Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Wyłaczenie forum komendą sql


AMIGAnTOMEK

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w ciagu dnia robi mi sie backup bazy z automatu za pomoca mysqldumper chcialbym na czas backupu wylaczac forum. Jest mozliwosc ustawienia komendy sql przed i po wykonaniu backupu ale.. No wlasnie jaki parametr trzeba ustawic? sadzilem ze w ipb_conf_settings conf_id =6 wartosc conf_value ustawic na 1 bo to jak widze zmienia sie po przelaczeniu forum w offline. Ale zmiana tego parametru w sql nie wylacza ani nie wlacza forum. Co jeszcze trzeba ustawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba "ręcznej" edycji(w bazie) cache może skończyć się tylko źle :D

Nie radzę, bo mogą być poważne problemy nawet z dostaniem się do ACP.

Najlepiej by było jakbyś stworzył aplikację podpiętą pod IPB która by się tym zajmowała, bo w inny sposób(bez edycji plików) tego nie osiągniesz.

Poza tym nie opieraj się na ID a na kluczu czyli

WHERE conf_key = 'board_offline'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komenda działa bezproblemowo tak jak ją sobie napisałem. Problem jest w tym że bez rebuild cahce dla settings forum nie przelacza sie w offline. Jak zmienie wartosc conf_value na 1 i wykonam w acp rebuild cache to forum mam offline jak nie wykonam to forum dziala normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to już przecież wiemy. I pisałem, że trzeba by aplikację(lub skrypt który zaloguje się i "kliknie" przebudowę cache) zrobić żeby przebudować bo jedno zapytanie nie wystarczy.

A użycie klucza zamiast id miało być dla ciebie i innych bo klucz jest zawsze taki sam i na nim wszystko się opiera a id może być różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zmusiliście mnie do myślenia :D

Ku potomnym zmodyfikowałem task od moda T23 Database Opitimizer

Teraz są to dwa taski jeden właczający a drugi wyłaczajacy. Wystarczy wrzucić je do /sources/tasks i dodac wlasciwe taski o żądanych godzinach.

OnOff.rar

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.