Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wyszukiwanie głosowe + wprowadzanie dyktowanej treści do shoutboxa


TRACKER

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, miałem tego nigdzie indziej nie wstawiać, ale szanuję to forum, więc postanowiłem że po kilku godzinach "exclusiva" u mnie na forum zaprezentuję i tutaj poradnik, dzięki któremu włączymy wyszukiwanie głosowe oraz możliwość dyktowania tekstu wprowadzanego do shoutboxa. Oczywiście mechanizm nie jest ten idealny, gdyż tłumaczy on frazy na Polskie z Angielskiego, tak więc zdarzają się nie rzadko błędy.

di-ATSJ.jpg

Co zrobić aby mieć taki "bajer" u Siebie?

Po pierwsze musisz mieć najnowsza przeglądarkę Google Chrome, nie ma niestety możliwości wprowadzania głosowego w innych dostępnych przeglądarkach (jeszcze).

Następnie należy edytować poniższe rzeczy...

1. Edycja wyszukiwarki w nawigacji:

Przejdź do Panel administratora -> Wygląd -> Twój skin -> (rozwijana lista) Zarządzaj szablonami i CSSem.

Z lewej kolumny wybierz Wyszukiwanie -> bit o nazwie quickSearch

Znajdź:

<span id='search_wrap'>
<input type='text' id='main_search' name='search_term' class='text_input' size='17' tabindex='6' /> 

a następnie zamień to na:

<span id='search_wrap'>
		<input type='text' id='main_search' name='search_term' class='text_input' size='17' tabindex='6' speech="" x-webkit-speech grammar="builtin:translate" lang="pl" />

Zmiany zapisz.

2. Jeśli chcesz wyszukiwać na podstronie "search" tj w głównej wyszukiwarce (zaawansowane) to zrób tak:

Przejdź do Panel administratora -> Wygląd -> Twój skin -> (rozwijana lista) Zarządzaj szablonami i CSSem.

Z lewej kolumny wybierz Wyszukiwanie -> bit o nazwie searchAdvancedForm

Znajdź:

<input type='text' class='input_text' name='search_term' id='query' value='{$this->request['search_term']}' />

a następnie zamień to na:

<input type='text' class='input_text' name='search_term' id='query' value='{$this->request['search_term']}' speech="" x-webkit-speech grammar="builtin:translate" lang="pl" />

Co oczywiste na końcu zapisz zmiany.

3. Posiadasz IP.Shoutbox i chcesz wprowadzać tekst do niego głosowo? Nie ma sprawy, zrób tak:

Przejdź do Panel administratora -> Wygląd -> Twój skin -> (rozwijana lista) Zarządzaj szablonami i CSSem.

Z lewej kolumny wybierz Shoutbox (rozszerzenia) -> bit o nazwie hookGlobalShoutbox

Znajdź:

<input type='text' id='shoutbox-global-shout' size='70' class='input_text' />

a następnie zamień na:

<input type='text' id='shoutbox-global-shout' size='70' class='input_text' speech="" x-webkit-speech grammar="builtin:translate" lang="pl" />

Zmiany zapisz

UWAGA! Nie posiadasz IP.Board, a chcesz dodać u Siebie na forum / stronie www wyszukiwanie głosowe (uzupełnianie formularzy głosowo itp) nic prostszego dodaj ten oto fragment kodu, tam gdzie chcesz efekt uzyskać:

 speech="" x-webkit-speech grammar="builtin:translate" lang="pl"

PS. Skrypt ten powinien bez żadnego problemu działać na nowszych wersjach skryptu IP.Board, więc jeśli ścieżki się nie różnią a sam skrypt działa proszę o przeniesienie, jeśli są jakieś małe zmiany w stosunku do wersji 3.1.x to proszę o podanie poprawnej ścieżki w odpowiedzi do tego wątku, żeby każdy był zadowolony.

Miłej zabawy :)

© Copyright by TRACKER for komputeromaniak.net & forum.invisionize.pl All rights reserved.

Kopiowanie bez zgody autora zabronione!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim forum problem objawia się tym, że nie wykrywa podłączonego mikrofonu(?). Pomimo próby wypowiedzenia szukanej frazy, nic się nie dzieje - mogę kliknąć 'anuluj' co skutkuje przerwaniem całej akcji.

Oprogramowanie: 3.3.3

Edytowane przez DamianJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, dlatego, że powinno bez problemu dźwięk wykrywać, jeśli masz wszystko poprawnie skonfigurowane w ustawieniach mikrofonu oraz posiadasz Google Chrome, spróbuj powiedzieć coś głośniej, jeśli masz inny mikrofon podłącz go i przetestuj na nim działanie skryptu.

Sprawdzałeś czy "łapie" działanie mikrofonu skrypt gdzieś indziej np. na moim forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spoko, miłego korzystania :-)

Jeszcze jedno - ścieżki do poszczególnych bitów są takie same? Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że poradnik będzie cieszył się lepszym zainteresowaniem jeśli zostanie przeniesiony gdzieś do działu dot. nowszej wersji skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zainstalowałem pod szablonem "tonka" u mnie jako domyślny. Drobna różnica jedynie w linii, gdy się edytuje "pełną" wyszukiwarkę, bo mam tam jeszcze określenie 50px po którym trzeba "wstrzelić" to co dodawane jest do linii i później mam </br>. Każdy sobie z takimi drobnymi różnicami na pewno poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko w porządku, działa, jest okej, ale mam problem, mianowicie ikona mikrofonu nie jest do końca, poprzestaje na samym środku pola: http://pictap.pl/di-9JCFZSLE.png

<input type='text' id='main_search' name='search_term' class='inactive' size='17' tabindex='6' speech='' x-webkit-speech grammar='builtin:translate' lang='pl' />

01001001 01010000 00101110 01000010 01101111 01100001 01110010 01100100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.