Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Obciążenie generowane przez IPB -poważny problem


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Porażka.

Dzięki za info, będę wiedzieć czego NIE polecać

P.s. to ta firma, co ma 'siedzibę' w UK, by omijać polskie podatki?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, tak - ich działalność zarejestrowana jest wyłącznie w UK, nie mają oddziału ani biura w Polsce. Nieprawdaż, że jak na tą porę wyniki loadu są niesamowite? Teraz 3,11...

edit: load 3,20 - wyłączyłem wszystkie zbędne procesy z tasków i patrzcie co się dzieje... wykłada się przy 37 online.

Edytowane przez croco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polskich hostingów polecam szczerze vipserv.org. Admin jest kapitalny i ambitny. Momentalnie odpowiada na maile. Co prawda mam malutkie projekciki tam, ale działa super :thumbsup: ( Pakiet za 10zl /msc ;-) )

Pozdrawiam

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przed odejściem, poproś panów z mzone o wykres, screen cokolwiek co ukazywało by tak ogromny load generowany przez Twoje konto, zapytaj też o parametry maszyn, bo jak IPB przy 40osobach się wykłada, to albo oni pracują na przedpotopowym sprzęcie, albo overselling jest tak duży że w pale się nie mieści. Ja na słabszym VPS'ie mam więcej użytkowników online i projektów, a generuję mniejszy load.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

właśnie wróciłem z wojaży - przepraszam że nic nie odpisywałem, ale nie miałem jak. Sprawdzałem co kilka dni load jaki był na serwerze - było naprawdę dobrze, zazwyczaj poniżej 0,5 (zdarzało się nawet 0,02!) - sam zastanawiałem się jak to możliwe, no ale cóż. Dziś już po odespaniu sprawdzam e-maila a tam taka wiadomość:

"Witamy,

Nad ranem około godziny 3:00 cały system został przeciążony i zawieszony z powodu wysokiego obciążenia wygenerowanego z Pańskiego VPS`a. Administrator wyłączył Pański serwer VPS, który spowodował load o wartości 40. Taka sytuacja zdarzyła się już po raz drugi, pomimo naszych wcześniejszych próśb o ustabilizowanie serwisu.

W związku z powyższym, wymawiamy Panu umowę o dzierżawę serwera VPS z dniem 27 sierpnia 2010 roku.

Z naszej strony możemy zaproponować Panu mocniejszy serwer Hybryda (tzw. Hosting Dedykowany), który z powodzeniem mogłby być zastosowany do Pańskiego skrypt."

Proszę, wytłumaczcie mi w miarę racjonalnie: jakim cudem forum o 3 rano z powyłączaną optymalizacją tabel i wszystkim co niepotrzebne mogło wygenerować load 40. Naprawdę nie rozumiem... Teraz to mam zgryza, bo się waham co do następnego serwera. Jak myślicie, który vps z oferty serveradmin.pl byłby odpowiedni? (http://serveradmin.pl/Serwery-VPS_f_15) Zastanawiam się nad 3 albo 4, chociaż tak naprawdę to sam nie wiem jeszcze czy zdecyduję się na tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie nic nie można napisać, jeśli nie zna się powodu takiego loadu - admini mają takie logi? Ja się na serwerach nie znam, ale nie biorę pod uwagę, że nic i nikt tego nie zapisuje. Więc wydobądź od nich te informacje i nam je przekaż. Wtedy dopiero coś więcej można powiedzieć.

P.s. No chyba, że znów się uprą na ilość postów. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie - albo i nie, uwierzycie... - ale na moją prośbę o udostępnienie wykresu/screena/loga otrzymałem taką odpowiedź:

"Bardzo mi przykro, niestety nie ma możliwości udostępnienia Panu takich logów. Ten wzrost jest widoczny także na pańskich wykresach, dostepnych w panelu HyperVM."

W w/w panelu znajdują się co prawda wykresy, ale na żadnym z nich wartości nie przekroczyły tego, za co - chyba tylko teoretycznie - płacę. Pomijam już kwestię, że panel mi zablokowali... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przekraczasz wg nich, ale wg wykresów nie widać, byś przekraczał. Więc na jakiejś podstawie musieli stwierdzić, że jednak przekraczasz. I właśnie mam na myśli ten ich wyznacznik - jaki on jest no i jakiś screenik z niego, by się zdał. Inaczej stwierdzę, że próbują Cię naciągać na wyższy pakiet, a na to już można znaleźć §.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jedną jedyną odpowiedź:

"Procesy, które m.im. powodowały obciążenie to: exim -q "

To coś związanego z serwerem poczty, wczoraj wieczorem musiałem wysłać informację do użytkowników i czyżby to było powodem? Mailing?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailing wysyłany do prawie 78000 - fakt faktem ustawiłem maile na cykl 300 (wcześniej próbowałem z 200 i problemu nie było) ale przemo wysyłał większe paczki i nic się nie działo. To możliwe aby przez to wywaliło load 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestii nowego serwera: myślę nad tą ofertą 4 z serveradmin.pl ale docelowo ma serwerze mają działać 2 fora w oparciu o IPB - to drugie jednak dużo mniejsze, około 1000 użytkowników i 35000 postów - da radę, czy konieczne będzie coś mocniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś zakończyłem prace związane z przenosinami na nowy serwer z oferty serveradmin (linuxpl) - vps4. Póki co działa na nim 1 forum (to dużo większe) i muszę powiedzieć że jestem pozytywnie zaskoczony profesjonalną obsługą i rzetelnym supportem! Serwer został skonfigurowany zaraz po przedstawieniu dowodu wpłaty (za darmo - pozdrowienia dla "obsługi" mzone...). Obecnie działa forum i wysyłka newslettera w tle, dlatego load jest w granicach 0,5. Wcześniej (przed wysyłką) obciążenie było praktycznie zerowe, jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Póki co trwają obserwacje, support chce zrobić "tuning" serwera pod kątem forum (póki co jest dość standardowo).

Podsumowując: na chwilę obecną wszystkie znaki wskazują na to, że warto było się przenieść do serveradmin. Jednocześnie chciałbym odradzić wszystkim usługi świadczone przez firmę mzone.

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.