Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Waga skryptu i bazy danych.


Kostecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Mam do Was pytanie. Chciałbym się dowiedzieć ile miejsca potrzebuję na bazę danych oraz ile miejsca potrzebuję na wszystkie dane forum tzn. tematy, posty, avatary itd. Chodzi mi o forum, które ma około 150 tysięcy użytkowników, powiedzmy, że 40% z nich ma wgrany avatar. Dodatkowo na forum jest np. 2 000 000 postów. Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Karol Kostecki

sql

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tego się nie da nawet oszacować. Zbyt wiele zmiennych. Bo jeden post może ważyć średnio 5kB albo 150kB.

To samo z avatarami.

Po co Ci takie dane? :icon_surprised:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę rozważyć jaki serwer będzie dla mnie OK. Mam do wyboru serwery bez limitu transferu o wielkosciach : 2GB, 6GB, 10GB itd. Oczywiście im większa pojemność, tym drożej. Chodzi mi o dobranie hostingu na styk - żeby było dobrze, ale też nie przepłacić niepotrzebnie. Po roku istnienia forum można oczywiście zwiększyć hosting.

sql

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze(przeważnie) możesz w dowolnej chwili zmienić pakiet na większy, jeżeli będzie brakowało ci zasobów.

Jak dawid pisał tego oszacować się po prostu nie da. Same głupie logi mogą zajmować nawet pół bazy jeżeli wyłączysz ich czyszczenie.

Dodatkowo różne aplikacje dodatkowe będą wymagały utworzenia dodatkowych pól, tabel a te z kolei będą zajmowały dodatkową przestrzeń.

Tak czy inaczej 2GB to aż śmieszna ilość :P Nie mówię, że by nie zmieściło się, ale jak weźmie się pod uwagę załączniki, avatary itp. to powierzchnia szybko zacznie znikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Niezłe cele sobie stawiasz.. Ale miast rozkręcać ludzi, by napisali tę bańkę postów to Ty zajmujesz się takimi sprawami. Jaki problem wykupić serwer 1-2GB, a potem sukcesywnie zwiększać limit przechodząc na wyższe pakiety? A jak chcesz z grubej rury to kup sobie 10-20GB miejsca i zacznij pykać posty! :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie jest to jakiś mój pierwszy serwis czy forum. Mam za sobą trochę wykonań stron, więc coś wiem o ich prowadzeniu - jestem grafikiem komputerowym. Sprawy biznesplanu są już załatwione, wszystkie etapy pozyskiwania aktywnych użytkowników itd. Tylko po prostu chcę się dowiedzieć jaki hosting wziąść bo nie fajnie to wpływa na użytkowników jak np. po 2 miesiącach życia forum zostaje przekroczone miejsce na dysku i forum staje w przerwie technicznej. Chcę wszystko dopiąć na ostatni guzik.

sql

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, załamałeś mnie. W pierwszym poście podajesz konkretne dane a tu tak na prawdę nic nie ma :D

Jeżeli sprawa tak stoi, to bierz i 2GB z dnia na dzień tego na pewno nie przekroczysz, a jak będziesz zbliżał się do limitu to kontakt do hostingu a oni z przyjemnością zwiększą ci pakiet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To bierz 50GB i finał.. Ale serio przesadzasz. Zmiana na wyższy pakiet to chwila.. Poza tym przecież nie od razu ludzie wygenerują 10GB miejsca - możesz wcześniej to obserwować i reagować.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.