Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Przenosiny z phpbb by Przemo i problemy z kodowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś przenoszę forum oparte do tej pory o skrypt phpbb2 by Przemo do IP.B, wybrałem polecaną przez DawPi'ego "ścieżkę", czyli Przemo -> IPB2 -> IPB3. Postępowałem zgodnie z instrukcją, na koniec wykonałem odbudowę wszystkiego co wymagane w ACP, jednakże problem mam z kodowaniem. Zamiast polskich znaczków mam ?, w bazie kodowanie to latin1_swedish_ci. Z tego co wyczytałem najlepsze dla IPB jest kodowanie w utf8 - mógłbym prosić o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie? Wiem, że podobne tematy pewnie się znajdują, ale stawiam swoje pierwsze kroki w IP.B i nie mogę znaleźć rozwiązania problemu pasującego konkretnie do mojego. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę, już tylko kodowanie trzyma mnie przez przejściem do IP.B 3.1.2.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uh, latin1 - najgorsze kodowanie z możliwych. Cóż, najlepiej wykonać konwersję kodowania bazy już na etapie forum przema, by potem nie było problemu z konwersją.

Owszem tematy o zmianie kodowania bazy już były - pozostaje mi jedynie do nich odesłać, bo nic więcej nie ma do dodania.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście prób do przejścia na utf8 kończyło się fiaskiem - zdecydowałem się na latin2_general_ci. W bazie danych wszystkie polskie znaki są poprawne, w ACP IP.B 2.3.6 ustawiłem iso-8859-2 a na forum są ? zamiast polskich znaków. Próbowałem sposób ze zmianą w pliku class_db_mysql_client ale również nie pomogło. Czy problemy mogą ustąpić po przejściu na IP.B 3.1.2, czy trzeba je wyeliminować przed tą czynnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Cóż, jeśli w bazie danych na forum 2.3.6 po przebudowie postów ( to ważne, bardzo ) są polskie znaki, to i po aktualizacji do 3.x one tam będą.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odbudowałem, polskie znaki były i są - nie mam pomysłu, dlaczego pomimo ich obecności w bazie nie wyświetlają się na forum.

Czy przejście do IP.B 3.1.2 w tym momencie to dobry pomysł, czy lepiej spróbować czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skoro polskie znaki są w bazie po przebudowie to wykonaj aktualizację do 3.1.2 - zawsze to krok do przodu, a potem będziemy myśleć.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak popełniłem tzw. epickiego faila... Po przekonwertowaniu bazy polskich znaków nie ma, są ?

(zajrzałem z złą bazę :( )

edit: mam pomysł, spróbuję jeszcze raz (później napiszę o postępach)

Edytowane przez croco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.