Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Dodanie forum IPB po konwersji z phpBB3


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam pewien problem z aplikacją IP.Converge. Ale po kolei.

Na początku zainstalowane zostało IPB (3.1.2) i wykonana konwersja danych z poprzedniego forum na skrypcie phpBB3. Wszystko przebiegło gładko i bez problemów. Nie zmieniałem zbyt wielu ustawień, bo kolejnym krokiem miało być dodanie forum do IP.Converge i połączenie go z portalem. Ale nie w tym akurat jest problem, lecz dodaniu samego forum. Chociaż w Panelu Admina forum włączona jest odpowiednia metoda logowania i w Panelu Admina IPC podaję poprawne dane do głównego administratora dodawanego forum, to wciąż zwracany jest komunikat "Could not establish a connection with forum.xxxxxxxxxx". Nie ma włączonych żadnych blokad .htaccess i innych rzeczy, które mogły by ten proces zakłócać. W załączniku kilka screenów.

Proszę o pomoc, jeśli ktoś wie, jak rozwiązać lub obejść ten problem (miło by też było, gdyby reinstalację forum polecało się w ostateczności) :)

Pozdrawiam

Edytowane przez TheSpeed

CPU: Intel Core i7 920 - GPU: MSI GTX 560 Ti - MOBO: Asus P6T SE - RAM: OCZ Platinum 6GB DDR3 1600MHz - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: Samsung F2EG 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy na forum,

brak niestety załączników.

Proszę o pomoc, jeśli ktoś wie, jak rozwiązać lub obejść ten problem (miło by też było, gdyby reinstalację forum polecało się w ostateczności) :)

Nasze forum nie jest krojone w ten sposób, co podałeś.. Tak polecają na innych forach, głównie z niewiedzy i bezsilności.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miło mi to słyszeć :)

Właśnie widzę, że się nie dodał, dam na inny serwer:

http://i55.tinypic.com/2hr1q3b.png

CPU: Intel Core i7 920 - GPU: MSI GTX 560 Ti - MOBO: Asus P6T SE - RAM: OCZ Platinum 6GB DDR3 1600MHz - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: Samsung F2EG 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zwykle takie połączenia są 'socketowo' lub 'curlowo' - macie te metody włączone na serwerze?

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Z IP.Converge jest taki problem, że to kodowana aplikacja, więc jakiekolwiek sprawdzenia niestety nie mogą zostać przeprowadzone przez nas, tylko IPS dysponuje niezakodowaną wersję.

Próbowałeś wysłać ticket?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Miałem nadzieję, że to może być prosty błąd, ale widzę, że warto chyba się z nimi skontaktować. W razie czego powiem co i jak.

CPU: Intel Core i7 920 - GPU: MSI GTX 560 Ti - MOBO: Asus P6T SE - RAM: OCZ Platinum 6GB DDR3 1600MHz - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: Samsung F2EG 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Generalnie mamy zamknięty produkt, bez wglądu w źródło. Jedyny pomysł był właśnie s socketami lub curlem ( nawet nie wiem, czy je stosują, bo nie mamy kodu ^_^ ).. Daj znać, jak poszło!

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed napisaniem jeszcze zainstalowałem drugą, czystą kopię i co dziwne na niej również nie można się połączyć (ten sam problem). Więc pomóżcie mi zweryfikować czy dobrze robię (albo czy to ja źle robię, czy to coś jest nie tak z czymś innym), bo już zgłupiałem:

1. Instaluję IPB i IPC (IPC w oddzielnym folderze).

2. W panelu admina w Metodach logowania w ustawieniach IP.Converge daje Metoda włączona na Tak.

3. W IPC podaję odpowiednie dane i importuję użytkowników.

Tylko tyle? Instrukcja mówi:

navigate to the ‘Tools & Settings’ tab and select the ‘IP.Converge Configuration’ setting from the System Settings page. You need to enable IP.Converge on your IP.Board installation in order to use your IP.Converge installation to ‘Converge’ your IP.Board. Under the ‘Enable IP.Converge’ option, select ‘Yes’ and then select ‘Update Settings.’

Jednak coś dokładnie takiego nie istnieje.

Edytowane przez TheSpeed

CPU: Intel Core i7 920 - GPU: MSI GTX 560 Ti - MOBO: Asus P6T SE - RAM: OCZ Platinum 6GB DDR3 1600MHz - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: Samsung F2EG 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ta instrukcja jest do starej wersji forum ( 2.3.x ), natomiast Ty posiadasz najnowszą wersję. Napisz proszę ticket, sam jestem ciekaw, co napiszą.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Trochę dziwne, że dodają przestarzałą instrukcję do paczki z IP.Converge ^_^

Wysłałem ticket, przekopiuję tu odpowiedź :)

CPU: Intel Core i7 920 - GPU: MSI GTX 560 Ti - MOBO: Asus P6T SE - RAM: OCZ Platinum 6GB DDR3 1600MHz - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: Samsung F2EG 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem konkretną odpowiedź od konsultanta. Po części miałeś rację - wina leżała w serwerze testowym, na którym wszystko było uruchomione. Nie mógł on się połączyć ze swoim adresem.

Wyszło więc na to, że IPB było niezawodne, a zawiódł serwer ^_^

Dzięki za wszelką pomoc, problem rozwiązany. A innym osobom z tym problemem polecam sprawdzić ustawienia serwera :)

Pozdrawiam

Edytowane przez TheSpeed

CPU: Intel Core i7 920 - GPU: MSI GTX 560 Ti - MOBO: Asus P6T SE - RAM: OCZ Platinum 6GB DDR3 1600MHz - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: Samsung F2EG 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czy możesz coś więcej napisać - w sensie co sprawiało problem i jak go rozwiązaliście? Takie informacje są bardzo cenne.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer nie mógł połączyć się sam z sobą, czyli IP.Converge i IP.Board, które znajdowały się na jednym serwerze nie mogły nawiązać między sobą połączenia. Ping uruchomiony z mojego komputera bez problemu wracał, a włączony poprzez plik wgrany na serwer nie. Tak samo adres serwera umieszczony w IPB w Connection Checker (ACP->Zaawansowane->Sprawdź połączenie) nie zwracał niczego.

Być może to wina jakichś ustawień w suhosin (taki zestaw łat bezpieczeństwa na PHP). Napisałem do administratora serwera (bezpośrednio odpowiedzialnego za te sprawy), by jakoś rozwiązał ten problem ^_^

CPU: Intel Core i7 920 - GPU: MSI GTX 560 Ti - MOBO: Asus P6T SE - RAM: OCZ Platinum 6GB DDR3 1600MHz - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: Samsung F2EG 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.