane w sesjach, ale jak to umieścić w swoim skrypcie? API IPSu to dla mnie nieznane wody
 10. Tak, chodzi mi o zdebugowanie, ale już nie istotne, pogrzebałem w kodzie i w zmiennych. Ta funkcja jest spieprzona totalnie, są wysyłane do niej istotne paramenty które ona ignoruje, są w niej jakieś pozostałości po szukaniu konkretnego warunku, itd Wygląda jakby gimnazjalista-pasjonat zaczął to pisać, ale się znudził w połowie, a IPS zadowolony uważa że ma gotowy produkt. Praktycznie jest do napisania od nowa, to samo jest w Lastvisit.php
 11. Ewidentnie jest błąd. Funkcja matches w applications/core/extensions/core/MemberFilter/Lastpost.php public function matches( \IPS\Member $member, $filters, $object=NULL ) { /* If we aren't filtering by this, then any member matches */ if( ( !isset( $filters['range'] ) OR !$filters['range'] OR empty( $filters['range']['end'] ) ) AND ( !isset( $filters['days'] ) OR !$filters['days'] ) ) { return TRUE; } zawsze zwraca w tym miejscu TRUE gdy ustawi się warunek filtrowania "mniej niż x dni temu". Gdy ustawi się warunek "więcej niż x dni temu", przepuszcza kod dalej, do dalszego sprawdzania. teraz mam pytanie, czy jest w IPS4 jakaś zdefiniowana funkcja typu "alert" , żeby wyświetlić zawartość $filters? Czy może muszę utworzyć coś, co zrzuci te dane do logu na dysk?
 12. Zapewne to bug. Nie, nie zgłaszałem, szkoda mi czasu na jałowe wymienianie wiadomości z nimi, po których, gdy zgłoszenie dojdzie do najwyższego departamentu, zorientują że że to jednak bug - podziękują i przez rok nie zrobią nic. Albo zgłaszasz im buga, a oni ci odpowiadają że twoja licencja wygasła i spadaj. W cudowny sposób bug znika. W skrypcie są nadal bugi które zgłaszałem dwa(!) lata temu. Ponawiam prośbę o podpowiedz gdzie szukać obsługi tych warunków.
 13. Mam grupę w której są nieaktywni użytkownicy. W promocjach grup utworzyłem zasadę która powinna wyciągać (tzn przenosić do innej grupy) użytkowników z grupy nieaktywnych gdy napiszą jakiś nowy post ( w innej wersji gdy pojawią się na forum), - ale to kompletnie nie działa. Zasada przenosi wszystkich jak leci, wygląda jakby warunek nie był w ogóle sprawdzany. Ustawienia np. takie jak na obrazku. Czy mógłby podać mi ktoś, w którym miejscu w kodzie następuje sprawdzanie tych warunków? Chyba trzeba zacząć w nim ręcznie grzebać. zrzut:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.