Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Tag [align=center]treść[/align] w bbcode


Karczowqa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam mały problem z bbcode. Moje wcześniejsze forum stało na silniku MyBB, gdzie treści centruje się poprzez:

[align=center]{content}[/align]

W IPB takiego tagu nie ma, więc obecnie w wielu tematach mi się to wyświetla zamiast wyśrodkowania.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak mogę dodać taki tag wyśrodkowujący na IPB? Próbowałem już sam coś wykombinować, ale za każdym razem pojawiają się błędy i/lub krzaki zamiast wyśrodkowania. Ewentualnie co zrobić, aby align=center podmieniał się na center (np. jakąś cenzurą słów)?

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez Karczowqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrafisz tego zrobić w bazie danych (co byłoby najlepszym rozwiązaniem) to mam pewien pomysł. Na próbę, podmieniłem swój oryginalny BBcode na ten Twój z MyBB, przełączyłem usuwanie skeszowanych pozycji (czerwony komunikat w BBKodzie na TAK) i utworzyłem nowy post. Efekt jest taki że go wypośrodkowało. Potem sobie przywróciłem swój BBKod. Więc Twój stary z MyBB, zadziała na IPB. Co musisz zrobić? Podmienić składnię oryginalnego BBKodu (tego z IPB) na ten stary (z MyBB) czyli dokładnie to co wkleił Kodif, zamienić na to co Ty wkleiłeś a resztę BBKodu pozostawić bez zmian. Później przebudować wszystkie posty w ACP. Po ukończeniu "przemielenia" postów, to na chłopski rozum musi ten BBKod zadziałać. Gdy przebudowa będzie ukończona i krzaki związane z tym już nie będą występować, to najlepiej odmienić ten tag z powrotem, żeby nowe pisane posty, były na oryginalnym tagu. Najlepiej to wszystko zrobić przy wyłączonym forum żeby Ci nikt w tym czasie nie pisał postów. Jeśli spróbujesz, daj znać czy zadziałało. Nigdy nie musiałem czegoś podobnego robić, bo wszelkich takich zmian dokonuję otwierając pliki bazy, bezpośrednio. Ale na logikę, powinno zadziałać, skoro sprawdziłem Twój stary tag i na nim normalnie centruje tekst do środka i można tak napisać post na IPB.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.