Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem ze spamem


godfather

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager
Co do nowego reCAPTCHA, wie może ktoś gdzie znajdują się jej "style", a dokładnie te odpowiadające polu, gdzie przepisuje się kod?

Standardowy system jest w style_captcha/. Nie znam zasady działania recaptcha, ale jak znajdziesz takie info na ich oficjalnej stronie to się podziel z nami, albo poczekaj jak ja to sprawdzę ( może potrwać :) ).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy system jest w style_captcha/. Nie znam zasady działania recaptcha, ale jak znajdziesz takie info na ich oficjalnej stronie to się podziel z nami, albo poczekaj jak ja to sprawdzę ( może potrwać :) ).

Narazie zrobiłem to alternatywnie, zmieniając tło textarea na jaśniejsze, niestety dodatkowych styli nie chce złapać, chociaż gdzieś musi być jakiś kodzik, że zmienia czcionkę na czarną :)

to co jeszcze znalazłem to zmiana wyświetlania całego recaptcha, edytując plik ips_kernel/class_captcha_plugin/recaptcha.php:

Znajdź:

		if( $this->ipsclass->vars['recaptcha_language'] )
	{
		$html	.= "<script type='text/javascript'>var RecaptchaOptions = { lang : '{$this->ipsclass->vars['recaptcha_language']}' };</script>";
	}

Zamień na:

			 if( $this->ipsclass->vars['recaptcha_language'] )
	{
		$html	.= "<script type='text/javascript'>var RecaptchaOptions = { lang : '{$this->ipsclass->vars['recaptcha_language']}', 'theme' : 'clean' };</script>";
	}

...gdzie 'theme' : 'clean' w miejsce "clean" wstawiamy wybrany z dostępnych themów: http://recaptcha.net/apidocs/captcha/client.html

Niestety rozwiązanie nie działa, dalej jest ten sam problem (czyt. styl na pole wpisu).

Kolejny sposób to dopisanie dodatkowych styli do CSS'a:

.recaptchatable .recaptcha_image_cell, #recaptcha_table {
  background-color:#FF0000 !important; //reCaptcha widget background color
}

#recaptcha_table {
  border-color: #FF0000 !important; //reCaptcha widget border color
}

#recaptcha_response_field {
  border-color: #FF0000 !important; //Text input field border color
  background-color:#FF0000 !important; //Text input field background color
}

Jakkolwiek u mnie ich nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.