Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[2.3.x] obrazek zawiera błąd


lwiczek

Rekomendowane odpowiedzi

(kopipast z innego forum, niemniej problem nadal nierozwiazany więc próbuję tutaj (; )

----------------

Witam,

po włączeniu opcji "pokazuj miniaturki załączonych obrazków" wyświetlanie obrazków działa jedynie w Operze. W Fx pojawia się komunikat:

The image "adres" cannot be displayed, because it contains errors.

Szukałem trochę, ale za bardzo nic nie pomaga. php jest w wersji 5.2.5 (więc jest stosunkowo nowe). Rozwiązania z link nie udało mi się wprowadzić w życie gdzyż nie mam podanej lokalizacji, a pliki o takich samych nazwach w innych ścieżkach niezawierają takich fragmentów. Ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

-----------------

Bump.

Problem dalej pozostał nierozwiązany. Pogrzebałem trochę i w /sources/classes/attach/class_attach.php znalazłm:

				header( "Content-Type: ".$this->ipsclass->cache['attachtypes'][ $attach['attach_ext'] ]['atype_mimetype'] );
			header( "Content-Disposition: inline; filename=\"".$attach['attach_file']."\"" );
			header( "Content-Length: ".(string)(filesize( $file ) ) );

(poprawianie tego dodawaniem @ przed header nie pomaga żeby nie było?)

Czy jak widać problemu nie stanowi nowa wersja php (vide nagłówki w wielu liniach).

Sprawdziłem też, czy obrazki generowane są przez prosty skrypt php i działają bez problemu więc wynikałoby z tego, że problem zaszyty jest gdzieś w kodzie forum. Jest jednak jedno ale - na próbę, tymczasowo wrzuciłem na serwer pliki z oryginalnej paczki tak żeby forum na nich chodziło i? obrazki dalej nie działały. Co najdziwniejsze. Oprócz obrazków nie działają także pozostałe załączniki (przypadek jak z obrazkami - pod Operą wszystko śmiga bez zająknięcia a jedynie w innych przeglądarkach jest problem).

Pliki da się bez problemu pobrać, jak już wspomniałem, Operą oraz, sprawdziłe, FreeDownloadManagerem i (w przypadku obrazków) po pobraniu są one takie same pod względem objętości/pierwszych znaków w pliki jak oryginał i bez problemu otwierają się w, przykładowo, Firefoksie.

Ma ktoś jakiś pomysł czego jeszcze spróbować/gdzie może leżeć problem bo mnie pomysły się już skończyły a jednak forum bez tych funkcjonalności jest 'odrobinę' kulawe :D

EDIT:

Pobawiłem się trochę web snifferem i dla załącznika typu rar ( link ) dostałem taki błąd:

co mogłoby sugerować jakieś problemy z opcją gzip, ale przłączanie takowej w ACP nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witam,

jak rozumiem, wersja IP.Board to 2.3.6?

Zaraz wyjeżdżam, ale jak tylko wrócę to pomyślę, jeśli nie znajdziesz sposobu.

Zmieniasz Disable Gzip w General Configuration? Jeśli tak to zmień, wyślij nowy plik graficzny i wtedy sprawdź.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie:

IP.Board Version (History)    v2.3.4 

Niestety wyłączenie gzipa i upload dalej nie pomaga. Niemniej to nie tylko obrazki, ale wszystkie załączniki (obrazki można jedynie połowicznie naprawić poprzez wyłączenie wstawiania miniaturek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

2.3.4 czy 2.3.6 to niewielka różnica, pytałem w kontekście tego tutka, co podałeś.

Spróbuj rad z tej strony: Corrupt ZIP file attachments.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Otwórz plik: sources/classes/attach/class_attach.php

Znajdź:

@ob_end_clean();

Zamień na:

//@ob_end_clean();

Zapisz i wyślij.

Jeśli to nie pomoże to w tym samym pliku znajdź:

                header( "Content-Type: ".$this->ipsclass->cache['attachtypes'][ $attach['attach_ext'] ]['atype_mimetype'] );

               header( "Content-Disposition: inline; filename=\"".$attach['attach_file']."\"" );

               header( "Content-Length: ".(string)(filesize( $file ) ) );

Zamień na:

header( "Content-Type: ".$this->ipsclass->cache['attachtypes'][ $attach['attach_ext'] ]['atype_mimetype'] );

header( "Content-Disposition: inline; filename=\"".$attach['attach_file']."\"" );

//header( "Content-Length: ".(string)(filesize( $file ) ) );

header( "Content-Encoding: gzip" );

Zapisz i wyślij.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka 'kapa' w takim razie :D

ale pamiętam, że na początku po przeniesieniu na IQ załączniki działały (chyba!), dopiero przy którejś aktualizacji musiały przestać najwyraźniej (cóż - używam Opery więc problemu nie zauważyłem)...

Masz jakieś pomysły jakie to mogłyby być 'problemy z serwerem'? bo w sumie to co w panelu na IQ przełączałem w jedną i drugą bezskutecznie... (nadal niezmiernie dziwi takie wybiórcze działanie ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Podejrzewam, że nie masz dedyka na tym IQ by zmieniać różne parametry.

Niestety podejrzeń żadnych nie mam.

A jakbyś napisał maila do administracji? Może oni ostatnio coś grzebali na serwerach..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.