Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Włamania, zabezpieczenia, rozpoznanie


primo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnimi czasy mam duże problemy z forum. W nocy jakieś popapraństwo się włamuje i rano forum nie działa. Myślałem, że wystarczy zaktualizować forum do najnowszej wersji, ale jak się okazuje to za mało. Poszukuję więc sposobów na zabezpieczenie skryptu przed jakimiś chorymi psycholami, którzy dla zabicia nudy chcą innym szkodzić. Przeczytałem już chyba wszystkie porady szanownych forumowiczów, większość wdrożyłem, ale szukam dalej.

W głównym katalogu forum pojawiają mi się ostatnio jakieś dziwne pliki o nazwach np. 64814bfaa117c306dbec2b934688491c - czy zawartość waszego katalogu ma takie pliki ? Mogę je pousuwać ?

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że to nie koniecznie forum, a np Joomla którą masz jako cmsa? Wystarczy jakiś dziurawy skrypt, jak np stary timthumb popularnie używany do generowania miniatur i już masz problem.

Opisz odkładnie co nie działa, jakie są objawy nie działania, bo trzeba najpierw znaleźć przyczynę, a nie usuwać skutki :)

No i oczywiście wklej zawartość tych podejrzanych plików.

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głównym katalogu forum pojawiają mi się ostatnio jakieś dziwne pliki o nazwach np. 64814bfaa117c306dbec2b934688491c - czy zawartość waszego katalogu ma takie pliki ? Mogę je pousuwać ?

Rzekł bym nawet że musisz. Proponuję usunięcie wszystkich plików forum i wrzucenie na nowo czystej i aktualnej wersji IPB - podpięcie pod starą bazę i ogranie potrzebnymi modami.

http://community.invisionpower.com/topic/372259-i-got-hacked-but-how/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.