Jump to content

Dementor

Member
 • Posts

  134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Dementor

 1. Tak po usunięciu kilkuset tematów /postów oraz usunięciu z bazy starych tabel z IPB 3.2, które zajmowały 1,6 GB jest dobrze. Myślisz że konwersja zmniejszy wagę tabel i poprawi się komunikacja w bazie? Boję się żeby się nic nie wykrzaczyło.
 2. Panel Administracyjny -> System -> Publikowanie zawartości -> Główne -> Dodawanie odpowiedzi
 3. Screen to wiem, ale jak ten dokładny rozmiar ustawić. Czy to ten sam co ostatnio, czy jeszcze jakieś inne filtrowanie mam włączyć?
 4. Zostawić wszystko co potrzebne do działania forum. Wiem, że można oczyścić : ibf_content_cache_posts, ibf_core_share_links_log, ibf_shoutbox_shouts Jakieś jeszcze tabele przychodzą wam do głowy?
 5. Po usunięciu tabel ze starym prefiksem i ponownej optymalizacji baza zmniejszyła się o 1,6 GB. Nie widzę negatywnych efektów tych akcji, więc jest ok. Podpowiedzcie tylko na przyszłość jakie tabele można czyścić bez uszczerbku dla strony.
 6. Właśnie nie byłem pewien czy mogę bezkarnie skasować te tabele ze złym prefixem, więc zostawiłem jedne i drugie, ponieważ nie chciałem uszkodzić bazy a później bawić się w przywracanie lub importowanie tabel. @DawPi Jak Ty sądzisz, które tabele można usunąć bezpiecznie.
 7. Zrobiło się tak po aktualizacji z ipb 3.2 do Invision Community wersja 4.4.4
 8. Hej, Mam 76038 użytkowników i ponad 400 000 postów ( usunąłem kilkaset starych) a moja baza danych waży prawie 5 GB, optymalizuje ją ale nie przynosi to spektakularnych efektów. Podpowiedzcie proszę jakie tabele można oczyścić bez utraty znaczących danych i szkody dla forum. Dzięki z góry.
 9. Na forum nikt nie ma możliwości używania HTML. Na pewno chcieli dodać screeny i opisy, być może robili to metodą wklej i kodowanie nie pasowało i parsowanie, dowiem się i napisze.
 10. Ale to co z tego, że silnik nie jest aktualny. Takie coś nie powinno mieć miejsca skoro wcześniej było ok to nadal powinno być. Rok temu miałem wersję 3.2.3 a wtedy IPS wydał wersję 4.2 i takie cuda się nie działy. Rozumiem, że nie wiadomo jak to naprawić i jedyną słuszną drogą jest odnowienie licencji i aktualizacja do najnowszej wersji a gdy nadal będą problemy to zgłosić to do IPS?
 11. Wersja forum to IPS 4.4.4 Jak wstawić, jakiś haker ? Pliki mam z IPSu aktualizowane ostatni raz w czerwcu lub lipcu i w lipcu wygasła licencja, więc forum nie aktualizowane do najnowszej wersji. Jak to naprawić?
 12. Witam, dwóch użytkowników zgłosiło mi, że czasem gdy próbują wstawić nowy temat pojawia im się błąd, poniżej log z tej chwili: BACKTRACE Obaj zgłaszający należą do tej samej grupy, ktoś wie gdzie leży przyczyna błędu i jak to rozwiązać?
 13. Przeglądałem kiedyś ten temat, ale zapomniałem o nim, Dzięki - wszystko działa tak jak chciałem. Temat można zamknąć.
 14. Ok, ustawiłem to i tło sobie zmieniłem, teraz wygląda tak: Powyższe ustawienie jest ustawieniem na sztywno czyli kolor ramki #940000 i tło ustawiłem na #000000 - wszystkie odpowiedzi będą tak wyglądały. A gdybym chciał aby grupa Jr Admin miała też kolorową ramkę ale w kolorze własnej rangi czyli pomarańczowym to gdzie muszę dodać wartość css aby podświetlone odpowiedzi użytkownków tej grupy miały pomarańczową ramkę?
 15. A który szablon/y czy w CSS muszę szukać?
 16. Nie mogę edytować, więc nowy post. Teraz zobaczyłem, że to nie problem z ramką podświetlonej odpowiedzi tylko brak tej ramki w każdej odpowiedzi, jak widać nawet tutaj wokół mojego posta jest szara ramka i tak samo mam na domyślnym białym stylu, każdy post użytkowników jest w szarej ramce natomiast w stylu deflection nie ma nikt takiej ramki, odpowiedzi użytkowników mają tylko belkę niebiesko-szarą, moje odpowiedzi mają czerwony kolor tej belki. Trzeba więc zmienić układ widoku odpowiedzi aby zamiast wyróżnionej belki była ramka, wiecie gdzie tego szukać ?
 17. Kolr na czerwony zmieniłem tylko na style deflection w edycji kolorystyki stylu, Jak zmienie tło podświetlonej odpowiedzi to zmieniają się tylko napisy na taki kolor ( napisano 13 sierpień ) poniżej mój kod ze stylu deflection: /* HIGHLIGHTED REPLIES */ .ipsComment_highlighted.ipsBox:not(.ipsBox_transparent):not(.ipsModerated):not(.ipsComment_selected):not(.ipsComment_popular ), .ipsComment_highlighted:not(.ipsBox_transparent):not(.ipsModerated):not(.ipsComment_selected):not(.ipsComment_popular ) .ipsAreaBackground_reset { background-color: {theme="post_highlight"}; } .ipsComment_highlighted .cPost_contentWrap .ipsForm, .ipsComment_highlighted:not(.ipsBox_transparent):not(.ipsModerated):not(.ipsComment_selected):not(.ipsComment_popular ) .cPost_contentWrap .ipsForm .ipsAreaBackground_reset { background-color: {theme="area_background_reset"}; } .ipsComment_highlighted:not(.ipsBox_transparent):not(.ipsModerated):not(.ipsComment_selected):not(.ipsComment_popular ) { background-color: {theme="post_highlight"}; border: 1px solid {theme="post_highlight_border"}; box-shadow: 0px 2px 10px {hextorgb="post_highlight_border" opacity="0.4"}; } .ipsComment_highlighted.ipsComment:not( .ipsModerated ) .ipsComment_header { background-color: {hextorgb="post_highlight_border" opacity="0.1"}; border-top: 0; }
 18. Różnica jest taka jak widać w pierwszym poście, na białym tle w stylu default jest ładne obramowanie natomiast w stylu deflection nie ma tego obramowania tylko belka jest podświetlona na kolor czerwony ( taki sobie wybrałem ) . Ja bym chciał aby taka ramka była w stylu deflection i myślałem, że w stylach są inne wartości wpisane i wystarczy podmienić treść css i będzie jak na stylu default, jednak wchodząc w comments.css a obu stylach mam ten kod i już nie wiem co należałoby zmienić aby ta ramka pojawiła się zamiast belki w stylu deflection.
 19. Dzięki, jednak w obu stylach mam taką samą treść tego pliku css a jednak wyświetla się zupełnie inaczej, czyli co innego musi to powodować.
 20. Witam, chciałbym aby ramka podświetlonej odpowiedzi na stylu Deflection wyglądała tak samo jak na normalnym stylu domyślnym obecnie wygląda tak: chciałbym skopiować zawartość z szablonu stylu domyślnego i wkleić do deflection, nie wiem tylko który szablon za to odpowiada. Pomożecie?
 21. Sam musisz to stworzyć. Jeśli chcesz mieć tak jak na screenie to każda kolumna to jest osobna grupa, np. pierwsza kolumna to Administracja, druga kolumna to Moderacja itd. W kolumnie administrator wpisujesz coś takiego: Oczywiście możesz je pokolorować
 22. @DawPi Dzięki za wysiłek, odpuszczam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.