Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Przedmiot w sklepie [przeglądanie działu]


Mdx91

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco. W IbEconomy jest sklep. Chciałbym w sklepie umieścić przedmot który miałby z zadanie dać użytkownikowi możliwość przeglądania działu dostępnego dla kont VIP ale bez możliwości pisania.

Nie znalazłem takiej opcji w sklepie dlatego zwracam się do was o pomoc jak sobie z tym poradzić.

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowana sprawa ale pomogę, bo znam ten system i używam go. Aby jednak móc oferować konta VIP za pomocą systemu ibEconomy, musisz najpierw zainstalować dodatek VIP Members: http://community.inv...33-vip-members/ Dzięki temu, będziesz mógł utworzyć "Item" który umożliwi Użytkownikowi włączenie się do grupy VIP. Oczywiście będziesz sprzedawać go za punkty lub zasłużonym samodzielnie wysyłać. Jak wiadomo w Ekonomii, wbudowane są już takie opcje jak podbijanie ilości postów, zmiana reputacji, dodatkowy szablon (co można świetnie też wykorzystać do włączenia dodatkowych opcji) i inne fajne "usługi" które Użytkownicy mogą sobie kupić posiadając punkty. Do tej sekcji dołączy też VIP.

Mamy też "blank Unusable Item" czyli "pusty" przedmiot, który nie jest żadnym skryptem i nie wykonuje się w bazie danych. Możesz to wykorzystać do nadawania obrazkowych rang, lub ot takich sobie przedmiotów. Np wirtualny kwiatek.

WIęc, kolejność. Tworzysz grupę VIP i nadajesz jej uprawnienia. Instalujesz dodatek VIP Members. Tworzysz forum, lub jeśli ono jest, to nadajesz w masce uprawnień grupie VIP możliwość przeglądania, czytania tego forum, ale bez możliwości pisania postów. (Bo tak sobie życzysz). Wracasz do ibEconomy w Panelu ACP i tworzysz "item" który jest możliwością włączenia się do grupy VIP. Użytkownicy kupują go, lub rozsyłasz go. I włączają. Nie chcę tutaj Cię odsyłać do poradników na swoim forum, postaram się więc w najbliższym czasie, opublikować tu na invisionize, kilka poradników dotyczących ibEconomy, które szczegółowo wyjaśnią mechanizm tworzenia, przekazywania, kupowania itemów i akcji, wyświetlania itemów w widoku profilu, edycji szablonów, metod zdobywania punktów w zamian za aktywność na forum, i inne, aby wszystko wyglądało tak jak u mnie.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vip members mam już zainstalowane i w sklepie mam do kupienia range VIP, Tutaj chodziło o to żeby tylko przeghlądać konkretny dział, ale dzięki tobie wpadłem na pomysł aby utworzyć nową grupę z takimi uprawnieniami i dać jako grupę podrzędną (o ile się da, ale to już dam radę). Dzięki za pomoc oraz za pomysł. Do zamknięcia.

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.