Jump to content

kodif

Użytkownik
 • Content Count

  790
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

112 Dobra

Informacje o forum

 • Wersja
  IPS 4.3.x

Recent Profile Visitors

8,233 profile views
 1. Thx. Czyli wszyli to w skin. Genialne, teraz tylko trzeba przeszukać wszystkie bity, znaleźć shorty i sprawdzić czy o te mi chodzi. No doprawdy genialne.
 2. Chcesz mi powiedzieć że locale serwera na którym stoi invisionize ustala polski zapis cyfr tysiąc i więcej jako x tys.???
 3. Witam, pewnie niedługo zrobię aktualizację do 4.5, ale mam pytanie. Czy licznik postów i wyświetleń jest na sztywno ustawiany w formacie np. [2,1 tys.] ? Da się zrobić normalne 2154 bez ręcznego grzebania w kodzie?
 4. Bo musiałbym się nauczyć pisać pluginy :P, a dokumentacja na IPS jest raczej słaba.
 5. Aktualizacja. Okazuje się że umieszczając dyrektywę die() w zewnętrznym skrypcie, po unieruchomieniu go jako okno modalne, przy jej wykonaniu następuje jedynie ubicie tego procesu. Główny, czyli ten który ją wywołał działa normalnie, dlatego też ponieaż działanie forum nie było przerywane, błędnie założyłem że nie wykonuje się to: if( $values = $form->values() ) { print_r( $values ); die(); Wykonuje się, tylko że tego die w ogóle nie widać. Tak więc dane są przetwarzane i w przypadku wprowadzenia właściwych danych, są zapisywane tam gdzie trzeba. Nadal występu
 6. Warunek if( $values = $form->values() ) jest spełniony tylko w przypadku pomyślnego przesłania formularza, więc die() zadziała tylko wtedy. Ale sytuacja wygląda tak: po uruchomieniu linka w nowym oknie, skrypt script3.php działa normalnie, weryfikuje wprowadzone dane i robi to co miał zrobić. Po kliknięciu na link, czyli de facto uruchomieniu w oknie modalnym, formularz jest, ale co by nie zrobić, nie jest wykonywany po poleceniu "Zapisz". Kręci się ikona, a potem okno się zamyka, pojawia sie flash message i tyle. Efektów brak. Nie ma znaczenia czy są podane pra
 7. Tak, o to Ale coś nie idzie. Skrypt jest wywoływany tak <div class="site_services update3"> <a class="register" data-ipsdialog="1" data-ipsdialog-flashmessage="Zapisane" data-ipsdialog-remotesubmit="1" data-ipsdialog-title="Aktualizacja dat" data-ipsdialog-url="services/script3.php" href="services/script3.php" rel="">Aktualizuj</a> </div> w skrypcie jest między innymi: <?php require_once( '../init.php' ); \IPS\Dispatcher\External::i(); \IPS\Session\Front::i(); ...... $form = new \IPS\Helpers\Form; $form->addHeader('Kalend
 8. Mam w skrypcie dodany przycisk, który wywołuje zewnętrzny kod php z formularzem. Jak zrobić żeby po kliknięciu otworzyło się okienko modalne, w stylu forum, nie takie przeglądarkowe , a przy jego zamknięciu strona automatycznie odświeżyła się?
 9. Do zamknięcia. Powodem była klasa ipsAdvertisement i Adblock
 10. Chciałem włączyć reklamę typu graficznego. Wgrałem obrazek, ustawiłem adres po kliknięciu na niego, zapisałem i nic. Nic się nie wyświetla, za to co ciekawe, w ACP licznik wyświetleń rośnie. Co jeszcze ciekawsze, sprawdziłem na telefonie a tam niespodzianka - na telefonie jest. Również, na telefonie ustawiając wersję "dla komputerów stacjonarnych" reklama się wyświetla, natomiast na laptopie nie ma nic. Nie również śladu po niej w źródle strony, na żadnym stylu. Czy ktoś wie o co może chodzić?
 11. Ok, prawdopodobnie niezbyt precyzyjnie napisałem. Pisząc filtry, miałem na myśli wszystkie filtrowania w \applications\core\extensions\core\MemberFilter, a gdy zadanie skryptu sprawdza kogo do jakiej grupy przenieść, to te filtry są uruchamiane w pętli, po 20-50 użytkowników.
 12. Hm, wydawało mi się że to jest jasne. Czyli jednak kolejnym zapytaniem sql. Wiesz może które będzie wydajniejsze na silniku IPS? To $lastPost = \IPS\Db::i()->select( 'post_date', 'forums_posts', array( 'author_id=?', $member->member_id ), 'post_date DESC' )->first(); czy to $lastPostdav = \IPS\Db::i()->select( 'MAX(post_date)', 'forums_posts', array( 'author_id=?', $member->member_id ))->first(); a może podejść od strony \IPS\Db::i()->query(....) i z tego wyciągnąć wynik? Te filtry latają w pętli, więc szuk
 13. Nie do końca mam to zapisane w bazie. Zdaniem wesołych chłopców z IPSu, pole member_last_post, jak sama nazwa wskazuje, powinno zawierać datę ostatniego posta, albo ostatniej prywatnej wiadomości, w zależności co było ostatnie. Kto im zabroni? Potrzebuję datę ostatniego posta na forum, a nie tego co oni wymyślili.
 14. W kodzie zewnętrznym to bym pewnie dał zapytanie do bazy i nie przejmował się. Konkretnie muszę zrobić zmiany w plikach forum, np w tym: \applications\core\extensions\core\MemberFilter\Lastpost.php
 15. Witam, w jaki sposób najłatwiej uzyskać datę ostatniego posta użytkownika na forum? Jest do tego jakaś funkcja IPSu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.