Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Działalność forum


Gexem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu zastanawiam się nad pewnym faktem. Otóż prowadzę forum o grach, które podupada, sam zresztą mam co do tego złudne nadzieje, więc myślę o zamknięciu forum i otworzeniu nowego o odmiennej tematyce, która związana będzie z moim kierunkiem studiów i tematami pokrewnymi.

Obecne forum nie jest może takie super, fakt 1000 uników dziennie, z czego może kilka osób się zarejestruje, napisze posta lub nie i sobie pójdzie. Sam prowadzę forum, praktycznie ekipa mnie olała.

Tutaj pojawia się moje pytanie, co byście zrobili - prowadzili to nadal, czy zamknęli, ew. sprzedali. Poświęciłem swojemu forum bardzo dużo czasu i pieniędzy, z jednej strony żal sprzedawać czy zamykać, ale cóż....

Skupmy się może na nowym forum, domenę mam już wykupioną, tematyka tego nowego forum (o ile powstanie - oczywiście na Community Forum Software by IP.Board) będzie odmienna od innych for, mało ich jest, bo mało. Jak dojdzie do skutku, zobaczycie, nie chcę zapeszać. Mam już co do tego plany, zrobione turtoriale, które czekają na pojawienie się na nowym forum, oraz inne takie tam...

Nie wiem co o tym sądzić, dlatego proszę o jakieś Wasze zdania na ten temat, jest to dylemat, sam nie wiem co zrobić...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hey,

skoro forum o bardziej znanej tematyce gier, które jak piszesz podupada, to co dopiero z forum o tematyce innej, których jest mało. Cóż, wszystko zależy od wykonania, pomysłu,a potem od pracy, jaką włożysz w to forum.

Generalnie jeśli tworzysz forum tematycznie spokrewnione z Twoimi zainteresowaniami to wróżę mu grube czasy..

Może otworzysz nowe forum, a stare sprzedasz? Szkoda tego czasu, wkładu, by się zmarnowały.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem jest brak paczki językowej do IP.Board w tym właśnie języku, forum skierowane będzie do Polaków i obcokrajowców zamieszkujących jakże piękny kraj kwitnącej wiśni.

Jeśli miałbym otworzyć nowe forum i zachować exe i później je sprzedać - trzeba było by uzbierać na nową licencję, obecnie wszystko wydałem na rachunki.

Jestem w stanie poświęcić temu ogrom czasu, mam bzika na tym punkcie i praktycznie ostatnio cały czas wykonuję czynności związane właśnie z moimi zainteresowaniami.

Inni patrzą na mnie jak na dziwka ubranego w dziwne koszulki, z fioletowymi włosami na głowie, zasłaniającymi prawe oko i rozmawiającego przez telefon w dziwnym języku, ale co tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz poszukać forum z bardziej zaangażowanymi ludźmi, ale stojące na jakimś przemo, czy czymkolwiek i zaproponować połączenie. Co prawda wiąże się to z podziałem władzy, coś się zyskuje coś traci, ale to już sam musisz się zastanowić czy warto :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu dalej się nim opiekował, z czasem na pewno znajdzie się ktoś kto będzie się nadawać na moderatora.

Szkoda Twojej pracy żebyś go po prostu sprzedał, IMHO.

Ewentualnie napis za ile chciałbyś sprzedać je :)

Edytowane przez macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień szatę graficzną na "ciekawszą" i wrzuc moze konkursik jakiś. Sposoby są różne ale trzeba je umiec wykorzystać.. po prostu wyobraźnia i pytanie "dlaczego forum nie cieszy się zainteresowaniem". Pomyśl czego brakuje userom. Postaw się na ich miejscu a może poproś znajomego by sie zalogował i sam to stwierdził "czemu nie przyciąga"

Edytowane przez Oliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Forum padło, invisionpower services nie chce mi pomóc, sam nie dałem rady, więc cóż.. nowe forum w przygotowaniu.

Jak to nie chce?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No 3 godziny, ale może ticket założyłeś wcześniej?

I zapytaj, że skoro błąd jest w SQL to niech określi jaki to ten błąd i dlaczego nie może go usunąć.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od pewnego czasu zastanawiam się nad pewnym faktem. Otóż prowadzę forum o grach, które podupada, sam zresztą mam co do tego złudne nadzieje, więc myślę o zamknięciu forum i otworzeniu nowego o odmiennej tematyce, która związana będzie z moim kierunkiem studiów i tematami pokrewnymi.

Obecne forum nie jest może takie super, fakt 1000 uników dziennie, z czego może kilka osób się zarejestruje, napisze posta lub nie i sobie pójdzie. Sam prowadzę forum, praktycznie ekipa mnie olała.

Tutaj pojawia się moje pytanie, co byście zrobili - prowadzili to nadal, czy zamknęli, ew. sprzedali. Poświęciłem swojemu forum bardzo dużo czasu i pieniędzy, z jednej strony żal sprzedawać czy zamykać, ale cóż....

Skupmy się może na nowym forum, domenę mam już wykupioną, tematyka tego nowego forum (o ile powstanie - oczywiście na Community Forum Software by IP.Board) będzie odmienna od innych for, mało ich jest, bo mało. Jak dojdzie do skutku, zobaczycie, nie chcę zapeszać. Mam już co do tego plany, zrobione turtoriale, które czekają na pojawienie się na nowym forum, oraz inne takie tam...

Nie wiem co o tym sądzić, dlatego proszę o jakieś Wasze zdania na ten temat, jest to dylemat, sam nie wiem co zrobić...

Skoro starego forum już nie ma to po dylemacie, pozostaje tylko kwestia nowego. Osobiście jestem jak najbardziej za forum o jakiejś niszowej tematyce. Lepiej postawić na jakość i oryginalność niż robić kolejne forum o znanej tematyce czy wielotematowe. Tym bardziej jeśli jest to związane z Twoim kierunkiem studiów i zainteresowaniami. Nie ma to jak zajmować się forum, którego tematyka jest naszą pasją :) Ja jeszcze nie mam swojego forum, ale biorac pod uwagę oryginalność tematyki moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej Gexem.

  • Lubię to 2

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.