Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

upgrade z 1.3 do 3.0.5 - zawiesza się przy ALTER table


melior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, z którym walczę od tygodni.

Próbuję wykonać upgrade do 3.0.5 przy pomocy admin/upgrade/ i nie ważne czy robię to ręcznie, czy automatycznie to i tak zawsze serwer zawiesza się przy wykonywaniu alter table. Wygląda to tak, że myśli, myśli, aż wywala błąd (bodajże 500) brak odpowiedzi. Próbowałem na netshock.pl i netwave.pl na obu to samo.

Kiedy potem ręcznie sprawdzam, czy alter został wykonany to niby jest wszystko w porządku (struktura się zgadza). W każdym razie jak za pierwszym razem "brute forcem" dopchnąłem upgrade do końca to wywaliło mi masę błędów. Cóż domyślam się, że to wina alter'a i zawiechy.

Jest na to jakaś rada? Prosiłem obsługę jednej i drugiej firmy o pomoc, ale pomimo wielu wcześniejszych zapewnień o takiej pomocy, obie finalnie są głuche na me prośby i zapytania.

Może tutaj ktoś mógłby mi pomóc w tej kwestii?

Baza nie jest mała, bo ma ponad 600 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wykonaj to na localhoście - tyle, ile masz RAM-u, tyle będzie mieć ten wirtualny serwer. Musi przejść.

P.s. - wykonuj od razu do 3.1.2, po co się rozdrabniać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj to na localhoście - tyle, ile masz RAM-u, tyle będzie mieć ten wirtualny serwer. Musi przejść.

P.s. - wykonuj od razu do 3.1.2, po co się rozdrabniać.

Forum ma dość duże wymagania z różnymi bibliotekami, etc. Jeżeli okaże się, że mój xampp nie spełnia tych wymagań, to można jakoś w miarę prosto i skutecznie doinstalować to szybko, albo zainstalować inny serwer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to spróbuję :)

Tymczasem dopchnąłem konwersję do końca i otrzymuje takie komunikaty przy próbie wejścia do panelu:

Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, boolean given in /home/forumrpg/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php on line 336

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/forumrpg/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php on line 339

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/forumrpg/public_html/admin/applications/core/modules_admin/login/manualResolver.php on line 326

Zalogować się można, ale to co wyżej raczej nie wróży nic dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy logowaniu do ACP? Jakie te błędy?

Jeżeli można to chciałbym porzucić ten wątek i skupić się na razie localhoście, bo serwer zawieszał się przy próbie przebudowy postów, PM, etc. I chcę spróbować zrobić to wszystko na swoim kompie, a gdy już będzie działać to po prostu wgrać na serwer.

Importowałem bazę danych na local, wgrałem wszystkie potrzebne pliki do katalogu na serwerze, poprawiłem plik conf_global.

Odpalając upgrade otrzymuje komunikat:

Warning: domdocument::domdocument() expects at least 1 parameter, 0 given in D:\xampp\htdocs\forumrpg\ips_kernel\classXML.php on line 339

Fatal error: Call to undefined method domdocument::load() in D:\xampp\htdocs\forumrpg\ips_kernel\classXML.php on line 340

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem wszystko jeszcze raz, prościutko z katalogu uploads.

Dorzuciłem plik conf_global.php i nadal to samo.

Może coś w tym pliku nie tak ustawiłem?

$INFO['sql_database'] = 'forum';

$INFO['sql_driver'] = 'mySQL';

$INFO['sql_host'] = 'localhost';

$INFO['sql_pass'] = '';

$INFO['sql_port'] = '';

$INFO['sql_tbl_prefix'] = 'ibf_';

$INFO['sql_user'] = 'root';

są jeszcze jakieś parametry, szczególnie istotne? Pozmieniałem też adres forum na http://localhost/forum/ etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

1.6.7 - żarcik? Zainstaluj xampp-win32-1.7.1-installer.exe.

Aha, nie możesz się zalogować ponieważ nie masz licencji. Nie ładnie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade wykonał się wzgędnie pomyślnie. Na sam koniec otrzymałem komunikat o błędzie Database Driver Error, ale gdy zresetowałem upgrader to oświadczył mi że mam aktualną wersję.

Potem wykonałem:

recache skin sets

rebuild master skin data (html, css, replacements) for system/forums/members

Aktualnie jestem na etapie:

rebuild content (posts, pm, signatures, about me, forum rules)

Co dokładnie robi rebuild postów i innych? W 15 min zrobiło mi się na razie jakieś 0,5% :)

Wydaje się że wszystko działa. Widać forum, można pisać posty. Jednak przy logowaniu wywala na samej górze stos warningów:

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, boolean given in D:\xampp\htdocs\forumrpg\cache\skin_cache\cacheid_1\skin_login.php on line 90

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\applications\core\modules_public\global\login.php:490) in D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\sources\classes\output\formats\html\htmlOutput.php on line 93

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\applications\core\modules_public\global\login.php:490) in D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\sources\classes\output\formats\html\htmlOutput.php on line 96

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\applications\core\modules_public\global\login.php:490) in D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\sources\classes\output\formats\html\htmlOutput.php on line 104

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\applications\core\modules_public\global\login.php:490) in D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\sources\classes\output\formats\html\htmlOutput.php on line 105

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\applications\core\modules_public\global\login.php:490) in D:\xampp\htdocs\forumrpg\admin\sources\classes\output\formats\html\htmlOutput.php on line 109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wykonaj przebudowę postów do końca ( zamienia treść postów na system zapisu IP.Board ), a potem cache forum i skinów ( nie to, co zrobiłeś, a tę najwyższą opcję w Narzędzia skinów ).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebudowa postów zakończona pomyślnie.

potem cache forum i skinów ( nie to, co zrobiłeś, a tę najwyższą opcję w Narzędzia skinów ).

No właśnie robiłem tę najwyższą opcję w Narzędziach skinów - przebuduj skin.

Cache forum = Przebuduj dane głównego skina dla forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/applications/core/modules_public/global/login.php on line 490

Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_login.php on line 66

Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_login.php on line 69

Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_login.php on line 75

Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_login.php on line 90

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/applications/core/modules_public/global/login.php:490) in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 93

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/applications/core/modules_public/global/login.php:490) in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 96

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/applications/core/modules_public/global/login.php:490) in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 104

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/applications/core/modules_public/global/login.php:490) in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 105

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/applications/core/modules_public/global/login.php:490) in /home/strefarp/domains/strefarpg.o12.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.