Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kodowanie


Gexem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po upgradzie z 3.1.0 do 3.1.2 kodowanie szlag trafiło, w bazie zrobiła się sieczka, jakim cudem mam teraz przeplatankę, część jest w UTF-8, część w latin2. Forum śmiga niby dobrze (kodowanie ustawione ISO). ACP, strona usera jest ok, tylko posty mają zepsute kodowanie. Część jest ok, część jest trafiona.

Jak to wygląda w bazie: klik tutaj.

A jak jest w postach ? Część dobrze, część źle. Przykład: klik tutaj. Pierwszy post jest ok, ale reszta....

P.S. Zastosowane mam wpisy dot. edycji plików classDbMysqliClient i classDbMysqlClient

Napisałem ticketa do invisionpower, może im wpadnie coś do głowy.

(Tak, wiem co napiszesz Dawidzie: Musisz ujednolicić bazę do UTF-8, postaram się to zrobić wieczorem jak nie naprawię tego w inny sposób to to zrobię)

Edytowane przez Gexem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Masz znaki zapytania w bazie - koniecznie do wgrania backupu.. Z pytajnikami się nie zawalczy.. Wgraj kopię ( sprzed aktualizacji ) a potem.. ujednolić kodowanie. :(

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przy aktualizacji (z bazy z poprawnym kodowaniem) skorzystaj z tego: http://forum.invisionize.pl/index.php?showtopic=3516

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Zastosowane mam wpisy dot. edycji plików classDbMysqliClient i classDbMysqlClient

czyli zrobiłem to, co jest napisane w Twoim poradniku, do którego dałeś mi linka w poście wyżej.

Edytowane przez Gexem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez edycji plików na forum pojawiają się znaki zapytania (np. w opisach for czy nazwach tematów). Po zmianie kodowania w configu forum i langa na UTF-8 krzaczy.

Walczę na localu, ale to co tam się wyprawia to istna wojna z bardzo wąskim światełkiem w tunelu. Cóż, kombinuję dalej. Zobaczymy czy invisionpower services wpadnie na jakiś pomysł i naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.