Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Problem z kodowaniem znaków


zelo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaktualizować forum do nowszej wersji ale mam problemy z bazą.

Aktualnie forum stoi na ipb 3.1.4. Kodowanie bazy to utf8_general_cl, collation ustawione tak samo.

Co zabawne kodowanie forum jest ustawione na iso-8859-2 (inaczej się krzaczyło). Zrobił się z tego niezły syf i postanowiłem to ogarnąć.

Po konwersji przez iconv i podmianą krzaczków za pomocą sed'a udało mi się to ogarnąć do takiego stopnia, że prawidłowo wyświetla się to w phpmyadmin. Problem pojawił się po aktualizacji do ipb 3.2.3 gdzie wszystkie polskie znaczki (po za ó i ó) są zamieniane przez skrypt forum na pytajniki. Dzieje się to niezależnie od ustawienia kodowania w ipb.

Zna ktoś przyczynę/rozwiązanie tego problemu?

Edytowane przez zelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale wcześniej nie pomyślałem o wyczyszczeniu cache postów. Po wyczyszczeniu znaczki wyświetlają się poprawnie.

Wygląda na to, że wszystko działa, jednak na dłuższą metę jest to tylko obejście problemu a nie jego rozwiązanie. Zastanawiam się dlaczego pomimo tego, że baza jest kodowana w UTF-8 to to nie działa. Baza cały czas rośnie, a w miarę rozrostu bazy mogą kłębić się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem przy pomocy supportu IPS. Okazało się, że IPS ma narzędzie do konwersji kodowania bazy danych znajdujące się tu:

http://community.invisionpower.com/files/file/2929-character-set-converter/

Konwersja trwała 3-4 godziny na lokalnej maszynie dla 300 mb bazy (wąskim gardłem była tu wydajność bazy mysql).

Jeśli ktoś chciał by z tego korzystać to sugeruje robić to lokalnie bo ten skrypt dość mocno obciąża bazę danych (po kolei przerzuca każdy rekord ze starej bazy do nowej) i zrywa połączenie co się wiąże z edycją ustawień skryptu i ponownym uruchamianiem.

Na koniec tylko dodam, że na prawdę warto jak najszybciej przekonwertować całą bazę do UTF-8 bo im później się tym zajmiecie tym więcej problemów i dłużej to potrwa. Dodatkowo przy stosowaniu hacków takich jak wyżej podlinkował DawPi przy każdej aktualizacji trzeba o tym pamiętać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.