Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pojawienie się "?" w miejsce polskich znaków.


Gość TRUPEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przenosinach forum z hostingu proserwer na unixstrom, wszędzie polskie znaki zostały zastąpione znakami zapytania i mniejszymi znakami zapytania na czarnym tle. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to już były tematy z podobnymi problemami. Mamy nawet poradnik, jak sobie radzić. Zwykle rzadko tak piszę, ale tyle chyba możecie poszukać. :)

 

Hint: http://forum.invisionize.pl/tutorials/category/15-ogolne/

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem tego poradnika:http://forum.invisionize.pl/tutorials/article/15-naprawa-wy%C5%9Bwietlania-polskich-znak%C3%B3w/ 

I nadal nic :)

Tak zmieniałem na latin2, utf8 i na latin1.

Na utf8 wyskakuje błąd :)

 

 

I taki błąd:

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/cspatrio/public_html/uploads/profile/) is not within the allowed path(s): (/home/trupek:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php5:/usr/local/php53:/usr/local/php54:/var/www/html) in /home/trupek/domains/cs-patrioci.pl/public_html/admin/applications/core/extensions/dashboardNotifications.php on line 271

Edytowane przez Golus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zmień pathe w ACP, poza tym to nadaje się na nowy temat - nie mieszaj proszę różnych spraw.

 

Odnośnie tego 'ehh' - przejrzenie 3 stron z poradami i odnalezienie tej właściwej (naprawa znaków) chyba nie stanowi problemu. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego 'ehh' - przejrzenie 3 stron z poradami i odnalezienie tej właściwej (naprawa znaków) chyba nie stanowi problemu.  ;)

 

Użyłem tego poradnika:http://forum.invisio...lskich-znaków/�

I nadal nic  :)

Tak zmieniałem na latin2, utf8 i na latin1.

Na utf8 wyskakuje błąd  :)

Znalezienie było proste, ale jednak nie zadziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Porównaj polskie znaki na starym i nowym serwerze, oczywiście w PMA i napisz czy są identyczne czy różne, a najlepiej daj screeny.

 

No i wyjaśnij dlaczego rozmawiam z Tobą, a nie autorem tematu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj polskie znaki na starym i nowym serwerze, oczywiście w PMA i napisz czy są identyczne czy różne, a najlepiej daj screeny.

 

No i wyjaśnij dlaczego rozmawiam z Tobą, a nie autorem tematu.

 

Przepraszam, faktycznie troszkę mogłeś się zakręcić. Kolega Golus pomaga mi z moim forum kiedy już sam nie daję rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.