Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Opłaty za korzystanie z forum (tylko rangi uprzywilejowane)


Gość Flanger

Rekomendowane odpowiedzi

Opłaty za korzystanie z forum (tylko rangi uprzywilejowane)

Witajcie,

mam forum muzyczne, w sumie jeszcze nie wystartowało ale już wszystkie kroki w tym kierunku podjęte. Chcę prowadzić forum samo utrzymujące się. Tzn. rangi z przywilejami tj. S. Mod, Mod muszą wpłacać i tutaj zacytuje:

Uwaga! Każdy kto należy do ekipy forum akceptuje warunek dotacji jakim jest wpłata 3zł/mc*. Rocznie jest to 36zł, które sprawiają, że forum na pewno nie przestanie istnieć. Wpłat można dokonywać co miesiąc lub raz w roku. Tj. w momencie przystąpienia do grupy. Niestety ale tak musimy zrobić. Jest to sposób by to forum dalej funkcjonowało w sieci.

* - Minimum dla Super Moderatora to 5zł/mc

Sami mam nadzieję przyznacie, że są to tzw. psie pieniądze, ja wiem, że nie każdy może mieć tyle na forum ale rocznie to chyba nie jest wielka dotacja jeśli komuś naprawdę zależało by forum istniało. Był jeden koleś co obiecał wpłacić 55 zł w tym tygodniu. Kasy nie widać a chce koleś coraz więcej przywilejów. Jak się dowiedział o tym projekcie od razu zrezygnował a w końcu jego kwota jaką miał wpłacić na forum była 31 zł większa od rocznych dotacji.

Z drugiej strony są też użytkownicy, którzy popierają ten pomysł i chcą wpłacać tyle ile wymaga forum a nawet więcej. Zastanawiam się tak teraz czy to dobry pomysł. Dochodzę do wniosku, że jednak niezła polityka. Staram się być uczciwy i daję dowody zakupu serwera etc. tym którzy wpłacili by nie mieli domysłów, że pieniądze wędrują na moje prywatne potrzeby.

Forum daje możliwość gry w radiu, pobierania nagrań muzycznych, służy pomocą dla każdego dj-a..chyba za to co daje forum nie powinno być ludziom szkoda 3 złotych..

2 Super Moderatorów + 5 Moderatorów = 2*60zł + 5*36zł = 120zł + 180zł = 300 zł (Serwer kosztuje około 400 zł, z domeną 500)

Powiedzcie co Wy o tym myślicie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

forum masz jeszcze nie założone, a już wprowadzasz opłaty. Tematyka również nie rewelacyjna - jest pełno for o muzyce. Dlatego najważniejszy jest pomysł na to forum. Dlaczego użytkownik miałby zapłacić Tobie, nawet te 3-5zł zamiast iść na forum, gdzie wstęp jest za darmo.

Powiem Ci tak - od początku zakładasz zarobek i nie wciskaj kitu, że będziesz dawać faktury za serwery etc. na kwotę 300-400zł bo co - wejdzie 100 ludzi, opłaci za 3zł, masz 300 na miesiąc, a lojalkę mają na rok to przez rok masz 3 600zł i co? Oddasz im? Kolejne osoby będą już mogły wejść na forum za darmo, bo przecież na serwer i domenę masz?

Nie myślałeś by zrobić normalne forum z dotacjami? Ale ja Ci powiem tak - jeśli już na wstępie chcesz kasę to po cholerę otwierać nowe forum jak nie masz kasy na start.

I nie dziwię się temu gościowi - on chciał wpłacić dobrowolnie, a nie pod przymusem. Całkowicie go rozumiem i zrobiłbym tak samo. Są inne fora, są inne ludzie.

Lepiej zbierz ekipę przed startem, złóżcie się na serwer i domenę i zróbcie forum z prawdziwego zdarzenia.

Powiesz, że ja też trzepię kasę od userów bo mam konta premium - owszem, mam, ale wpłata jest dobrowolna i do nikogo nie zmuszam, nawet nie namawiam w żaden sposób. Jest ogłoszenie, była dyskusja, sprawa jest jasna i znana. I tyle. Dalej robimy tutaj swoje. Nikt od nikogo nie wymaga wpłat, dobrze się tu czujemy. A to, że trzeba opłacić serwer, domenę, jakieś dodatki to wiadomo - taka jest cena prowadzenia swojego forum.

Uważam, że ludzie zbierający kasę po forach są nie w porządku do swoich użytkowników. Oczywiście jeśli mowa o paruset złotych w skali roku, bo jeśli są to ogromne fora, gdzie dedyk kosztuje paręset złotych, ale miesięcznie to jestem w stanie to zrozumieć.

Reasumując: wycofaj się z tego pomysłu póki jeszcze możesz.

Pozdrawiam,

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no jesli będą nadpłaty i tutaj podkreślam nie użytkownicy tylko ekipa to się zastanowi nad lepszym serwerem. Forum dostępne jest bez opłat. Na starcie baza będzie miała 60.000 userów z czego nieaktywni przez mc bd usuwani to zostanie ok 10.000- 15.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Twoje argumenty są niezwykle puste wg mojego odczucia. :D

P.s. możesz te dwa pliki graficzne dać do downloadu?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram DawPiego. Ja w życiu nie zapłaciłbym komuś komu nie znam, w dodatku na forum, które dopiero co ruszyło - uznałbym, że admin przeliczył się w swoich planach.

Tutaj na forum na przykład wpłaciłem, bo z menago mam kontakt od jakiś 4 lat. Wiem, że projekty, które realizuje są prowadzone profesjonalnie, on sam jest zaangażowany.

Proponowałbym, abyś najpierw sam wykazał aktywność, w ramach "promocji" rozdał rangi moderatorów kilku, kilkunastu (w zależności od tego jak szybko chcesz się rozwijać, jak będziesz prowadzić forum) osobom. Z czasem, gdy oni będą widzieli, że dobrze zarządzasz forum - zgodzą się wesprzeć Ciebie w opłatach serwera/reklamie.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no mam kase na forum ale dobrze by było gdyby się zwróciła. A co do zaangażowania to ludzie mnie znają(większość) z mojego wareza na który poświęciłem kilka lat zycia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij za pół roku napisać nam jak poszło.

Wyczuwam sarkazm i brak wiary xDD

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Manager

Może nie minęło pół roku, ale pierwsze owoce powinieneś już zebrać.

Pochwalisz się jak poszło? xD

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował inną politykę na początek. Zamiast wpłacania pieniędzy wolał bym zrobić jakieś postanowienie na forum że np. użytkownik który przez okres 3 miesięcy zdobędzie na swoim koncie ok. 3,000 postów to automatycznie zostaje uprzywilejowana- ludzie by walczyli a do tego Twoje forum rozwinęło by się pod względem zawartości.

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

NpX: a wg mnie to zrobić takie forum, którym ludzie by się zainteresowani bezinteresownie (sic), a nie prowadzić jakieś zachciewajki itd. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było wiadome dlaczego ludzie piszą, bądź nie piszą na jakimś tam forum to żadne forum nie stało by puste ;)

Po prostu człowiek to takie uparte stworzenie, że do pisania nie zmusisz :)

  • Lubię to 1

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwierz mi, jeśli wprowadzisz opłaty, to użytkownik pójdzie gdzie indziej, bo for tego typu jest full...

Na początek wystarczy ci serwer za 10zł miesiąc, to chyba niewiele.

A jeśli forum zbierze trochę postów i userów, załóż konto w PayPal, i wprowadź wolne datki, to bardziej opłacalne niż płatność SMS, bo tu 65% to zysk dla operatora i usługodawcy.

Jeśli jestem stałym userem na jakiejś stronie czy forum, a na niej pojawia się info: "Zbieramy na serwer" to staram się coś tam wpłacić, ale tylko jeśli na stronie czy forum nie ma reklam.

Nie płacę za korzystanie ze stron, bo to głupie, wyjątkiem jest jedynie allegro, choć jest pełno stron tego typu za darmo, ja wolę Allegro.pl. Bo wiem ze cos na pewno sprzedam co by to nie było...

Przykładowo, jeśli TO forum zbierało by na serwer chętnie bym wspomógł. Bo dla czego miał bym tego nie zrobić, skoro nie ma tu reklam, a strona jest ciekawa i z niej korzystam.

Jeśli wprowadziło by płatne konta, to bym podziękował. Bo tak już mam, nawet jeśli ktoś uważa że to bez sensu, skoro i tak wspomogę.... Ale nie w taki sposób :(

Edytowane przez santoz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.