Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zbyt długie nazwy - problemy z wyświetlaniem cd


matma4u

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając tematy forum jako gość mam takie przyciski:

* Nie możesz pisać nowego tematu

* Nie możesz odpowiadać na ten temat

Nazwy te powodują rozjeżdżanie się przycisków (podobny problem był już opisywany na forum).

Póki co nie mam pomysłu na co to zmienić :P

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz pisania ja bym proponował. Teraz nic krótszego, sensownego mi nie przychodzi do głowy.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy ostro popracować na krótszymi nazwami dla przycisków. Bo w ACP nawet przy wysokich rozdzielczościach rozjeżdża się dość pokaźna liczba przycisków.

Może np. zamiast

- Napisz nowy temat dać Napisz temat lub Nowy temat,

- zamiast Dodaj odpowiedź dać Odpowiedz

- Subskrybuj ten temat dać Subskrybuj temat

Piszę o tym, ponieważ przestudiowałem ogólnodostępne statystki dotyczące używanych rozdzielczości przez użytkowników i pod tym kątem testowałem wyświetlanie skryptu forum. Oto moje wyniki (rozdzielczość, procent używania, poprawne wyświetlanie) :

  • 1024x768 34% błędy przycisków (bardzo dużo, cześć przycisków zachodzi na siebie lub wyświetlają się od nowej lini)
  • 1280x1024 21% błędy przycisków (mało)
  • 1280x800 18% błędy przycisków (dużo)

Te trzy wartości stanowią 73% z ogólnej listy używanych rozdzielczości. Resztę pominąłem. Generalnie jest tak, że poniżej 1024x768 zaczyna się tragedia. Musimy skupić się na tej rozdzielczości - to jest wartość graniczna. Jeśli tu będzie wszystko poprawnie wyświetlać się to wiadomo, że w wyższych rozdzielczościach również.

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj matma4u troszkę się czepiasz bo coraz mniej osób używa mniejszej rozdzielczości jak własnie 1024 x 768, nie wiem jak Ty to testowałeś z tym 1280 x 1024 (sam używam) ale u mnie wszystko jest ok... Co do skróconych nazw to zawsze można je dać, byle było wiadomo "o co biega" ;)

PzDr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że mamy robić spolszczenie pod rozdz. 800x600. Ze statystyk wynika, że najwięcej osób używa rozdz.1024x768 i to jest nasz punkt odniesienia. Dla tej wartości dla forum powinno wyświetlać się wszystko poprawnie. Ja używam 1280x1024 i w kilku miejscach (na forum i ACP) widać rozjazdy. (miejscami tylko kilku pikselowe)

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcionka jest normalna tylko zrobiłem resize obrazka żeby było lepiej widać.

Testowałem pod:

- Ubuntu 9.04 Firefox 3.0.10, Opera 9

- Windows XP Firefox 3.0.11, Firefox 3.1beta2, Firefox 3.5beta4, IE 8.0, Opera 9.06, Opera 10 (alpha), Chrome 2.0

Dla testów wszystkie te przeglądarki mam zainstalowane. Czasami jak piszę kod w HTML to muszę mieć pewność że pod każdym systemem wszystko będzie wyglądać tak samo

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.