Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Kilka pytań o IP.Board i jego możlwości integracji


Gość gurgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja firma zastanawia się nad zakupem licencji i wdrożeniem IP.Board do jednego z naszych projektów i mam kilka pytań na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

  • Jedno z podstawowych to czy jest możliwe wpięcie zewnętrznej autoryzacji użytkowników?
  • Czy jest możliwość nie publikowania postu do czasu zatwierdzenia przez moderatora?
  • Czy istnieje skrypt czy istniej prosta możliwość na dopięcie skryptu który weryfikuje wpisy pod kątem wulgaryzmów itp? (Mamy gotowe takie mechanizmy chodzi o to czy da się je prosto dopiąć lub jest to już rozwiązane).
  • Czy istnieje jakieś API do zarządzania forum np. dodawania nowego postu, przeglądania postów itp?
  • Jednym z pomysłów jakie mamy do ew. rozpatrzenia to przechowanie w forum komentarzy do dokumentów publikowanych w istniejącym serwisie. Tak by były nie widoczne w forum a jedynie na stronie dokumentu. O ile istnieje API o które pytałem to wszystko da się zrobić. Ale czy istnieje jakieś rozwiązanie alternatywne? Tj. widziałem i czytałem o IP.Content jednak to działa w drugą stronę, o ile rozumie z rss komentarzy powstaje temat w forum.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z podstawowych to czy jest możliwe wpięcie zewnętrznej autoryzacji użytkowników?

Tak. W standardzie jest już kilka takich opcji:

post-1579-0-62430800-1302184808_thumb.pn

Czy jest możliwość nie publikowania postu do czasu zatwierdzenia przez moderatora?

Oczywiście. Można ustawić moderacje tematów lub postów dla każdego działu osobno.

Czy istnieje skrypt czy istniej prosta możliwość na dopięcie skryptu który weryfikuje wpisy pod kątem wulgaryzmów itp? (Mamy gotowe takie mechanizmy chodzi o to czy da się je prosto dopiąć lub jest to już rozwiązane).

Jest standardowe sprawdzanie wulgaryzmów, ale po odpowiedniej modyfikacji dało by się pewnie osiągnąć "dopięcie" innego skryptu.

Czy istnieje jakieś API do zarządzania forum np. dodawania nowego postu, przeglądania postów itp?

IPB SDK ?

Jednym z pomysłów jakie mamy do ew. rozpatrzenia to przechowanie w forum komentarzy do dokumentów publikowanych w istniejącym serwisie. Tak by były nie widoczne w forum a jedynie na stronie dokumentu. O ile istnieje API o które pytałem to wszystko da się zrobić. Ale czy istnieje jakieś rozwiązanie alternatywne? Tj. widziałem i czytałem o IP.Content jednak to działa w drugą stronę, o ile rozumie z rss komentarzy powstaje temat w forum.

Tego nie rozumiem. Te posty mają być przechowywane po prostu w bazie, istnieć w jakimś temacie na forum czy jak?

Jeżeli chodzi o istniejący temat to może być on(temat lub post) odrzucony a co za tym idzie niewidoczny dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z pomysłów jakie mamy do ew. rozpatrzenia to przechowanie w forum komentarzy do dokumentów publikowanych w istniejącym serwisie. Tak by były nie widoczne w forum a jedynie na stronie dokumentu. O ile istnieje API o które pytałem to wszystko da się zrobić. Ale czy istnieje jakieś rozwiązanie alternatywne? Tj. widziałem i czytałem o IP.Content jednak to działa w drugą stronę, o ile rozumie z rss komentarzy powstaje temat w forum.

Tego nie rozumiem. Te posty mają być przechowywane po prostu w bazie, istnieć w jakimś temacie na forum czy jak?

Jeżeli chodzi o istniejący temat to może być on(temat lub post) odrzucony a co za tym idzie niewidoczny dla użytkowników.

Ok. To już nie ważne. Dzięki wiem API wiem, że wszystko co ew. chciałem ociągnąć się uda ;)

Ps. Wielkie dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.