Jump to content

juggler

Member
 • Posts

  90
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by juggler

 1. Ok, ale żebym dobrze zrozumiał. Kupiłem ten dodatek. Zaplacilem ile trzeba. Przez pół roku mam możliwość pobierania aktualizacji (o ile wyjdą) na wzór licencji IPS. Jeżeli autor stwierdzi za 7 miesięcy, że zaktualizuje swoją pracę (niezależnie czy wyjdzie nowa wersja ipboard), to jak domniemam, aby ją pobrać muszę opłacić ten Renewal term. Jeśli wszystko dobrze rozumiem, to proszę jedynie o potwierdzenie i można zamykać
 2. Cześć. Może głupie pytanie, ale muszę je zadać. Większość pluginów, dodatków z Marketplace oferowana jest na zasadzie: cena za zakup, a potem cena za "Renewal term" . Przykład: https://invisioncommunity.com/files/file/9333-radical-tags/ Czy to oznacza, że po upływie wskazanego okresu (tutaj na przykładzie 6 miesięcy) plugin przestanie działać i będzie trzeba opłacić "Renewal term"? Czy to jest opłata za ewentualny support? I czy się dzieje w momencie, gdy klient nie zapłaci? Aplikacja/plugin działa jako "spiracona"? Jeśli zły dział, proszę przenieść
 3. 1. Nie ogarnąłem, ze mogę przeciągnąć po prostu drag and dropem więcej niż jedną 2. Dzięki No nic, poszukam.
 4. Hej. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale w starszych wersjach IPB można było wgrać emotikony paczkami. Możliwym było też znalezienie gotowych paczek do wgrania (płatnych lub nie). Pytania: 1. Czy na 4.5 da się od razu wgrać całą paczkę? Czy muszę pojedynczo? 2. Czy są gdzieś gotowe paczki do pobrania?
 5. Taska do zrobienia nie było, ale archiwizacja się albo wykonała, albo wykonuje. Przynajmniej znalazłem tematy, które są już po niej. Dziwne, wydawało mi się, że twórcy powinny dodać widok takiego zadania, tak jak jest widok po migracji forum No ale cóż. Ważne, że działa.
 6. Panowie (i Panie, jeśli są), Mam takie pytanie: czy automatyczna archiwizacja tematów działa w miarę sprawnie na CRONIE/bez niego? Jest możliwy do podejrzenia jakiś status/log tego? Skonfigurowałem sobie wykonywanie zadań na CRONa co minutę, błędami nie pluję, więc domniemam, że jest ok. No ale włączyłem autoarchiwizację przedwczoraj, a tu nawet zadania przeglądzie do tej pory w PA nie ma. Tematy oczywiście nie zarchiwizowane. Domyślam się, że jeżeli ten proces ruszy (a powinien), to pojawić się powinno zadanie w "Procesy wykonywane w tle". Dziś zmieniłem uruchamianie zadań na automatyczne (więc, że jest wolniej), efekt ten sam. Zero jakichkolwiek informacji, że to ruszyło.
 7. Dziękuję. Oczywiście zadziałało, dostosowałem pod siebie. Jesteś wielki. Pozdrawiam.
 8. Witam, Chciałbym na forum wyświetlać reklamy w tematach. Mogę wstawić je między postami, ale wygląda to nienaturalnie. Dlatego najlepiej byłoby mi wyświetlić reklamę w takim samym kontenerze jak post. Pytanie jak to zrobić? Gdzieś już widziałem takie rozwiązanie, nie wiem czy na IPB. Dlatego piszę tutaj.
 9. No fajnie, ale to wychodzi na to, że nie można manipulować ilością głosów Niby to rozumiem, ale po co w takim razie IPS pozwala na wstawienie własnej liczby przy opcjach, jeśli jej nie uwzględnia przy przeliczaniu łącznej ilosci?
 10. Cześć. Zauważyłem, że w IPB 4 jest możliwość edycji głosów w ankietach - to jest mogę wpisać ręcznie ile głosów poszło na jakąś opcję. Pojawia się jednak problem w postaci takiej, że nie aktualizuje to licznika wszystkich głosów. Przykład: Czy mnie lubisz? Tak - 3 glosy Nie - 2 głosy Razem 5 głosów. Zmieniam, że TAK ma 20 głosów (:D), ale łączna wartość głosów jest nadal 5. Myślę sobie, pewnie przeliczanie jest na etapie oddawania głosu, ok. Odszukałem sobie tabelę polls, wiersz, zmieniłem z poziomu komórki łączną wartość głosów - pokazuje poprawnie, myślę - fajnie. Wracam na drugi dzień na forum, a tu liczba głosów chyba przeliczyła się ponownie, bo mam na nowo starą wartość. Pytania: 1. Czy jest jakiś plugin, a może wbudowana funkcja, która nie pokazuje łącznej liczby głosów? Czy to tylko kwestia szablonu? 2. Może macie pomysł jak wpłynąć na to by, by wartość łącznej liczby głosów nie zmieniała się? Edit: Znalazłem coś takiego: https://invisioncommunity.com/forums/topic/441293-ne-hide-poll-results/page/2/ i zadałem pytanie autorowi, bo nie mam pewności czy to będzie spełniało wymagania. W każdym razie za Wasze komentarze też będę wdzięczny Może ktoś ma jeszcze pomysł.
 11. Zatem kontynuuje temat tam. Dziękuję.
 12. Zgodnie z sugestią @DawPi przekazuję, czego potrzebuję: Widget lub kod HTML do umieszczenia w sidebarze, który wywoła: 5-10 tytułów ostatnich wpisów z RSS Wordpressa. Tytuły powinny być jednocześnie linkami do tych artykułów (kierować na stronę z konkretnym wpisem). Pod każdym tytułem powinna znaleźć się informacja o dacie publikacji wpisu na Wordpressie (wystarczy dzień.miesiąc.rok). Odświeżenie stałe np. raz na 2 godziny. Rozwiązanie nie musi mieć opcji dostosowania ilości pobieranych tytułów (możemy zdefiniować gdzieś w kodzie, nie będę tego zmieniał) ani innych ulepszeń - kanał RSS będzie jeden, ten sam. Może to być nawet zwykły HTML z wykorzystaniem jakiegoś js, wtedy wrzucę to w sidebar jak reklamę. Wiem, ze mogę skorzystać z jakiegoś gotowca z sieci, gdzie po umieszczeniu informacji typu „powered by” powyższą funkcjonalność osiągnę. Nie satysfakcjonuję mnie to. Nie chcę też zasysać obcego js na stronę, a kraść nie wchodzi w grę.
 13. Dziękuje. Napisałem w tej sprawie wiadomość, jeśli będzie zainteresowanie z obu stron, będziemy realizować.
 14. Tak, dokładnie kanał RSS z Wordpressa. Nazwę wpisu, będącego jednocześnie linkiem oraz datę publikacji. To wszystko. 10 wpisów.
 15. Hej. Swego czasu od @DawPi miałem taki hook, który pozwalał mi zaciągać rss z wordpressa. Wyświetlałem w ten sposób ostatnie tematy z innego serwisu w sidebarze. To było przy ipboard 3.4.x. Teraz na 4.5.x nie widzę podobnej modyfikacji/dodatku. Czy to oznacza, że jej nie ma?
 16. Zauważyłem, że można to zrobić przez option. Ok, może tak być. Ogarnąłem. Dzięki @DawPi.
 17. @DawPi dziękuję, nie zauważyłem tej opcji. Pojawia się jednak kolejne wyzwanie: po dodaniu tego kodu, chciałbym aby edytor prosił o wprowadzenie linku od razu (pop up). Tak jak ma to np. miejsce w przypadku domyślnego przycisku code. Tymczasem tak się nie dzieje u mnie, mimo, że w treści jest {content}.
 18. @DawPi ja też nie mogę, chodziło mi bardziej o pokazanie, co chcę osiągnąć. Przyznam, że kiedyś to pobrałem, potem i tak zmodyfikowałem pod swoje potrzeby, nie wiem czy zgodnie ze sztuką Sama zawartość bbcode na wcześniejszej wersji wyglądała tak (zaznaczam, że to działało, ale niekoniecznie musiało być dobrze napisane): <div style="margin: 1%"><div style="float: left;" > <a href="{content}" target="_blank"><img src="/public/style_extra/pobierz.png" alt="Download" /></a></div> <pre class="boxbbcode" style=" margin:0px; padding:15px; overflow: hidden;"><a href="{content}" target="_blank">{content}</a></pre></div> Powyższe dawało mi rezultat taki:
 19. Witam, W starszych wersjach forum było coś takiego, że używając przycisku bbcode można było wstawić link, który opatrzony był kodem oraz grafiką. Wyglądało to np. tak: W IPS4 trochę się pozmieniało, chciałbym dalej używać tej funkcjonalności, ale prawdopodobnie trzeba pisać własny przycisk do CKEditora. Jeśli się mylę, poprawcie mnie. Pytanie czy gotową znajdę czy to raczej jest do zrobienia od zera? Co chciałbym osiągnąć: Dodanie przycisku w edytorze CKEditor, a po jego kliknięciu możliwość wprowadzenia linku. Po wprowadzeniu linku, w treści pojawia się obrazek (wielkościowo podobny do przykładu), obok link opatrzony np. w code. Ten link nie może być widoczny dla gości (posiadam zakupiony plugin Hide Link and Code). Opcjonalnie jeśli takie rozwiązanie nie będzie responsywne na telefonach, dopuszcza link pod obrazkiem.
 20. Potwierdzam, że tak się stało po zakończeniu tasków. Dziękuję za pomoc.
 21. O, tego nie zauważyłem Faktycznie tutaj dużo jeszcze się dzieje i musi zadziać, tych tasków mam sporo, a to co wkleiłem w załącznik to tylko fragment. Domniemam, że skoro postawiłem na razie stronę na testowym środowisku i nikt tam nie wchodzi, a w ACP jest info "Zadania są wykonywane, jeśli użytkownicy korzystają ze strony. Jeśli możesz wykorzystać CRON na swoim serwerze, zadania mogą być uruchamiane samodzielnie." to z tego wynika ta ślamazarność. Poniżej co zrobiłem. 1. Zrobiłem sobie subdomenę, skopiowałem obecne pliki ipb 3.4.7, stworzyłem nową bazę danych, gdzie zaczytałem backup obecnej (3.4.7). Subdomenę traktuję jako środowisko testowe. 2. Zrobiłem we wtorek upgrade na testowym, konwersja bazy przeszła bez problemów. Widzę, że załączniki czyta mi z uploads głównej domeny, ale tego nie zmieniałem, nie przeszkadza mi to na środowisku testowym, docelowo też tak będzie. 3. Obecnie mamy czwartek, progress jak widać niewielki, uruchomiłem te zadania po przeczytaniu Twojego posta dziś ręcznie. Od razu jakbyś mi @DawPi podpowiedział, czy jest sens zapinać do tego docelowo crona, czy lepiej na automacie, to byłbym wdzięczny. Rozumiem, że nie znasz odpowiedzi na pytanie nr 2 z mojego pierwszego posta?
 22. Witam serdecznie. Dokonałem konwersji 3.4.7 -> 4.5.4.2. Po tej akcji w postach, gdzie były załączniki są znaczniki typu: [attachment=1620:55.png]. Obrazów brak. Jeśli wejdę w edycję takiego posta, to obrazy są na dole widoczne jako załączniki. Zapiszę edycję, obrazy również pojawiają się pod postem. W związku z tym pojawiają się dwa pytania: 1. Czy jestem w stanie jakoś globalnie wymusić edycję każdego posta z załączoną grafiką i ponowny zapis? Celem jest pokazanie załączników, których dopóki nie zedytuję posta, nie widać. 2. Czy jestem w stanie doprowadzić w jakiś sposób, by w miejsce znaczników [attachment=1620:55.png] wstawione zostały odpowiednie obrazy, tak jak miało to miejsce w wersji 3.4.7? Oczywiście nie bierzemy pod uwagę ręcznej edycji każdego takiego posta.
 23. Dziękuję za odpowiedź. IPWIKI mi nie działa, ta modyfikacja nie była uaktualniana od lat. Czy w takim razie pozostaje pisanie modyfikacji? Czy jeszcze jakieś pomysły?
 24. Witam. Chciałbym dodać do swojego forum zakładkę wiki tak jak jest to zrobione tutaj. Nie wiem do końca czy to jest jakiś dodatkowy moduł Invision Power (IP.Content?) czy po prostu modyfikacja. Zwracam się o pomoc. Dotarłem do modyfikacji @DawPi o nazwie Pages, która pozwala na wklejenie dowolnego html, dzięki czemu mogę wstawić iframe lub jquery ze stroną (iframe'ów się podobno unika). To rozwiązanie działa, ale nie tak jakbym chciał. Po pierwsze, ponieważ strona wyświetlana jest w ramce zmianie nie ulega adres w przeglądarce. Jest cały czas cp/1-wiki/. Na podlinkowanej wyżej stronie o piwie działa to ładnie i tak bym preferował. Po drugie u mnie nie działają kotwice które odwołują się do jakiegoś akapitu na wiki. Zauważyłem, że na oficjalnej stronie IPB jest Pages w nowszej wersji, ale autorem jest już nie @DawPi. Trochę to dziwne. No chyba, że to jest inna modyfikacja. Chodzi o https://community.invisionpower.com/files/file/2428-hq-custom-pages/ Ta nowsza modyfikacja jest płatna, mógłbym oczywiście za nią zapłacić, ale na liście zmian nie zauważyłem czegoś co dałoby mi pewność że to rozwiąże mój problem. W związku z tym proszę o ocenę w jaki sposób jest zrobione to wiki na stronie o piwie oraz poradę co mogę zrobić by osiągnąć ten sam efekt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.