Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Import blogów


Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy:

IPBoard 3.2.3

IPBlog 2.5.1

Jakiś czas temu usunąłem z forum blogi (ale zachowując sobie pełną kopię forum z blogami).

Dzisiaj przywróciłem tę funkcjonalność oraz same blogi poprzez ponowną instalację dodatku IPBlog oraz odpowiednie zapytanie w SQL nadpisujące tabele:

prefix_blog_akismet_logs

prefix_blog_blogs

prefix_blog_categories

prefix_blog_category_mapping

prefix_blog_cblocks

prefix_blog_cblock_cache

prefix_blog_comments

prefix_blog_custom_cblocks

prefix_blog_default_cblocks

prefix_blog_editors_map

prefix_blog_entries

prefix_blog_headers

prefix_blog_lastinfo

prefix_blog_mediatag

prefix_blog_moderators

prefix_blog_pingservices

prefix_blog_polls

prefix_blog_ratings

prefix_blog_rsscache

prefix_blog_rssimport

prefix_blog_themes

prefix_blog_this

prefix_blog_trackback

prefix_blog_trackback_spamlogs

prefix_blog_updatepings

prefix_blog_views

prefix_blog_voters

Jednak nie zlicza (i nie zaimportowały się) ilości odsłon.

Jest to w innym miejscu zapisane? Jeśli tak to gdzie? Jeśli nie, co może być przyczyną?

Edytowane przez mictlan
stop-elektrowni-w-gaskach-01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem: "Przebuduj statystyki" w zakładce: Aplikacje -> Blog.

Może to coś pomoże - czasem przy publikacji postu się wyświetla błąd z bazą danych a w cache:

 Date: Sat, 25 Feb 2012 14:40:46 +0000
Error: 1054 - Nieznana kolumna 'entry_id' w  field list
IP Address: 91.203.96.45 - /index.php?app=core&module=task
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mySQL query error: SELECT blog_id, entry_id, COUNT(*) as blogviews
	 FROM wat_blog_views
	 GROUP BY entry_id
.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
| File																	   | Function																	  | Line No.		  |
|----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
| admin/sources/classes/class_taskmanager.php							    | [task_item].runTask														   | 194			   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
|																		    | [class_taskmanager].runTask												   |				   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Date: Sat, 25 Feb 2012 16:43:51 +0000
Error: 1054 - Nieznana kolumna 'entry_id' w  field list
IP Address: 94.197.127.197 - /index.php?app=core&module=task
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mySQL query error: SELECT blog_id, entry_id, COUNT(*) as blogviews
	 FROM wat_blog_views
	 GROUP BY entry_id
.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
| File																	   | Function																	  | Line No.		  |
|----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
| admin/sources/classes/class_taskmanager.php							    | [task_item].runTask														   | 194			   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
|																		    | [class_taskmanager].runTask												   |				   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Date: Sat, 25 Feb 2012 17:43:53 +0000
Error: 1054 - Nieznana kolumna 'entry_image' w  field list
IP Address: 83.21.36.251 - /index.php?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mySQL query error: INSERT INTO wat_blog_entries (`blog_id`,`entry_author_id`,`entry_author_name`,`entry_date`,`entry_name`,`entry_name_seo`,`entry`,`entry_short`,`entry_status`,`entry_post_key`,`entry_html_state`,`entry_use_emo`,`entry_last_update`,`entry_gallery_album`,`entry_future_date`,`entry_poll_state`,`entry_image`) VALUES(3,1,'mictlan',1330188780,'Seven (1995r) - czyli siedem grzechów vs siedem cnót..','seven-1995r-czyli-siedem-grzechow-vs-siedem-cnot','Kilka minut temu obejrzałem film pt: "[url=\"http://www.filmweb.pl/Siedem\"]Siedem[/url]" i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem..<br />\nNie wiem jakim cudem jeszcze tego filmu nie oglądałem (w dodatku jeszcze z Freemanem). Siedem grzechów głównych:[list]<br />\n[*]pycha<br />\n[*]chciwość<br />\n[*]nieczystość<br />\n[*]zazdrość<br />\n[*]brak umiarkowania w jedzeniu i piciu<br />\n[*]gniew i lenistwo<br />\n[/list]<br />\ni człowiek, który chce karać (i kara śmiercią) za ich popełnianie.<br />\n<br />\nWiecie dokąd zmierza ten świat? Ja wiem. I podzielę się tym z Wami:<br />\n<br />\nJesteśmy niedoskonali - ale nasze czyny można podzielić na trzy rodzaje: dobre, neutralne i złe. Nasza niedoskonałość powoduje, że pod koniec naszego życia popełniamy więcej złych uczynków niż dobrych. Dobry uczynek wymaga pewnej uwagi, neutralne robimy na co dzień, natomiast złe - na nie mamy największą chęć. Tym samym rachunek sumienia wypada ujemnie. Możemy się tylko starać, by debet nie był zbyt duży.<br />\n<br />\nJeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej - niech się DOBRZE zastanowi i przypomni, które rzeczy zrobił w mijającym właśnie tygodniu dobrych. A ile złych. Dobre uczynki wymagają wysiłku, złe jest już samo to, że zobaczyliśmy staruszkę bezradnie stojącą na przejściu dla pieszych i nie pomogliśmy jej przejść (bo przecież jestem zmęczony po pracy, jestem bardzo głodny i nie mam już siły). Zwłaszcza drobne, złe uczynki nie wymagają wysiłku. W sumie, to że nie pomogliśmy staruszce to co najmniej podwójny grzech: jesteśmy leniwi i nieczuli dla innych.<br />\n<br />\nIleż łatwiej popełniać siedem grzechów głównych niż zachować siedem cnót głównych?<br />\n<br />\nJakkolwiek by nie spojrzeć - rachunek będzie ujemny. Jeden grzech za jedną cnotę. Jeden do jeden. Plusy i minusy. Wynik będzie ujemny.<br />\n<br />\nZ każdym pokoleniem mamy jako ludzkość coraz większy dług. Dług nie do spłacenia. Ponieważ nie wierzę, że Jezus umarł za moje grzechy. [b]Nie chcę[/b], by ktokolwiek oddawał za mnie życie. Jeśli wierzył, że umarł za życie kolejnych pokoleń - to ja tego nie chcę. [b]Nie chcę[/b] - nawet jeśli mój dług wobec niego miałby być jedną częścią spośród wielu miliardów. Chcę umrzeć jako człowiek odpowiedzialny za to co zrobiłem.<br />\n<br />\n[b]Nie chcę takiego spadku od moich rodziców i świadomie się go zrzekam[/b]. Zrzekam, ponieważ całym swoim życiem nie jestem w stanie spłacić takiego długu. On się tylko pogłębi - a moje dzieci będą dziedziczyć ten dług powiększony o mój ujemny stan uczynków dobrych i złych.<br />\n<br />\n"Świat jest piękny i warto o niego walczyć. Zgadzam się drugą częścią zdania" - tak brzmią ostatnie słowa w filmie. Mam inne zdanie: "Świat jest piękny i warto się niem cieszyć. Zgadzam się z obiema częściami zdania".<br />\n<br />\nMój świat skończy się w momencie gdy umrę. Do tego momentu zmierza mój świat. A Twój?','','published','8c4d4e37e2b1af22035a9493025f47cd',0,1,1330188780,0,0,0,'blog-0265752001330191833.jpg')
.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
| File																	   | Function																	  | Line No.		  |
|----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
| admin/applications_addon/ips/blog/sources/classes/post/blogPost_new_entry.php| [db_main_mysql].insert													    | 178			   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications_addon/ips/blog/sources/classes/post/blogPost_new_entry.php| [postFunctions].addNewEntry												   | 109			   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications_addon/ips/blog/sources/classes/post/blogPost.php	    | [postFunctions].process													   | 387			   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications_addon/ips/blog/modules_public/post/post.php			 | [blogPost].execute														    | 66			    |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/sources/base/ipsController.php									   | [public_blog_post_post].doExecute											 | 302			   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

stop-elektrowni-w-gaskach-01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Po błędach użyłeś ponownie tych narzędzi?

W tabeli blog_blogs masz pole o nazwie blog_num_views - siedzi tam coś więcej niż 0 przy pozycjach? To samo pytanie do tabeli blog_entries i pola entry_views.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.