Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: IP.Shoutbox - dostęp od X postów, komunikat


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na moim forum chciałbym ustawić możliwość korzystania ze shoutboxa po napisaniu minimum 5 postów i nie jest to żadnym problemem. W opcjach wybieram również funkcjonalność mającą uświadomić użytkownika o ustanowionym limicie (Display # of posts required?) i trochę chciałbym zmienić jej działanie... Otóż kiedy opcja ta jest włączona, użytkownik który ma mniej postów niż stanowi limit widzi wszelkie wpisy, ale nie widzi pola do wpisywania tekstu ani żadnej informacji o tym limicie, ale postanowiłem dowiedzieć się kiedy ten komunikat, który przecież powinien być wyświetlany, się pokaże. Wszedłem na forum z wyłączonym limitem postów potrzebnych do skorzystania ze shoutboxa (czyli pełen shoutbox + pole do wpisywania tekstu i przyciski funkcyjne) po czym w ACP ustanowiłem limit ponownie na 5 postów. Efekt? Użytkownik chcąc coś napisać widzi piękny błąd informujący go o ustanowionym limicie, po czym komunikat znika. Co chciałbym docelowo osiągnąć? Aby po włączeniu limitu postów nie znikały pole do wpisywania wiadomości ani przyciski, bo po pierwsze lepiej to w moim mniemaniu wygląda, a po drugie wyświetli ładny komunikat zainteresowanemu pisaniem. Póki co dla użytkownika może to być dziwna sytuacja, że wiadomości widzi ale nie ma żadnej informacji jak może przyłączyć się do rozmowy. Opcja z wpisaniem na stałe do ogłoszenia shoutboxa informacji o limicie postów niezbyt mi odpowiada, byłaby bowiem widoczna cały czas i dla wszystkich. Myślę że nie jest to skomplikowany problem, może ktoś podpowiedzieć w którym pliku powinienem szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wow, ale zagmatwane, możesz jakoś to inaczej napisać?

Szukać możesz w następujący sposób: sprawdź klucz ustawienia w ACP ( np. w źródle strony w widoku ustawień ), potem użyj wybranego programu do znalezienia owego klucza w plikach forum, a potem już z górki na pazurki z dopasowaniem kodu do Twoich potrzeb.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no tak w telegraficznym skrócie:

jeśli ustawię limit postów znika pole do wpisywania wiadomości i przyciski, czego nie chcę, bo jest to niezbędne do wyświetlenia użytkownikowi który nie ma napisanych X postów komunikatu.

Przy okazji tego wątku chciałem również sprawdzić czy lepiej pisać bardzo dokładnie, czy lepiej jednak nie - no i wychodzi jednak na drugie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w pliku display.php taki kod dotyczący limitu postów:

/* If we don't have enough posts to use it reset some things */
	$this->memberData['g_shoutbox_posts_req'] = intval($this->memberData['g_shoutbox_posts_req']);

	if ( $this->memberData['g_shoutbox_use'] && $this->memberData['g_shoutbox_posts_req'] > 0 )
	{
		if ( $this->memberData['posts'] < $this->memberData['g_shoutbox_posts_req'] )
		{
			$this->memberData['g_shoutbox_use'] = 0;
			$this->library->moderator = 0;
		}
	}

Z tego wynikałoby, że $this->memberData['g_shoutbox_use'] = 0; odpowiada za blokadę możliwości skorzystania ze shoutboxa jeśli użytkownik nie ma więcej postów niż zakłada ustanowiony limit - dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

$this->memberData['g_shoutbox_use'] - czy może korzystać z SB

$this->memberData['g_shoutbox_posts_req'] - wymagana ilość postów do korzystania z SB

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W tym przypadku jest to część warunku, dalszego kodu nie widzę, więc możesz mieć i jednocześnie nie mieć racji. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rację :a:

Spolszczyłem sobie komunikat i jest idealnie, dla każdego kto chciałby osiągnąć podobny efekt: wystarczy $this->memberData['g_shoutbox_use'] = 0; przerobić z false na true w display.php oraz /hooks/shoutboxGlobalShoutbox_*.php. Aby zmiany weszły w życie przyda się też zaktualizowanie pamięci cache. Może wykorzystasz to na invisionize DawPi? Lepsze to, niż (Dostęp do shoutboxa od 15 postów) :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.