Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Dziwny problem.


Gama

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Otóż tworzę swój styl, i mam dziwny problem. Chciałem zmienić kolor tła na

#fff 

z

#d8dde8

Jednak po zmianie tło na forum pozostaje dalej w kolorze

#d8dde8

Myślę sobie, może coś nie tak z plikiem css - dodałem więc atrybut

margin-top: 5px;

do sekcji

#primary_nav a

odświeżam forum i odstęp pojawił się a kolor dalej pozostaje niezmieniony. Wychodzi na to że nie mogę zmienić kolorów? I własnie o to chodzi, co się stało. Pracuję na localhoscie, przeglądarka to Google Chrome. Na początku edycji stylu kolory mogłem zmieniać normalnie, jednak od dzisiaj już nie mogę.

Dodam też że nie mogę zmienić żadnego koloru na forum, a podczas "badania elementu" mam takie coś:

pre_1311677562__blad.png

Skin przebudowywałem wielokrotnie, cache z przeglądarki też wyczyściłem i problem nie znika :(

Edytowane przez gama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tzn. jak - edytujesz CSS, wpisujesz inny kolor, zapisujesz, a potem otwierasz znów CSS do edycji i w tym edytowanym miejscu masz stary kolor a nie nowy?

Gdzie edytujesz CSS - na dysku czy w ACP?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hym, a w pamięci tymczasowej nie zapisuje Ci się poprzedni plik .css? Bo one zwykle sporo ważą i przeglądarki ładują je do cache.. Odświeżałeś (CTRL+R)?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hym - zapisuje poprawną wartość w ACP, ale na forum nie widać tego? A może edytujesz nie ten fragment, co trzeba? :unsure:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to załóżmy ze chce zmienić tło forum :D Wchodzę w styl, CSS i przechodzę do ipb_styles.css. Odnajduje fragment:

/* CORE ELEMENT STYLES */

html, body { /* Safari has trouble with bgcolor on body. Apply to html tag too. */
background-color: #C3E8FC;
color: #C3E8FC;
}

I Zamieniam background-color na #FFF. A tło forum pozostaje #C3E8FC.

Więc edytuję na pewno ten właściwy fragment :P

Edytowane przez gama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeszcze raz - po wejściu ponownie do edycji kolor widnieje FFF czy C3E8FC? Jeśli FFF, a na forum nie widzisz zmian no to...... Sprawdź w źródle plik CSS - otwórz go i tam sprawdź tę wartość.

Jak pracujesz na localhoście to za wiele nie sprawdzę - dasz radę to sprawdzić na serwerze on-line?

P.s. skiny są w trybie bezpiecznym (safe-mode skins)?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie rozwiązałem problem - otóż skin zacząłem od tworzenia przez Visual Skin Editor - lecz potem stwierdziłem że jest to bez sensu. Przełączyłem więc na tryb ręczny - ale nie usunęło pliku ipb_skingen.css w którym była kopia ipb_styles.css . Przeoczenie jednego pliku a tyle problemów :) Dzięki za pomoc DawPi - i przepraszam za kłopot. Rozwiązaniem okazało sie usunięcie pliku ipb_skingen.css Jeszcze raz przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.