Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zewnętrzna wyszukiwarka a "wyszukiwanie w cudzysłowie"


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na forum wyszukiwarkę zrobioną nieco inaczej, niż na innych stylach IP.Board. Poniżej wklejam cały kod, chciałbym żeby po wpisaniu przykładowo: abc def ghi wyszukiwało wszystkich słów, a nie któregokolwiek ze słów. W tym celu dodałem andor_type, ale nie pomogło. Może trzeba to jakoś dołączyć do bitu skina? Nie bardzo wiem jak to zrobić najkorzystniej, ogółem chodzi jednak o to, by po wpisaniu do wyszukiwarki pod logiem wyszukiwało wszystkie słowa.

<div id="search-logo">
				<form action="http://domena.pl/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1" method="post">
                                                                 <input type="hidden" name="search_app" value="forums">
				<input type="hidden" name="andor_type" value="and">
				             <span style="font-weight:bold; margin-right:5px;">Podaj słowa kluczowe:</span>
					<input type="text" name="search_term" id="search-logo-input" value="" style="width:300px;" size="20" maxlength="150">
					<input type="submit" value="Szukaj" class="search-button"><br>
					<a href='http://domena.pl/index.php?app=core&module=search&search_in=forums' title='Zaawansowane wyszukiwanie' class="advanced-search">Zaawansowane wyszukiwanie »</a>
				</form>
			</div>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

$andor          = isset( $this->request['andor_type'] ) ? $this->request['andor_type'] : $this->settings['s_andor_type'];

A zatem:

ACP :P:thumbsup: System :a: Ustawienia :a: System :a: Search Set-Up :a: Default Search Type :a: :a: And :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione and, ale zachowuje się tak, jakby było or... Cache przebudowywałem, nic. Może to działa na zasadzie: pełna wyszukiwarka, przy Powiąż jest wszystkie słowa (tu by się pokrywało). Ale dlaczego nie działa po dodaniu andor_type'u do szybkiego wyszukiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem and ma działać na zasadzie:

wpisuję Regulamin forum i wyszukiwany jest temat, w którym znajdują się obydwa słowa: Regulamin forum, a nie Regulamin Działu XY, nowe forum czy inne (jak rozumiem tutaj byłoby or).

Tak się jednak nie dzieje, przy załączonym and jako domyślne i korzystaniu z jakiejkolwiek wyszukiwarki forumowej wyszukiwane są tematy zawierające którekolwiek z wpisanych słów.

Chciałbym, aby wyszukiwanie odbywało się tak, jakby fraza była wpisana w cudzysłowiu (czyli to chyba jest to and, prawda)? Ma wyszukiwać temat, w którym wystąpią wszystkie wpisane słowa, a nie tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

and szuka postów z wystąpieniem wszystkich słów, "" szuka słów w tej dokładnie kolejności.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem w zaawansowanym wyszukiwaniu wybrać również opcję "Przeszukuj tylko tytuły", więc było wyszukiwanie andem + wyłącznie w tytułach. Wyniki: znacznie mniej, ale pomimo wymuszenia przeszukania wyłącznie tylko tytułów przeszukało i wyświetliło tematy, w których znalazło się to słowo (w treści). Dlaczego tak mogło się stać, jeśli miało przeszukać tylko tytuły, w których w dowolnej kolejności miały się znaleźć wszystkie słowa z poszukiwanej frazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Powody mogą być co najmniej dwa:

  • bug w skrypcie,
  • bug w skinie.

Na oba,a przynajmniej pierwszy polecam:

  • ticket do IPS-u,
  • zgłoszenie w trackerze IPS-u.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.