Skocz do zawartości

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Sebaa

Użytkownik
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Sebaa

 1. Cześć, dodałem do szablonu recordRow warunek, że jak jestem na konkretnej stronie to ma sprawdzać czy ogłoszenie jest oznaczone w bazie jako archiwalne. Samo wyświetlanie działa poprawnie, ale niestety paginacja pokazuje cały czas całkowitą ilość ogłoszeń i większość stron w paginacji jest pusta. Bardzo proszę o podpowiedź jak mogę rozwiązać ten problem.
 2. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  Tabeli, nie tabel. W foreach robią się li, a całość ma postać tabeli. Jest jakaś różnica jak ją tworzę? Podpowiesz coś konkretniej z tą paginacją czy tak tylko będziemy sobie pisali? Są jakieś wymagania w kodzie żeby tworzyła się paginacja? Przy kanale bazy też się sama nie tworzy.
 3. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  NIe wiem czego kod chcesz zobaczyć. Jedno to kanał bazy danych, więc kodu tam nie ma, a drugie to po prostu wyciąganie z bazy danych i tworzenie tabeli:
 4. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  No dobra w tym przypadku to zrozumiałe że dodaję warunek a on i tak patrzy na całą bazę. Ale co z blokiem, który jest stworzony jako kanał bazy? Tam nie integruję w kod, więc tworzy się wszystko automatycznie a paginacji dalej nie ma. Limit mam ustawiony na 25. Tak samo jak sam napiszę blok, który wczytuje dane z bazy, tworzy tabelę i wypluwa więcej wpisów niż 25 a paginacji nie widać. Może do tabeli trzeba dodać jakiś kod żeby wyłapał że ma tam zrobić paginację?
 5. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  Ja w skinach nic nie zmieniam jeżeli chodzi o ten problem. Opiszę jeszcze raz o co mi chodzi. Trzy różne przypadki: Przypadek pierwszy: w szablonie recordRow zrobiłem warunek, że jeżeli pobiera dane z "baza x" to wyświetlaj tylko posty nie oznaczone jako archiwalne - paginacja pokazuje i tak całość więc mam sporo pustych stron. W innym przypadku robię blok jako wtyczka z kanałem "bazy y" i ustawiam limit 99 - wyświetla co trzeba ale brak paginacji. I ostatni przypadek to własny blok którego kod wkleiłem wyżej. Pobieranie i wyświetlanie danych z "baza z". Tu również brakuje paginacji. Myślałem, że może np w przypadku trzecim wystarczy dodać trochę kodu który wygeneruje mi paginację na podstawie danych które pobieram z bazy. Z tego co zrozumiałem ze wcześniejszych odpowiedzi to paginacja powinna generować się sama jeżeli przekroczony zostanie limit 25, a w moich przypadkach nic takiego się nie robi. Rozumiem, że nie da się tego tak zrobić i jedyne rozwiązanie to napisać mod? Mógłbyś podpowiedzieć co miałby robić taki moduł?
 6. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  Przy tworzeniu bloku z kanałem bazy nie ma możliwości integrowania w kod, a w tym przypadku paginacja także się nie wyświetla. Wklejam kod bloku który wyświetla mi tabelę pobraną z bazy: {{if (\IPS\Request::i()->url()->data['path'] == "/ogloszenia_sprzet.html/") }} {{$rows = \IPS\Db::i()->select('*', 'cms_database', array('field_157=?', 1 ));}} <div class="ipsPageHeader ipsClearfix ipsSpacer_bottom" style="margin-top: 30px;"> <h1 class="ipsType_pageTitle">Ogłoszenia promowane - sprzęt</h1> </div> <div class='ipsBox' id="sponsoredBox" data-baseurl='https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet.html/?page=1&amp;d=30' data-resort='listResort' data-controller='core.global.core.table,core.front.core.moderation'> <div class="ipsButtonBar ipsPad_half ipsClearfix ipsClear" style="height: 40px;"></div> <ol class='ipsDataList ipsDataList_zebra ipsClear cCmsListing' id='elTable_test' data-role="tableRows"> {{foreach $rows as $row}} {{if $row['field_158'] == 0 }} <li class="cCmsRecord_row ipsDataItem ipsDataItem_responsivePhoto" data-rowID="{$row['primary_id_field']}"> <div class='ipsDataItem_icon ipsPos_top'> </div> <div class='ipsDataItem_main'> <h4 class='ipsDataItem_title ipsContained_container'> <span class='ipsContained ipsType_break'> <a href="https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet.html/{$row['record_dynamic_furl']}-r{$row['primary_id_field']}">{$row['field_146']}</a> </span> </h4> <span class="only-first one-line"> </span> <div class='ipsDataItem_meta ipsType_blendLinks'> </div> </div> <ul class='ipsDataItem_stats'> <li> <span class="ipsDataItem_stats_number">{$row['record_comments']}</span> <span class="ipsDataItem_stats_type"> komentarz</span> </li> <li> <span class="ipsDataItem_stats_number">{$row['record_views']}</span> <span class="ipsDataItem_stats_type"> wyświetleń</span> </li> </ul> <div class="ipsDataItem_price"> {$row['field_149']} </div> <div class="ipsDataItem_type"> {{if ($row['field_142'] == 1)}} Kupię {{elseif ($row['field_142'] == 2)}} Zamienię {{elseif ($row['field_142'] == 3)}} Sprzedam {{endif}} </div> <div class="ipsDataItem_city"> {$row['field_152']} </div> <div class='ipsDataItem_modCheck'> </div> </li> {{endif}} {{endforeach}} </ol> <div class="ipsButtonBar ipsPad_half ipsClearfix ipsClear" style="height: 40px;"></div> </div> {{endif}}
 7. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  Mam ustawiony taki limit w Table.php i niestety nic to nie daje. Robię nowy blok typu wtyczka, wybieram kanał danej bazy i ustawiam limit do wyświetlenia na 99. Inny sposób którym robię to blok z kodem html, który łączy się z bazą i wyciąga dane (\IPS\Db::i()->select('*', 'nazwa_bazy') i generuje sobie tabelę w foreach. W obu przypadkach ilość wyświetlanych danych jest znacznie większa niż ustawiony limit. Czy czegoś nie dodaję do kodu? Trzeba tam jakoś wcisnąć kod odpowiadający za wygenerowanie paginacji?
 8. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  A jak w bloku zrobię sobie pobieranie danych z bazy to mogę jakoś do tego dodać paginację? np jakoś zmienić poniższy kod żeby obsługiwał mi moje zapytanie z bazy i moje wyświetlanie tabeli? Jakkolwiek dodać paginację do własnej tabeli? {template="pagination" group="global" app="core" location="global" params="$table->baseUrl, $table->pages, $table->page, $table->limit, TRUE, $table->getPaginationKey()"}
 9. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  Dodałem na jedną ze stron bazę {database="xxx"} i paginacja wygenerowała się automatycznie. W szablonie recordRow stworzyłem warunek, że jak jest ta baza to ma pokazywać tylko dane które nie są oznaczone jako archiwum. Dlatego zmniejszyła mi się ilość stron do wyświetlenia ale paginacja dalej pokazuje całkowitą wartość. Pojawił mi się też drugi problem, próbowałem dodać dwie bazy na stronę. Po zapisaniu wyskoczył błąd ale niestety zmiany się zapisały i mam na stronie dwie tabele. Nie mogę tego cofnąć bo przy każdej próbie zapisania wyskakuje komunikat ale już nie zapamiętuje zmian. Można to jakoś zresetować, wyłączyć na chwilę bazy czy zostaje usunąć stronę i stworzyć od nowa?
 10. Sebaa

  Niedziałająca paginacja

  Albo może ktoś podpowie jak dodaje się paginację do listy? np zrobię w bloku tabelę z elementami wyciągniętymi z bazy i jak do niej podpiąć paginację?
 11. Sebaa

  Automatyczne podpinanie wątków

  Dzięki za pomoc
 12. Cześć, chciałbym zrobić modyfikację aby nowe tematy napisane przez daną grupę userów były automatycznie podpinane. Nie bardzo wiem jednak gdzie taki warunek mogę dołączyć. Gdzie znajdę kod który odpowiada za dodawanie nowych tematów? Może podrzuci ktoś inny pomysł na wdrożenie takiej modyfikacji?
 13. Cześć, nie działa mi wysyłka wiadomości masowej. Dodaję grupy użytkowników, filtry ustawiam na dowolne i po przejściu dalej nic się nie dzieje. Status wiadomości to 0 użytkowników, nie rozpoczęto wysyłki a wiadomość można anulować. Inne wiadomości wysyłają się normalnie (nowe konto, zmiana hasła). Wiadomość testowa przy zmianie ustawień też dochodzi bez problemu. Jest w stanie ktoś coś podpowiedzieć? Podsyłam zdjęcie ustawień.
 14. Sebaa

  Wiadomości masowe

  No zostaje mi chyba tylko czekać, od wczoraj wskoczyło około 10%. Dzięki za odpowiedzi.
 15. Sebaa

  Wiadomości masowe

  Chyba znalazłem przyczynę. W admince w procesach działających w tle moja wysyłka jest na samym dole bardzo długiej listy. Zostało to odpalone parę ładnych dni temu ręcznie za pomocą tej opcji na dole "uruchomić je ręcznie". Wolno idzie bo ruchu nie ma na forum. Jest może jakaś możliwość przerzucenia wysyłki na górę listy? Czy trzeba czekać aż całość przeleci?
 16. Sebaa

  Wiadomości masowe

  Niestety dalej nic. Zrobiłem parę nowych tematów, postów i odpowiedzi. Na obu ustawieniach wysyłki dalej to samo. Zastanawia mnie dlaczego liczba użytkowników jest równa zero, może to nie wina wysyłki tylko coś jest nie tak z użytkownikami. Co jest dziwne bo próbowałem na różne sposoby z różnymi grupami użytkowników.
 17. Sebaa

  Wiadomości masowe

  Tak, jest parę osób w "Odbiorcy". Jak filtry są źle ustawione to wyskakuje komunikat i nie można przejść dalej. Utworzyłem trzy nowe konta i wrzuciłem je do jednej grupy, dalej ten sam efekt. Spróbuję jeszcze sprawdzić dokładnie crona, może gdzieś się zacina. Chyba że są inne sposoby na sprawdzenie tego?
 18. Sebaa

  Wiadomości masowe

  Niestety po zmianie ustawień na cron jest to samo. Zrobiłem tak jak jest w ustawieniach, cron pojawia się na liście cronów. Po odpaleniu wysyłki pojawia się komunikat: "Nie rozpoczęto wysyłki" lub: " Mniej niż minutę" . Za każdym razem liczba użytkowników jest równa zero. Próbowałem do różnych grup, próbowałem wysłać też do nowych userów dla testu.
 19. Sebaa

  Wiadomości masowe

  A jak mogę to zrobić? Chciałbym jednak naprawić problem tak aby przy uruchomieniu forum dało się wysyłać wiadomości masowe. Ma ktoś jakiś pomysł?
 20. Sebaa

  Wiadomości masowe

  Ruchu na forum nie ma w ogóle. Wiadomość chcę wysłać w ramach testu żeby po odpaleniu forum nie było niespodzianek. Umieszczam screen z panelu.
 21. Sebaa

  Wiadomości masowe

  Zgadza się, na forum aktualnie działa tylko paru adminów. A jak puszczę wysyłkę tylko do tych adminów który są aktywni powinno pójść?
 22. Cześć, mam pytanko: jak mogę ustawić żeby w boxach na stronie głównej pojawiało się np pięć tematów z najnowszym wpisem? Jest może gotowa funkcja do tego?
 23. Sebaa

  Nowe wpisy w boxach na stronie głównej

  Robię blok Typ: Wtyczka, Wtyczka: Froum > własny kanał tematów - wybieram co trzeba i nawet działa, ale jak to później umieścić w boxie na stronie głównej żeby każdy box miał swoich 5 tematów? Tak jak na rysunku, box start powinien mieć swoich 5 tematów, box hi-fi swoje itd. Jak mogę pojedyńczy blok wcisnąć do każdego oddzielnego boxa? Mam jeden pomysł żeby w kodzie gdzie generuje te boxy umieścić kod który będzie wstawiał do nazwy bloku id forum i tym sposobem rozróżni sobie który ma brać blok, a później wystylować sobie wygląd bo brzydko się listują. Chyba że jest jakiś prostszy sposób?
 24. Sebaa

  Nowe wpisy w boxach na stronie głównej

  Jeżeli chodzi o Aplikacje i moduły > Aplikacje to tak mam włączone Strony, a w środku Strony i Bazy danych
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.